Топ-7 предметів що очікують студента-медика на 4-му курсі навчання

1) Дерматовенерологія

В більшості випадків ви будете вивчати цю дисципліну в дерматовенерологічних диспансерах, рідше у однойменних відділеннях великих лікарень. Тут ви будете вивчати всі шкірні та венерологічні хвороби, їх симптоми, способи діагностики, методи лікування та профілактики. Часто вашими викладачами будуть не тільки працівники кафедри, а й практикуючі лікарі. І звісно що ви будете разом оглядати хворих, їх історії хвороб, дані аналізів, тощо.

Особливо пунктуальний цей предмет підійде для майбутніх дерматологів, венерологів, косметологів, трихологів, тощо.

2) Офтальмологія

Цей предмет вивчатиме будову та функції ока, його патології, вроджені та набуті вади зору, способи їх діагностики та корекції, консервативне та хірургічне лікування. Особисто для мене це був улюблений предмет 4-го курсу. По-перше, предмет дуже цікавий і водночас не складний, а по-друге у мене самого були порушення зору ( міопія та астигматизм ) тому я ще більше прагнув розібратись у цих процесах. Окрім цього ви будете на парах вчитись правильно перевіряти зір, лікувати не тільки порушення зору а й інфекційні процеси ока ( конюктивіт, ретиніт, блефарит ), вчитись підбирати окуляри та контакті лінзи для пацієнтів, тощо. В цілому предмет дуже цікавий.

3) Отоларингологія

Ця дисципліна вивчатиме патології вушної, носової та ротової порожнин та їх придатків. Ви будете освоювати методи діагностики, лікування та профілактики ЛОР-патології, інфекційні, травматичні та вроджені захворювання. Також сумісно із викладачем будете оглядати пацієнтів, брати участь у їх лікуванні, обговоренні можливих тактик та переваг/недоліків консервативного та хірургічного лікування, тощо.

Цей предмет особливо поглиблено вивчати потрібно майбутнім отоларингологам, фоніатрам, педіатрам.

4) Неврологія

Для більшості студентів це один із найважчих предметів 4-го курсу навчання. Він вивчає органічні та неорганічні патології нервової системи. Це і порушення рухової та сенсорної функції ( парези, елегії), розлади мовлення ( дизартрія ), гострі порушення мозкового кровопостачання за ішемічним типом та їх наслідки, ураження мозочка ( атаксія ), спинного мозку чи його нервів, хворобу Паркінсона, тощо. Ви будете також значну частину занять проводити у палатах біля хворих, практикуючись у методах діагностики та первинного огляду пацієнтів із неврологічними патологіями.

5) Пропедевтика терапії

На відміну попередніх предметів ця дисципліна триватиме не семестр а цілий курс. Заняття будуть проходити у терапевтичних відділеннях лікарень із частими відвідуваннями інших відділень терапевтичного профілю ( пульмонологічне, алергологічне, гастроентерологічне, тощо ). Тут ви будете вивчати внутрішні патології, їх клінічні та лабораторні ознаки, симптоматику, методи діагностики, лікування, можливі ускладення. Також регулярно будете проводити огляди пацієнтів ( аускультації легень, тонів серця, перкусії, пальпації, тощо ), вивчатимете їх історії хвороб, будете вирішувати різні ситуаційні задачі, тощо.

Цей предмет буде особливо актуальним для майбутніх сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів.

6) Пропедевтика хірургії

Дуже цікавий та серйозний предмет. Пари будуть проходити у хірургічних відділеннях лікарень та шпиталів, а вашими наставниками будуть досвідчені хірурги. Тут ви будете вивчати хірургічну патології, покази та протипокази на оперативне втручання, його ризики, способи оперативного доступу, об’єм операції, особливості антибіотикотерапії в післяопераційний період, десмургію, тощо. Також на заняттях ви будете оглядати хворих, вчитиметесь визначати основні симптоми хірургічних патологій ( симптоми Кера, Ортнера, Щьоткіна-Блюмберга, Мейо-Робсона, тощо ). І найголовніше це те що ви зможете бути присутніми на різноматінтих операціх.

Цей предмет поглиблено слід вивчати майбутнім хірургам та ендоскопістам.

7) Пропедевтика педіатрії

Заняття будуть проходити у дитячих лікарнях. Тут ви будете вивчати особливості дитячого організму та перебігу захворювань у дітей. Разом з викладачем будете оглядати дітей різного віку ( навіть грудного ) , збиратимете анамнез у діток та їх батьків. Будете брати участь у встановленні діагнозу та призначенні лікування, способи профілактики, можливі ускладнення чи атипові перебіги хвороб. Особисто для мене предмет був досить важким, адже мені було важко знайти підхід до діток, що в свою чергу дуже важливо для лікаря.

Особливо ретельно слід вивчати цю дисципліну майбутнім педіатрам та сімейним лікарям.

Бажаю усіпіхів!)

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Богдан С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;