Вплив викривленої носової перегородки на спів

Кожному вокалісту дуже важливо мати здоровий вокальний апарат і часто причиною погіршення його роботи є інфекції, які з’являються в носовій порожнині по причині викривленої носової перегородки. Запалення, які там виникають можуть призвести до ларингіту, фарингіту, тонзиліту та інших хвороб, що заважатимуть розвитку професійної діяльності.

Викривлення носової перегородки виникає по причині зміщення стінки між носовими ходами в одну із сторін, таким чином один носовий прохід стає менше іншого.

Симптоми викривленої носової перегородки:

  1. утруднене носове дихання;

  2.  хронічний нежить;

  3.  хропіння;

  4. носові кровотечі;

  5. косметичний дефект (порушення форми носа);

  6. сухість в носі і неприємні відчуття під час дихання.

Причини викривлення:

  1. Вроджена деформація. Іноді викривлення перегородки може виникнути під час внутрішньоутробного розвитку плода і проявитися при народженні.

  2. Травма носа. Внаслідок ушкодження носа перегородка може зміститися в одну із сторін.

  3. Віковий фактор. Процес старіння може вплинути на структури носа, тим самим спричинити викривлення перегородки.

  4. Роздратування або набряк носових порожнин може призвести до звуження носового проходу, що спричинить закладеність носа.

 Більшість отоларингологів радять робити операцію, щоб позбутися проблеми запалення в носовій порожнині, яке виникає внаслідок викривленої носової перегородки. Майже в кожному медичному центрі є хірурги, які готові, за досить високу плату, зробити операцію. Але, лише, одиниці із фахівців говорять про те, що потрібно в першу чергу звернути увагу на загальний стан здоров’я організму: імунну систему. Тому що, головна причина виникнення інфекції в носовій порожнині це слабкий імунітет. Також, малорухливий спосіб життя призводить до недостатньої циркуляції крові, що відображається на судинах, які знаходяться в носовій порожнині. Таким чином, перед тим, як прийняти рішення щодо операції по виправленню носової перегородки потрібно порадитися, як мінімум з чотирма або п’ятьма фахівцями. Беззаперечно, бувають випадки, коли операцію дійсно необхідно зробити, але такі випадки рідкісні. Викривлення носової перегородки має бути досить значним, але якщо воно допустиме і при цьому лікар наголошує про те, щоб робити операцію, то тоді краще з цим не поспішати.

Серед моїх знайомих вокалістів приблизно у 90% виявлено викривлення носової перегородки і напевно, десь тільки у 10 - 15% це дійсно призвело до таких хвороб як гайморит, риніт, тонзиліт та інших, але й це по причині недбалого ставлення до свого здоров'я. Наприклад, оперна діва Олена Стихіна поділилась тим, що у неї також виявлено викривлення носової перегородки, але це ніяким чином не впливає на її професійну діяльність, тому що почуває вона себе прекрасно.

Таким чином, можна зробити висновок що незначне викривлення носової перегородки не є вироком, для припинення професійної вокальної діяльності і його не обов’язково оперувати. Були часи, коли отоларингологи майже усім радили видаляти мигдалини стверджуючи, що організму вони не потрібні і без них він, навіть, краще буде справлятись. Але й з видалиними мигдалинами люди хворіють і проблема залишається. Наразі, в рідкісних випадках пацієнтам видаляють мигдалини. Тому, не можна стверджувати, що виправлення носової перегородки однозначно потрібно робити усім вокалістам у яких є риніт, тонзиліт чи інші захворювання, коли й без цього є неоперативні методи вирішення такого питання. Насамперед, потрібно звернути увагу на свій стан здоров’я. Тому що, від того, що ми їмо і який спосіб життя ведемо - залежить скільки енергії у нас буде на весь день, а заняття вокалом потребують дуже багато сил та витривалості. Нехай кожен вокаліст пам'ятає, що для прекрасного співу потрібно мати здоровий організм.Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ірина К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;