Цікава математика для дошкільнят. Частина ІІ

Прагнення досліджувати, експериментувати, пізнавати – це природна потреба кожної дитини. Як не загасити цей інтерес? Як зробити процес навчання захопливим та цікавим? Ось іще кілька порад.

 

Адвент-календар

Адвент-календар – це календар очікування. Його виготовляють до якоїсь події: Новий рік, День народження, поїздка до родичів, на екскурсію чи будь-якої іншої. Щодня потрібно відрізати одне число і рахувати, скільки днів залишилося чекати. Дітям це дуже подобається. І цікаво, і повчально, а головне – практично. Це само по собі зробить ще приємнішим очікування якоїсь події, а навчання відбуватиметься само собою. Крім того, можна спланувати, які справи потрібно зробити до початку події, і такий календар ще й виховуватиме дисциплінованість, адже рахуючи дні до чогось, відбуватиметься  контроль того, що вже зроблено, а що ні. Діти вчитимуться планувати свій час, щоб все встигнути.

Ось такий адвент-календар можна виготовити до Нового року і щодня омолоджувати дідуся, «стригти» йому бороду. Це може стати гарним щоденним ритуалом.

 

Рахування грошей

Вчити рахувати гроші потрібно з малечку з багатьох причин. По-перше, діти повинні знати, що таке сімейний бюджет, звідки беруться гроші, як їх правильно розподілити, як правильно спланувати витрати. Діти повинні розуміти, що не можна купляти все, що захочеться, що потрібно цінувати працю батьків і розумно витрачати гроші. По-друге, з допомогою грошей, легко навчитися розв’язувати приклади та задачі.

Спочатку слід показати дитині справжні банкноти і розповісти про них: про те, що національною валютою України є гривня, що банкноти бувають номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 гривень та ін. Такі банкноти потрібно добре роздивитися, помацати, знайти водяні знаки, знаки для сліпих. Потім слід домовитися про спільний похід у магазин, під час якого дитина сама буде розраховуватися за покупку. Таким чином, буде потреба навчитися рахувати гроші. Для цього краще виготовити «дитячі» гроші і грати в «Магазин». От вам і розв’язування прикладів та задач. Невимушено та життєво необхідно. Є інтерес, бажання та потреба, а значить, є головна умова якісного навчання – мотивація.

 

Кухня - лабораторія

 Кухня – це взагалі ціла експериментальна лабораторія. Маючи кухонні ваги, можна добре розібратися з одиницями вимірювання маси, переваживши масу речей та продуктів. Тут доречно порівняти, якої крупи більше, і на скільки. Порахувати, яка маса всіх круп. А як цікаво експериментувати, визначаючи об’єм каструль та іншого посуду!Звісно, визначаємо об’єм не за допомогою формул, а за допомогою мірного стаканчика. Тут же діти повинні розібратися, які бувають банки: 0,5 л, 1 л, 2 л, 3 л. І коли їм потрібно буде розв’язувати задачі з цими величинами, діти вже матимуть деяке уявлення. А вивчаючи одиниці вимірювання довжини, цікаво провести дослідження, вимірявши та записавши довжину якомога більшої кількості предметів: меблів, вікон, дверей, столу, посуду і т.д. Порівнюючи довжини, діти засвоять поняття «довший» та «коротший».

Звісно, дитина дошкільного віку повинна готувати руку до письма, уміти малювати, розфарбовувати, писати певні фігури та елементи. Їй потрібно навчитися орієнтуватися на сторінці зошита, уміти виконувати певні завдання. Але не переобтяжуйте дитину письмовими вправами, краще запропонуйте головоломки, завдання на розвиток логічного мислення, на кмітливість.

Підтримуйте у дитини цікавість до пізнання, виховуйте наполегливість і отримуйте задоволення від процесу навчання.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 12 користувачів

Автор: Олена В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;