Топ 10 виконавців, які поклали на музику програмні твори ЗНО з української літератури

Існує безліч лайфхаків для інтуїтивного вивчення літератури. Наприклад, для об’ємних творів, це перегляд фільму чи гри на потрібну тематику або візуалізація в картинках.

Що ж робити з віршованими текстами? Чи вчити їх напам’ять? Як зробити так, щоб цитати самотужки акумулювалися в голові та вилітали з уст після прочитання перших кількох рядків?

Для цього не обов’язково мати супер-пам’ять чи ж годинами сидіти над вправами з посібника для підготовки до ЗНО. Новий рецепт опанування поезій - завантажувати та слухати їх у форматі репу чи року в навушниках, танцювати під музику та насолоджуватися своїм життям. Раджу відкрити для себе таких виконавців, як: Апокриф, SHAPKIN, Володимир Шипко,Krupatea, Руслан Поночевний, Spirit banda, Кому Вниз, Пиріг, Оксана Муха та Марта Костюк.Разом вони озвучили більшість програмних віршів ЗНО з української літератури, а також частини деякі поеми. Подібні музичі записи не лише допомагають глибше розуміти зміст творів, а й закохують в українську мову та літературу. 

Нижче наведу посилання на виконавців та опис:

 1. Апокриф

Гурт поклав на реп-музику безліч віршів. Тут ви зможете послухати ті поезії Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших класиків, які не увійшли до шкільної програми. Також Апокриф записує реп-твори власного авторства. Їхній проєкт “Реп до ЗНО” налічує 29 пісень. Нижче посилання на деякі з них:

 1. Євген Маланюк “Уривок з поеми” Міха (АПОКРИФ) - Уривок з поеми (Євген Маланюк)(РЕП ДО ЗНО) - YouTube

 2. Павло Тичина “Пам’яті тридцяти” Міха (АПОКРИФ) - Пам'яті тридцяти (сл. Павло Тичина)(РЕП ДО ЗНО) - YouTube

 3. Григорій Сковорода “Всякому місту – звичай і права” Міха (АПОКРИФ) - Всякому місту – звичай і права (сл. Григорій Сковорода)(РЕП ДО ЗНО) - YouTube

 4. Григорій Сковорода “De Libertate” Міха (АПОКРИФ) - De Libertate (сл.Г.Сковорода)(РЕП ДО ЗНО) - YouTube

 5. Іван Драч “Балада про соняшник” Міха (АПОКРИФ) - Балада про соняшник (сл. Іван Драч)(РЕП ДО ЗНО) - YouTube

 1.  SHAPKIN

Виконавець поклав на реп-музику близько десяти поезій програми ЗНО. Не всі з них представлені на YouTube, знайти більше можна на платформі SoundCloud: SoundCloud – Listen to free music and podcasts on SoundCloud. Прослухане важко забути і ще важче не почати танцювати. Вдалою ідеєю було б вмикати такі треки на дискотеках.

 1. Олександр Олесь “Чари ночі” SHAPKIN - Чари ночі (за О.Олесь) - YouTube

 2. Володимир Сосюра “Любіть Україну” SHAPKIN - Любіть Україну! (за В. Сосюрою) - YouTube

 3. Василь Симоненко “Лебеді материнства” SHAPKIN - Лебеді материнства (за В. Симоненко) - YouTube

 4. Тарас Шевченко “Заповіт” SHAHMEN MARK - Заповіт (Т. Шевченко) SHAPKIN - YouTube

 5. Леся Українка “Contra Spem Spero” SHAPKIN - Contra spem spero! (за Л. Українкою) - YouTube

 1. Володимир Шипко

У рамках проєкту “ЗНО: Заспівай нашу освіту” Володимир Шипко записав близько 11 треків. Рекомендую до прослуховування на SoundCloud. Нижче посилання на деякі з них:

 1. Володимир Шипко “Молюсь і Вірю” https://soundcloud.app.goo.gl/xnQ8v 

 2. Ліна Костенко “Страшні слова, коли вони мовчать” https://soundcloud.app.goo.gl/tbhdT

 3. Олександр Олесь “О слово рідне!” https://soundcloud.app.goo.gl/UVo4T 

 1. Krupatea

Виконавець не спеціалізується на записах українських віршів у реп-форматі, однак його трек за мотивами пейзажної лірики Миколи Вороного “Блакитна панна” запалює. Рекомендую до прослуховування: Блакитна панна - YouTube

 1. Руслан Поночевний

Ритмічно та колоритно поклав на музику поему Тараса Шевченка “І мертвим і живим”. Цей трек на 5 хвилин допоможе перестати губитися в цитатах із цього твору, які зустрічаються в ЗНО. Виконавець по-сучасному переосмислив зміст поеми, тож ви більше не зможете сприймати її так, як раніше. Тарас Шевченко “І мертвим і живим” І мертвим і живим - Шевченко - Feat. Руслан Поночевний - YouTube

 1. Spirit banda

Дівчина мелодійно, чарівним голосом озвучила вірш Лесі Українки “Contra spem spero” https://soundcloud.app.goo.gl/vKUdq. В цій пісні відчувається естетика, замилування світом попри все, яке виконавиця передала в музичному творі. Подібні треки приємно слухати в метро або під час прогулянки.

 1. Пиріг

Якщо ви не хочете слухати реп, але бажаєте насолодитися мелодійністю геніальних творів Тичини, то цей виконавець для вас.“Ви знаєте як липа шелестить” Пиріг - Ви знаєте як липа шелестить (06.05.1911) - YouTube. Тут Пиріг музично, красиво, потужно відобразив передчуття щастя і злиття з природою, які звучать в інтимній ліриці “Сонячних кларнетів”

 1. Марта Костюк

У своєму виконанні народної пісні, яку приписують Марусі Чурай, “Віють вітри, віють буйні”, оперна співачка Марта Костюк витягує високі ноти. Запис був зроблений у Сіднеї 1990 року. Вийшло надзвичайно красиво. Однозначно, відтворити такий спів для тих, хто не є оперними співаками, зовсім не просто https://soundcloud.app.goo.gl/xrHWe 

 1. Оксана Муха

Один із варіантів виконання поезії Василя Симоненка “Ти знаєш, що ти людина”. Оксана Муха – українська співачка. В її репертуарі твори різного формату: від стародавніх українських народних пісень і до сучасної авторської та експериментальної музики. Оксана Муха - Ти знаєш, що ти людина - YouTube

 1. Кому Вниз 

Хочеш послухати “Два Кольори” Дмитра Павличка у форматі рок-пісні та у виконанні рок-гурту? Тоді тобі сюди. Музика КОМУ ВНИЗ має власний харизматичний духовний стрижень, який залишається незмінним впродовж років, саме тому їхня музика вражає, і “Два кольори” не є винятком. КОМУ ВНИЗ - Два кольори, «Перша хвилина миру», Київ (версія УТ1) - YouTube

На цьому списку музичні треки для підготовки до ЗНО з української літератури не завершуються. Більше їх можна знайти в інтернеті. Для вдалого засвоєння матеріалу рекомендую зберегти музику, покладену на ліричні твори, в окремий плейлист та слухати до того моменту, поки слова віршів та поем не залишаться у пам’яті. Використовуючи цей лайфхак, ви уникнете безглуздого зубріння, поповните список улюблених треків та почерпнете до свого життя шалений ритм української музики.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Софія Ш.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;