Топ-7 предметів, які очікують студента-медика на 5-му курсі

 • Внутрішні хвороби
 • Цей предмет буде тривати цілий курс, де ви будете вивчати всі внутрішні хвороби, їх діагностику, лікування, профілактику тощо.

  Дисципліна буде ділитись на різні розділи, які ви будете проходити на різних базах (для прикладу, пульмонологію вивчатимете на тубдиспансерах, нефрологію - у відділеннях гемодіалізу, а кардіологію - у кардіоцентрах).

  Вашими наставниками будуть досвідченні лікарі, у яких ви будете вчитись та набиратись досвіду. Значну частину занять ви будете опрацьовувати реальні клінічні випадки, результати досліджень, спілкуватись та оглядати хворих.

  Тут ви будете під наглядом кураторів ставити діагнози, призначатимете методи діагностики, схеми лікування.

  Також слід зазначити, що цей предмет буде на державних екзаменах та КРОК-2, які ви будете здавати при закінченні 6-го курсу, тож слід відповідально відноситись до вивчення даної навчальної дисципліни.

  • Психіатрія

  Цей предмет буде проходити на базах психіатричних лікарень чи диспансерів. Одразу наголошую, що пацієнти там можуть бути соціально-небезпечними, неосудними, тому практична частина буде істотно меншою, ніж на інших клінічних дисциплінах. 

  Тут ви будете оглядати хворих із порушеннями психіки, вивчатимете особливості збору анамнезу у таких пацієнтів, будете ставити основні синдроми, способи їх лікування. 

  • Хірургія

  Предмет, який обожнюють більшість хлопців, адже більша їх частина як показує досвід, обирають собі спеціальності хірургічного профілю).

  Ви будете проходити навчання та практику на базах лікарень, де є хірургічні відділення, які будуть часто мінятись на ротаціях (для прикладу: 1 місяць абдомінальної хірургії, 1 місяць кардіохірургії, потім 1 місяць гнійної хірургії). Окрім теорії ви будете мати практичні заняття, які включають у себе ведення хворих, виконання перевязок чи інших маніпуляцій, відвідуватимете операційні, де будете бачити хід оперативного втручання тощо.

  Особисто я у відділенні гнійної хірургії навчився накладати всі види повязок. Також цей предмет буде виноситись на державні екзамени та КРОК-2, тож слід поглиблено його вивчати.

  • Акушерство і гінекологія

  Цей предмет ви будете вивчати як на базі жіночих консультацій та гінекологічних відділень, так і в пологових будинках. Тут ви будете вивчати особливості організму при вагітності, які патології можуть зустрічатись у вагітних, які особливості лікування та діагностики, вивчатимете пологи, будете відпрацьовувати навички як у симуляційних центрах, так і у пологових залах.

  Звісно, що ця дисципліна буде на державному екзамені та КРОК-2, тож підійдіть до вивчення цього предмету серйозно.

  • Анестезіологія та інтенсивна терапія

  Це був мій улюблений предмет, тож про нього я напишу трохи більше.

  Заняття будуть проходити у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ) та реанімаційно-анестезіологічних відділеннях (РАВ). Це відділення закритого типу, де перебувають найважчі хворі (у дуже важких, вкрай важких та критичних станах). Ви будете вивчати всі аспекти інтенсивної терапії, реанімаційних заходів та забезпечення всіх видів анестезій, своєчасно діагностувати та лікувати невідкладні стани, всі види шоків та навіть клінічної смерті.

  Ви будете ходити з куратором до хворих у палати відділення та в операційну, де будете вивчати особливості та методики виконання анестезій.

  Важливим аспектом буде вивчення та освоєння практичних навичок роботи із обладнанням - це і апарати ШВЛ, наркозні станції, інфузомати, дефібрилятори тощо.

  В цілому, предмет дуже важкий, але надзвичайно цікавий. Особливо актуальним він буде для майбутніх анестезіологів, реаніматологів, лікарів невідкладних станів, лікарів швидкої медичної допомоги тощо.

  • Травматологія та ортопедія

  Цей предмет ви будете вивчати на базах відділень травматології, ортопедії. Тут ви будете вивчати всі види переломів, вивихів, розривів чи відривів кінцівок, травми тазу, тулуба. На занятті ви опануєте методи діагностики, лікування хворих із порушеннями та травмами опорно-рухової системи, відвідуватимете оперативні втручання при хірургічному лікуванні переломів, ендопротезуванні чи інших патологій. В цілому, предмет буде актуальним для майбутніх травматологів, ортопедів, вертебрологів, хірургів.

  • Інфекційні хвороби

  Дана дисципліна будете проходити на базах інфекційних лікарень. 

  Ви будете вивчати всі інфекційні хвороби, способи ї передачі, інкубаційний період, особливості діагностики та лікування інфекційних хворих. Одразу хочу наголосити що хворі, яких ви будете оглядати на практичних заняттях є заразними, тому суворо дотримуйтесь заходів та засобів індивідуального захисту (маски, респіратори, рукавички тощо), щоб самим не заразитись.

  Вашими кураторами будуть лікарі-інфекціоністи, які будуть допомагати вам при постановці діагнозів, призначенні діагностики та лікування. 

  Це були топ-7 предметів які очікують вас на 5-му курсі навчання. 

  Успіхів)

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Богдан С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;