Важливість використання мультимедійних матеріалів під час вивчення китайської мови

Коли мова заходить про навчання, перше, що приходить на згадку, - це підручник! Це абсолютний та незамінний елемент учбового процесу, з якого все починається. І автор також вважає, що правильно підібраний підручник – це 50% успіху. В контексті викладання китайської мови правильний підручник має не тільки включати в себе всю необхідну інформацію (граматику і лексику), а й бути логічно побудованим і послідовним.

Проте, вже дуже давно виявили, що при вивченні іноземних мов (особливо у немовному середовищі) друкованих матеріалів замало. Нагадаю, що вивчення іноземних мов охоплює різні навички: читання, слухання, говоріння і письмо. Якщо ми залишаємо лише підручник, в нас напевно виникнуть проблеми із слуханням і говорінням. Тому до підручників поступово стали додаватися пластинки, потім касети, після цього диски, а зараз ми все частіше зустрічаємося із віртуальними сховищами та клаудами.

Сучасний розвиток інформаційних технологій пришвидшується з кожним роком і цей розвиток також безпосередньо впливає на методики викладання. Нижче ми розглянемо всі варіанти навчального контенту, поїхали!

1) Флеш-ігри – спеціальні ігри, в які можна грати як на комп’ютері так і на смартфоні. Ідеальний вибір для того, щоб відпочити від класичних вправ і ефективно опрацювати пройдений матеріал. Працює однаково круто як з дітками, так і з дорослими, тому що грати люблять усі! Автор користується багатьма такими іграми, і ось деякі з них (всі вони безкоштовні і знаходяться у вільному доступі на всіх відомих платформах)

Babadum – пропонує ігри на вибір правильного варіанту, зіставлення слова і картинки або знаходження зайвого слова. Потрібно додати, що дизайн цього сервісу дуже сучасний та стильний, а всі слова мають озвучку від носіїв мови.

Alias – стара добра гра, яка відома всім і кожному! Потрібно описати слова, які з’являються на екрані, щоб інші гравці зрозуміли що це. Вам потрібно відшукати версію із ручним додавання слів, щоб додати саме ту лексику, яку ви вивчили з учнями. Навіть 10-15 хвилин такої гри допоможе учням потренувати свої знання та перевести слова із пасивного словника до активного.

2) Робота з фільмами та серіалами

Дивитися фільми мовою оригіналу це круто! Китайська мова не є виключенням. Проте не завжди учні (особливо на початковому рівні) здатні самостійно здолати цей бар’єр і почати дивитися кіно або серіали регулярно. Потрібно зробити перехідний етап від вправ до безпосередньо самостійного перегляду. І без роботи вчителя тут ніяк! Для початку потрібно знайти серіал (можна й фільм, але тоді ви будете обмежені у часі) і зробити підбірку з найлегших діалогів, вирізаючи ці моменти у окремі файли. Кожний момент повинен мати оригінальну озвучку і субтитри. Тепер ваш учень може тренуватися на перегляді найлегших епізодів, сприймати китайську мову на слух та перевіряти себе, передивляючись субтитри. Це не тільки допомагає розвивати майже всі мовні навички, а й формує впевненість в собі і зацікавленість у китайській культурі.

3) PowerPoint – вже зараз нікого не здивує, проте все ще залишається супер ефективним у навчанні. Не зважаючи на простоту у використанні, powerpointпропонує безліч функцій для створення підказок, шпаргалок та навіть конспектів лекцій. Ця програма входить у базовий набір офісних програм, тому дуже легка для оволодіння та користування. Автор радить використовувати її для створення презентацій до кожного окремого уроку з правилами і прикладами, які значною мірою допомагають учням.

4) Мовні квести – нова техніка вивчення іноземних мов. Створити мовний квест доволі складно, це потребує певних зусиль від викладача, починаючи від написання самої історії, закінчуючи технічними аспектами. Суть цього методу в тому, щоб створити мовну гру, в якій учень робить певний вибір, який впливає на подальший розвиток історії. Таких ходів може бути скільки завгодно і сам квест може займати від 20 хвилин до безкінечності. На відміну від читання звичайних текстів з підручника, мовні квести викликають значно більшу зацікавленість. Всім цікаво, що буде далі і який результат ми отримаємо в фіналі історії, а ефект присутності і здатність впливати на перебіг подій стають додатковим стимулом. Мовні квести працюють в усіх браузерах як з комп’ютера так і зі смартфона.  

Сподіваюся, що цей блог буде корисним як для учнів, так і для викладачів. На мою думку, уроки повинні бути не тільки інформативними, а й цікавими як для учня так і для репетитора. Головне не втрачати мотивацію, продовжувати навчання і результат не змусить на себе чекати!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олександра Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;