Уникайте цих помилок у вступному есе

Не робіть цих помилок

Написання есе є необхідною умовою для вступу до університету, підготовки міжнародного іспиту чи прийому на роботу. Особливо це популярно, якщо ви абітурієт та хочете вступити до одного із іноземних вишів. Для вступу на освітні програми в престижних школах та установах потрібно надати не лише рекомендаційний лист англійською мовою, але й есе, в якому ви представите себе як найкращого кандидата на навчання за тією чи іншою програмою. Якість есе буде залежати не лише від загального рівня володіння англійською мовою, але й від рівня навичок письма. Незважаючи на ваш професіоналізм, різні помилки, допущені під час написання, можуть створити неправильне враження у представників університету. Прочитайте про найпоширеніші помилки та вдоскональте свої навички.

Обсяг тексту та наповнення

Важко написати вступне есе для прийому, тому що це лише сторінка або сторінка з половиною, як ми звикли писати за шкільною партою. Ви, як майбутній студент,  знаєте лише дві-три найпоширеніші теми, які справді важливі для учнів середньої школи. Це теми, які найбільш глибоко ви розглядали у школі та тренерували їх написанн я( зазвичай це теми широкого профілю: екологія, добро, мрія в житті тощо).

Протягом багатьох років ви намагались бути видатними авторами в школі, які пробували підійти до цих тем, які ставили перед вами вчителі, з усіх сторін, у повному об’ємі і писали тексти-твори на декілька сторінок, як цього вимагалда шкільна програма, і тепер приймальна комісія просить 17-річних студентів подумати про це в 750 словах або менше (тобто висловити свою думку абсолютно чітко, структуровано та по темі).

Помилка багатьох полягає в написанні невідповідної, неточної інформації лише для того, щоб заповнити весь простір аркуша, що більшість і робила за шкільною партою. Щоб цього уникнути, постарайтеся охопити якомога більше фактів, але запишіть їх у строгому порядку та з логічною послідовністю. Це великий виклик, кропітка справа, що вимагає логічного підходу, тому будьте обережні.

Довіртесь прийомній комісії

Багато людей впевнені, що якщо ви не можете довіритись представнику університету, то і думки, які ви будете висловлювати на папері не будуть точними, щирими та реальними. Ви повинні зрозуміти, що дане есе ніхто окрім них оглядати не буде та ваші секрети залишаться лише на цьому папері. Не бійтесь, що комісія побачить вас в уразливому світлі, інколи саме це і є ключем до прийняття вас в університет. І вншому випадку ви можете втратити можливість представника університету познайомитись з вами та побачити реальну особистість, за якою так і полюють сучасні вузи. Тому потрібно записувати свої думки з повною упевненістю, що вас зрозуміють та підтримають і ваші внутрішні відчуття не будуть виставлені напоказ.

Не бійтеся показувати себе

Одним з найбільших недоліків, які студенти використовують у написанні есе, є те, що вони створюють своєрідне резюме. Але університетський комітет вже побачив ваше резюме, тобто те, де ви навчались, які бали отримали, які програми закінчували тощо. Вони вже бачили, що ви зробили, що вас цікавить, чим ви займались. Не використовуйте дуже мало слів, які ви повинні сказати про себе, лише щоб поговорити про те, що ви зробили. Есе – це хороший спосіб проявити себе. Насправді те, що є в приймальній комісії, і те есе, яке ти пишеш- це спосіб зрозуміти, чому ти робиш те, чим ти займаєшся, як ці речі впливають на тебе, як цей досвід сформував твій світ і кругозір. Тобто ти повинен розказати не те, що ти зробив, а чому ти це зробив, як воно вплинуло на тебе і який результат.

Поясніть факти, які ви використовуєте

Помічник директора зі спеціальності бакалаврату каже, що однією із проблем його вихованців під час написання есе є те, що, студент описує якусь подію із життя, не пояснюючи її значення. Тож якщо ви, наприклад, у своєму письмі розповідаєте про ситуацію зі шкільного життя, це добре. Але що це говорить про вас? Зважайте на те, чи пояснили ви вашому читачу, чому ви розповідаєте йому саме про це. І чому цей факт важливий при прийомі на навчання чи роботу.

Дотримуйтесь мети

Була ситуація, коли студент писав про свого діда, і есе було дуже добре написано, багато чудових образів та гарних конструкцій, граматики, але до кінця нарису спеціаліст з прийому до вузу хотів прийняти діда на навчання, а не самого студента. Справа в тому, що це все про нього. Представники університету не дізналися про студента в тому есе, і хоча воно було чудовим нарисом, воно не відповідало меті і не представило самого студента.

Не використовуйте складну мову

Творчі студенти іноді думають, що вони повинні мати більш візуально привабливий твір (особливо це популярно в США, так як там немає певних обмежень до написання творів), і вони створюють свої есе у якійсь певній оригінальній формі, що, як вони думають, виражає їх особистість. Представники університету бачать в різних формах есе студентів листи, які більше адресовані до сусідки чи друга. Тобто листи, які мають свою певну вичурність-оригінальність, не дуже підходять під формат вступного есе. Так що краще написати простий за структурою нарис, ніж намагатися приділити занадто багато часу тому, щоб розробити щось, що, на вашу думку, втримає університетський комітет і приверне їх увагу.

Представляйте те, як ви думаєте

Люди, які перевіряють вас, начебто розуміють, звідки студенти беруть інформацію, коли вони говорять про всі ці різні речі. Але працівники приймальних закладів намагаються заохотити учнів до демонстрації власного світогляду, напрямку в якому ти мислиш та як ти мислиш, щоб тебе легше було зрозуміти - тобто до відкриття твого унікального, власного погляду на світ. Тому використовуйте цей момент, як об'єктив, за допомогою якого люди зможуть побачити спосіб, який ви використовуєте для сприйняття усього навколо, спосіб, який керує вашим світомглядом.

Написати твір англійською мовою - не найпростіше завдання. Зрештою, важливо не лише те, щоб ваша робота була грамотною, а те, який сенс ви в неї помістили. ТОму якщо ви студент-абітурієт і вступаєте до омріяного вузу, де вітаються такі вступні есе, обов'язково напишіть його. І не забудьте помістити туди краплинку власного світосприйняття.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ольга Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;