Вправи на покращення вимови

Багато хто з нас, та що там приховувати і викладачі також, стикаються с важливою проблемою на шляху вивчення та покращення своїх знань в англійській мові. Начебто вже й граматику вивчили, і розмовляти навчились, а вимова...бажає залишатись кращою. Тож що робити, як можна її покращити?

 

По-перше, хочу вас заспокоїти. Навіть не все люди, для яких англійська мова рідна розуміють людей з інших країн, де англійська мова теж перша. От наприклад відпочиваючи в англомовному таборі я дізналась, що американці не завжди розуміють, що кажуть британці. Дивина та й годі. А все залежить у багатьох випадках від вимови. Так американці більш чітко вимовляють слова, в той час як британці часто розтягують голосні звуки. А якщо англійська мова-це друга іноземна? У такому випадку акценту не уникнути. Чи знали ви, що в компаніях існує перекладач з англійської мови та окремо перекладач з індійської та китайської англійської, адже хоча люди спілкуються однією і тією ж мовою, але вимова така, що годі й намагатись зрозуміти.

 

А щодо вас, то не хвилюйтесь, навіть проживши багато років закордоном не вдається уникнути легкого акценту, тож ви не одні у своїй проблемі. Та все ж дуже добре було б покращувати свій акцент усіма можливими способами. 

 

Зараз я хочу вам запропонувати декілька гарних методик та практик для покращення вимови.

1. Це перегляд фільмів та серіалів. Обирайте саме той, що подобається вам, щоб дійсно було цікаво дивитись, та не зважали на час і не сприймали перегляд фільму як навчання і щось вимушене. Спочатку дивіться з субтитрами, можна на 2 мовах, потім намагайтесь вже переглядати без них, щоб концентруватися саме на вимові акторів. В такий легкий спосіб ви ніби відпочиваючи сзоплюєте нову інформацію, різні акценти, прислуховуєтесь до вимови.

 

2. У багатьох містах є англомовні клуби. Інколи навіть безкоштовні. Не цурайтесь можливості завітати до них. Там можна не лише покращити свою вимову, у приємній дружній атмосфері розговоритись і вивчити мову, а й завести англомовних друзів по всьому світу. А практика з носіями мови багато вартує. Жоден вчитель (не носій мови) не зможе з вами спілкуватися саме без акценту, хоча б і мінімального.

 

3. Крім англомовних клубів є англомовні табори, виїзди на зібрання на 2-3 дні. Це повне занурення в англомовне життя в межах вашої країни. Це обмін культурами, традиціями і звісно ж практика говоріння і вимови. Не полінуйтеся і поцікавтесь такими можливостями. 

 

4. Вдома ви можете ще зробити таку вправу. Включіть аудіювання чи відео та спробуйте повторювати за диктором. Повторюйте не просто слова, а копіюйте вимову, вимову різних носіїв з різних куточків світу. Такий підхід допоможе зменшити ваш акцент.

 

5. Іще цікавою ідеєю є така вправа. Візьміть книжку на вашій рідній мові і почніть читати її вголос ніби ви носій англійської мови з акцентом. Теж допомагає в подоланні бар'єру.

 

6. Також ви можете зробити англомовний день для вашої родини. Намагайтесь протягом усього дня спілкуватися лише англійською між собою. Це гарна практика побутової англійської, розвиток мовлення і гарне джерело збагачення новою лексикою. Зробіть це доброю традицією, наприклад кожен вівторок уся родина спілкується виключно англійською і за кожне українське слово придумайте якесь покарання чи штраф. Все залежить від вашої уяви. Також разом у вечері ви можете подивитись фільм мовою оригіналу, тим самим поєднуючи декілька методів подолання акценту в одне ціле.

 

7. Можна взяти собі репетитора-носія мови, щоб спілкуватися з ним на різні теми, що все цікавлять. Але різниця між просто англійським розмовним клубом і конкретно репетитором буде наступна. У розмовному клубі ви вчитесь спілкуватись в колективі, ніхто не коригує ваших помилок, це просто практика. У випадку з викладачем ви не лише будете зменшувати ваш акцент, а й у спірних питаннях носій мови-викладач зможе вам пояснити з лінгвістичної точки зору всі особливості вживання того чи іншого слова та прояснити спірні моменти.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Дар'я К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;