Кожна людина обов'язково має особисту думку. Чому викладачам не можна висвітлювати своє ставлення до певних явищ під час занять? Завдання вчителя - це, перш за все, розширити кругозір учня, зробити акцент на те, що є важливим, висвітлити об'єктивні судження про явища, спеціально для того, щоб учень, проаналізувавши отриману інформацію, міг сформувати свою власну думку стосовно даного питання. 

 

Зараз, особливо під час такої політичної ситуації в нашій країні, досить часто трапляються випадки, коли викладач не тільки виражає своє ставлення до цієї ситуації, а й не приймає, і навіть відверто висміює думку учнів, якщо вона не співпадає з його власною.


Наприклад, ситуація з реального життя (з мого). Викладач (історія педагогіки) - фанатик доби козацтва. Кожні лекція чи семінар розпочинались з годинної "проповіді" про те, як тоді все було добре і як же зараз погано. Решта 20 хв заняття йшло на записування домашнього завдання, яке в нас не перевірялось. Студенти намагались терпіти. Згодом по одному, по двоє перестали відвідувати заняття, хоча й хотіли б вивчати цей предмет.  До чого це все. Вчитель має право висловити своє ставлення, але нав'язувати його чи принижувати думку учнів категорично неправильно.  

 

У наш час будь-які судження не можуть бути однозначними, ніяка точка зору не може бути єдиноправильною. Джерело знань, інформації - ось ким має бути викладач. Навчити не тільки запам'ятовувати історичні події, а й аналізувати їх, висловлювати своє ставлення, помічати помилки чи недоліки. Вчитель, викладач - це, перш за все, наставник. Студент має вийти з навчального закладу з якостями, що поєднують в собі вміння здобувати нові знання і творчо застосовувати їх до різних життєвих ситуацій, готовності до дорослого життя, вирішенню проблем вищого рівня, ніж загальнонавчальні. 


Саме тому викладач має навчити студента критично мислити, аналізувати та досліджувати різні життєві явища, але аж ніяк не нав'язувати свою думку чи зневажати думку інших, спираючись на досвід і фразу "Я старше - у мене більше досвіду, більше знаю".

 

Автор: Компанець Вікторія Геннадіївна