Вплив недопалків на ріст і проростання рослин

На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей. З них українців нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни. Вражає те, що щорічно до числа курців долучаються не менше 100 000 українців. Як бачимо , число курців з кожним днем більшає і в світі , і в Україні. Тому потрібно намагатися хоча б зменшити негативний вплив куріння на середовище.

Однією з нових проблем, створених курінням, екологи вважають сигаретні фільтри, а саме їх відходи. Проблему можна вважати досить новою у зв'язку з винайденням у 1927 році целюлозного(ацетатного) фільтра та зі швидким збільшенням числа курців на Землі. Наприклад, за 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок, а загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн. Саме недопалки вважаються лідером серед усього сміття на планеті, що дорівнює близько 21 %. Але варто зауважити, що піврозпад радіоактивних елементів, які знаходяться у ацетатному фільтрі, відбувається 12-15 років. Тобто, якщо в середньому курець викидає 1 кілограм недопалків щорічно у навколишнє середовище, то навіть через 15 років природа не переробить це сміття, вбиваючи в цей час все навколо себе.

Щоб дізнатися, чи впливають речовини,які знаходяться в сигаретних недопалках, на ґрунт і, як наслідок на ріст і розвиток рослин, був застосований метод біоіндикації. Біоіндикатори - організми, присутність, кількість або особливості розвитку яких служать показниками природних процесів, умов або антропогенних змін середовища проживання.

Мета експерименту: виявити вплив речовин, що знаходяться в недопалках сигарет на проростання зубків часнику та насіння кукурудзи і цукрового буряку, вирощуваних на ґрунті ,забрудненому сигаретними недопалками.

Ми виконували роботу на протязі чотирьох років. Для нашого експерименту ми вибрали 3 види рослин по 20 екземплярів. 10 рослин одного виду посадили в чистий ґрунт, інші 10 – в спеціально підготовленому ґрунті з сигаретними недопалками і повторили цей дослід 3 рази(зробили 3 варіації). Підготовка ґрунту з недопалками: чотири шари ґрунту товщиною 2 см чергуються з трьома шарами сигаретних недопалків товщиною 1 см.(додаток 1).У 2018 та 2019 роках ми повторно зробили ці ж самі дослідження для більшої ймовірності точності результатів.

Після проведення експериментів ми зробили такі висновки:

1. Токсини сигаретних недопалків накопичуються і в ґрунті ,тут їх вплив ще більший негативний. Маю зазначити, що для деяких тварин, а особливо птахів, сигаретні недопалки здаються їжею, а коли фільтр потрапляє у шлунок, то тварина може померти від голоду.

2. Дослід з проростанням насіння рослин дав такі результаті: сходження у чистому ґрунті часнику - 100 %, кукурудзи – 97 %, цукрового буряку – 86 %;у ґрунті з недопалками: часник - 40 %, кукурудза – 20 %,цукрового буряку–13 %.

Проростання у чистому ґрунті відбувається в середньому на два дні швидше, ніж у ґрунті з недопалками.

Через 30 днів після проростання проростки часнику у чистому ґрунті в середньому більші на 58 мм, ніж у ґрунті з недопалками, проростки кукурудзи – на 150 мм, проростки цукрового буряку – на 15 мм.

3. Дослід з проростанням зубків часнику у чистому ґрунті, у ґрунті з недопалками та у ґрунті з сигаретними фільтрами показав , що негативно впливають на ріст рослин речовини, які містяться у недопалках, а присутність чистих фільтрів у ґрунті навпаки прискорила ріст рослин на 5мм.

4. Дослід з проростанням зубків часнику у ґрунті з сигаретними недопалками, з різним вмістом нікотину та смоли, показав, що кількість смоли та нікотину в одній сигареті майже не впливає на зміну росту рослин. Впливає тільки їх наявність.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Ігор М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;