Твори сучасної літератури, які можна вдало використати у власному висловленні.

 1. Мішель Обама «Становлення»
 2. Ця книга про досягнення і поразки, про успіх і розчарування, про сім’ю та кар’єру. Мішель Обама вперше описує раннi роки свого шлюбу, жінка проведе нас своїми роздумами щодо сенсу життя. Книга написана з гумором та надзвичайною відвертістю, Мішель подає яскраву розповідь про історичний крок їхньої сім’ї до центру світової уваги, а також про те, як вони пізнавали країну, а країна пізнавала їх. І цю книгу можна використати в безліч темах, які можуть трапитись на основній сесії ЗНО.

  1. Марк Лівін «Бабине літо»

  Саме ця книга стане не тільки корисною, а й чуттєвою доброю та зможе повернути нас у світ дитинства. Ця добра i сумна книга розповадє про 10-літнього хлопчика, який приїхав до бабусі та дідуся, бо мама з татом вирішили розлучитися. Любко Дереш писав: ««Бабине літо» - це голос людини, яка відчайдушно не хоче дорослішати, але яка вже надто доросла».

  1. Маркус Зузак «Крадійка книжок»

  Приголомшливі спогади про своїх батьків-емігрантів, про дитинство, переплетене з війною та Голокостом. Історія про маленьку дівчинку Лізель Мемінгер, яка в страшні роки Другої світової, навчившись читати за посiбником гробаря, збагнула силу Слів. Велика, болісно сумна, химерно структурована книга про нацистську Німеччину, у якій оповідачем є сама Смерть.

  1. Джон Бойн «Хлопчик у смугастiй піжамi»

  Книжка розповідає про рiзнi погляди на світ, дивну логіку дорослих, а також силу долі та божевілля випадку. Головним героєм є дев’ятирiчний Бруно, який разом зi сiм’єю переїжджає зi свого комфортного будинку в Берлiнi до нової домівки, де його батька призначають комендантом концтабору. Випадково Бруно знайомиться з маленьким в’язнем - єврейським хлопчиком Шмулем.

  1. Володимир Лис «Столiття Якова»

  Ця історія древнього Якова з поліської глибинки, його любовi й війни, злочинства й подвигів, пристрастей, мук - і все це виявилось куди захопливішим за кілограми детективів із пригодами зомбі, упирів, ФСБ та iнших потвор. Роман «Століття Якова» вразив усіх, без різниці літературних смаків та вподобань. А тепер ще й зняли серіал за книгою, який вражає глядачів не менше, аніж читачів книги. Про любов та сім’ю, про життя в страшних тогочасних обставинах, про те, що життя йде швидко і виправити вже нічого і ніколи не вдасться.

  1. Гiзер Морріс «Татуювальник Аушвіцу»

  Надзвичайна iсторiя життя і великої любови. Гізер Морріс ретельно відтворює шлях однієї людини через найгірші часи і місця світу, коли моменти абсолютної волi, жорсткої рiшучостi, та навiть удача й iнтуїція роблять диво, перетворюючи вперту надiю i мрiю на довге й заповітне життя. Iсторія про крайнощі людської поведінки, які існують паралельно. Цей роман зворушує, змушує замислитись.

  1. Анрі Гідель «Коко Шанель»

  Анрі Гідель майстерно розповідав про справжнє життя великої Коко. Про те, що ніхто ніколи не міг припустити, що худе вбоге дівчисько стане «швеєю із золотими пальцями». Людина-легенда розчинила себе у міфі - і тим самим зміцнила цей міф. Вигадала собі все - родину, біографію, дату народження і навіть ім’я.

  Прочитавши ці книги, ви зможете з легкістю дібрати приклад до будь-якої теми. Але варто не просто прочитати твір, а виписати героя та його ситуацію, про яку можна розповісти в майбутньому. Обирайте оригінальні ситуації, адже ви помітили, що сучасні теми на ЗНО - це не просто про кохання та зраду, а про актуальні проблеми та запитання сучасної людини. Зробіть «аналіз» героя та його вчинків, і саме так вам вдасться дібрати влучний приклад.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Андріана М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;