Топ 7 предметів які очікують студента-медика на 2-му курсі навчання

Біохімія

Дуже важкий та одночасно важливий предмет. Тут ви будете вивчати всі біохімічні реакції які відбуваються в організмі, наприклад синтез білків та амінокислот, розщеплення ліпідів чи вуглеводів, транспорт та метаболізм поживних речовин, активацію та синтез гормонів, ферментів, тощо. Тут на вас буде очікувати цикл Кребса та багато інших біохімічних реакцій. Значну частину часу будуть займати практичні роботи із реактивами та моделюванням тих чи інших реакцій.

Нормальна фізіологія

Один із найважливіших предметів на молодших курсах. Предмет вивчатиме та пояснюватиме всі процеси які відбуваються тканинах, органах та в організмі. Це і принципи скорочення серця та його автоматизм, механізм дії гормонів, нейромедіаторів, рефлексів, як передається нервовий імпульс із нервового волокна на орган-мішень, що відбувається при скороченні м`язів, як і коли декретується шлунковий сік і так далі.

Без знання нормальної фізіології людини буде надзвичайно важко зрозуміти принципи роботи та взаємодії органів та їх систем. Також ця наука є підґрунтям для вивчення іншої – патологічної фізіології людини. Тому наполегливо рекомендую приділяти вивченню нормальної фізіологію достатньо часу та уваги.

 Гістологія

Даний предмет вивчатиме будово, функції та особливості всіх клітин у всіх органах людського організму. Кожне заняття ви будете розглядати різного роду клітини і тканини під мікроскопами ( міокард, епідерміс, слизова оболонка шлунку, гепатоцити, клітини крові, тощо ), буде вивчати основні види і принципи замальовування препаратів барвниками, як ті чи інші тканини і клітини виглядатимуть при різних способах забарвлення.

Топографічна анатомія

Даний предмет буде надзвичайно корисним і потрібним для майбутніх хірургів та анестезіологів. Він вивчатиме види і ділянки анатомічних доступів до всіх органів та їх окремих ділянок, як зміна положення пацієнта на операційному столі впливатиме на сам доступ, види швів та шовного матеріалу, їх особливості застосування. Саме тут ви будете вивчати хірургічний інструментарій та вчитись володіти ним, етапи та хід оперативних втручань, види розрізів, тощо.

Також хочу зазначити що у більшості кафедр топографічної анатомії людини присутній гурток, де можна відточувати свої навички на різних препаратах під керівництвом викладачів. Тож якщо ви мрієте опанувати хірургічну спеціальність – то цей предмет а також топографічний гурток вам просто необхідний.

Медична інформатика

Предмет являє собою підготовку лікаря-спеціаліста до роботи з медичною документацією на ПК. Тут вас будуть вчити створювати обчислювальні алгоритми, різної складності таблиці та схеми, систематизацію даних, тощо. Тож в цілому предмет потрібний, адже електронні історії хвороб та іншу медичну документацію ніхто не відміняв.

 Філософія

Так, звісно це не медичний предмет. Але для загального розвитку дуже навіть і потрібний. Тут будете вивчати великих філософів античності та середньовіччя, їх основні роботи. Будете проводити дискусії на гострі теми: за і проти евтаназії, аборти, тощо. І найголовніше, що тут не потрібно вчити «на оцінку» а просто висловлювати свою власну думку.

Медична етика та деонтологія

Дана дисципліна вивчає взаємовідносини між лікарем та пацієнтом, лікарем та середнім медичним персоналом, лікарем та родичами/опікунами пацієнта, тощо. Тут ви будете вчитись як поводити себе при конфліктних ситуаціях, як знизити травматизм при оголошенні несприятливого діагнозу пацієнту та його родичам, аспекти лікарської таємниці, тощо. 

Це був топ-7 предметів що очікують студента-медика 2-го курсу навчання. Бажаю успіхів у їх вивченні.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Богдан С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;