Тренди в освіті: від чого варто відмовитися

На сьогодні слово “тренд” стосується не лише фешн-індустрії. Провідні вчені в галузі освіти часто представляють своє бачення тенденцій розвитку освітньої галузі.

 

Це саме та інформація, за якою потрібно слідкувати і викладачам, і студентам. Адже, для перших - це спосіб саморозвитку і в методі викладання застосовувати ефект новизни, а для других - чудова нагода освоїти нові формати навчання, здобути більше знань і стати більш конкурентоспроможними.

Тренди в освіті: від чого варто відмовитися

 

Звичайно, тренд - це річ мінлива, і має свої недоліки: він часто поверхневий та нестабільний. Тому для початку, ознайомимося з трендами, які, або вже втратили свій ефект новизни, але все ще працюють, або вже давно довели свою недієвіть.

 

1.  Великі групи

Робота в групі дає, безперечно, кращий ефект як і для дітей, так і для дорослих.

Проте, максимум, який зараз вважається нормою - 4-8 осіб в одній групі. Саме з такою кількістю студентів можна говорити про результативність навчання.

 

2. Одна універсальна методика.

Кожна методика викладання має свої плюси і мінуси. Навіть найпопулярніша на сьогодні - комунікативна. Тому пропонуйте своїм учням симбіоз різних методик і прийомів. Або впроваджуйте власну.

 

3. Підручники

Незважаючи на те, що закордонні видання завжди намагалися і намагаються зробити свої підручники настільки цікавими, що, часто, аж дух перехоплювало від їхніх текстів, розповідей і відеоматеріалів, цим вже зараз нікого не здивуєш. І буває, що і вчитель, і учень вже сам втомився від однакового набору тем, які повторюються в кожному підручнику. (Альтернативу шукайте в наступній статті)

 

4. Робота над вимовою

Поставити ідеальну вимову учневі - завдання не з легких. Тим паче, враховуючи, індивідуальні особливості артикуляції, цей процес може затягнутися надовго. Хороша вимова приходить з процесом вивчення, не варто надто загострювати на цьому увагу, і виправляти кожне слово.

 

5. Університетське навчання

Щоб бути хорошим спеціалістом своєї справи не обов’язково просиджувати 5 років за університетською партою. І диплом стає у пригоді не у кожному випадку. До такого висновку зараз приходять все більше і більше людей, відповідно популярність університетського навчання падає.

 

6. Інтенсивні курси

Часто у репетиторів чи у мовних школах є курс інтенсиву. На жаль, як показує практика, після інтенсиву студенти англійською так і не говорять. І якщо раніше ще можна було клієнта заманити фразою “Вас плутатимуть з носієм за 2 місяці”, то зараз кількість скептиків зростає.

 

Якщо ви помітили у своїй роботі, чи у роботі вашого викладача щось з цього списку, думаю, наступна стаття буде корисною.

Автор: Зоряна Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора