Три кроки до вільного мовлення іноземною мовою

Не важливо, яким чином ти вивчаєш іноземну мову, якщо “від нуля” до високого рівня ти зробиш ці три кроки. Не обов’язково ці кроки робити один за одним, вони можуть бути одночасними.

1. Привчай свій мозок до мови

Як ти можеш розмовляти цією мовою, якщо не знаєш багатьох слів, або якщо не розумієш, коли їх при тобі хтось їх вживає? Не можеш! :)

По-перше, якимось чином твій мозок мусить освоїти мову. Є багато способів, наприклад:

✓ традиційний мовний курс;

✓ проживання в країні - мовному середовищі;

✓ метод shadowing;

✓ перегляд фільмів, YouTube-каналів;

✓ прослуховування музики;

✓ … і багато інших! :)

Деякі з цих методів є більш ефективні, ніж інші, але якщо застосувати один із них достатньо довго, рано чи пізно твій мозок освоїть мову. Якщо ти пройдеш усі ці кроки по черзі, в кінці цього кроку (адже вивчення мови не має кінця), ти вже будеш в змозі розуміти все і творити речення в своїй голові без перекладача (хоча не обов’язково під час справжньої розмови).

2. Подолай свій страх перед мовленням

Однією з найчастіших проблем людей, що вивчають іноземну мову, є те, що хоча вони і розуміють багато слів, однак під час розмови з іншою особою дуже нервуються і мають в голові порожнечу. А вже по закінченні розмови, коли стрес минає, відразу ж без проблем згадують ті слова, котрі хотіли вжити.

Не всі люди відчувають страх перед мовленням, але більшість — так!

Багато хто боїться припуститися помилки під час мовлення. Бояться, що інша особа може їх не зрозуміти або навіть висміяти чи подумати, що вони дурні.

Це дуже серйозна проблема, котру треба намагатися долати.

3. Тренуй мовлення

Коли твій розум освоїв мову, і ти вже не боїшся нею послуговуватися, ти мусиш говорити так багато, наскільки це можливо.

На цьому етапі ти розвиваєш і тренуєш “стратегії мовлення”, такі як перифраза (коли не знаєш слова), різні конверсаційні фрази для підтримки розмови, а також невербальні прийоми, аби створити більший комфорт особам, з котрими розмовляєш. Така тактика дозволить тобі відповідати швидко і натурально, без сповільнення розмови.

 

Розмовні навички — це активний безперервний і нескінченний процес, тому ніколи не зупиняйся і успіхів тобі! ;)

Автор: Інна Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора