Уявний діалог Скоропадського та Винниченка після Революційних подій на Україна 1917 - 1921 років

Після революційних подій 1917-1921 років на українських землях настав мир та утвердився більшовицький режим. Але цього могло б не відбутися, якби вдалося зберегти свою владу хоча б одному із двох режимів, які існували в Україні в ті часи : режиму Гетьманату Павла Скоропадського та Директорії очолюваної Володимиром Винниченком. Цікаво було б послухати тогочасних лідерів нашої держави, але це, на жаль, вже неможливо, тому лише можна скласти уявний діалог між ними :

Винниченко : Добрий день, Павло Петровичу!

Скоропадський : Добрий день, Володимир Кирилович!

Винниченко : Ну от і все! Більшовики остаточно утвердили свою владу на Україні, скористалися вони нашим надскрутним державним положенням та використали ситуацію на свою користь.

Скоропадський : Так! Уже нічого не вдієш! Буде Україна тепер «в руках» більшовиків. Нам лише залишається згадувати ті часи, коли ми були при владі та прагнули тільки кращого для держави.

Винниченко : Але ж цього можна було уникнути, якби ми не припустилися прорахунків у своїй політиці, чи не так Павло Петровичу?

Скоропадський : Ваша правда, Володимир Кирилович! Якби ж я відразу зрозумів, що німці прагнули лише використати наш союз на свою користь, то тисячу разів би подумав чи вступати та підписувати його.

Винниченко : Я теж не кращий! Протягом ведення своєї політики, я притримувався лише однієї позиції – автономія у складі Росії, що теж було неправильно, як виявилося згодом, мотивуючи це тим, що Україна потрапить у таку саму залежність від інших держав, як за ваших часів.

Скоропадський : Та я ж не тільки помилився з вибором союзника. Великою помилкою в моєму правлінні було те, що я спирався на заможні та багаті верстви населення, тим самим нехтуючи інтересами простих робітників та селян. Обмежував демократизм в державі : забороняв страйки, мітинги, ввів дванадцятигодинний робочий день – це все призводило до невдоволення суспільства.

Винниченко : Ви прагнули зробити державу могутньою та незалежною, а я ж, навпаки, вбачав в ній лише ціль для досягнення мети. Я закликав народ бути самостійним, позбутися від гніту з боку інших держав і стати саме незалежною нацією, а не державою. Хтів так би мовити відродити націю, а зробив ще гірше!

Скоропадський : Та про яку незалежність ви кажете! Після того як Німеччина проголосила Веймарську республіку і висловила свій нейтралітет по відношенню до України, я змушений був шукати нового союзнику - ним виявилася Росія. 14 листопада 1918 року підписали «Федеративну грамоту» з Росією, тим самим скасувавши всі спроби по здобуттю незалежності держави, а суспільство прийняло це як державну зраду, що прискорило падіння мого режиму.

Винниченко : А ми ж з Петлюрою ніяк не могли дійти згоди. Я прагнув покращувати економіку держави, а Симон Васильович хтів створювати боєздатну армію для захисту держави. Я хотів вступити в союз з Росією, а він в союз з Антантою. Але ж так довго тривати не могло! Держава взагалі могла припинити існування! Тому я вирішив скласти повноваження та віддати всі свої повноваження Петлюрі.

Скоропадський : Ось ми і згадали свої прорахунки. Якби повернути час назад, то багато чого б змінили, але вже нічого не вдієш. Залишається сподіватися, що більшовики не знищать ті досягнення, котрі ми встигли зробити для України.

Винниченко : Ваша правда! Шкода, що не повернути час, але може то і на краще. Тому нам лише залишається слідкувати за долею України і вірити в її світле майбутнє.

Скоропадський : Дякую за розмову! Було приємно поспілкуватися та згадати ті надзвичайно складні часи. Всього найкращого, до побачення!

Винниченко : Навзаєм! До побачення!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Андрій Ч.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;