Виховна і освітня функції репетитора.

В сучасному світі для хорошої комунікаціі навиків і розумового розвитку дитини виявляється замало. Повноцінний член суспільства повинен бути не лише освітчений, але й добре вихований іта адаптований до сучастого життя. Виховання дає можливість людині більш якісно пізнати  світ, дозволяє систематизувати процеси, що відбуваються в суспільстві.

З самого раннього дитинства людина вступає в складні відносини з навколишнім середовищем. Повторюючи за дорослими, дитина опановує мову та нормами поведінки.  А з розвитком школяра зростає і рівень його відповідальності перед суспільством. На цьому етапі важливим є всебічний розвиток  та виховання активної житєвоі позиції особистості.

Поступово дитина розуміє, що вона не є центром всесвіту, і не все заради задоволення своїх потреб. Позитивна фрустрація і виховання допомагає адаптуватися до динамічного життя, оберігає від психологічних зривів. Любити себе і поважати оточуючих, найважливіші навики, що допоожуть прожити його найкращим чином.

Певні закономірності в процесі навчання допомагають підвищити ефективність виховання. До таких закономірностей можна віднести: 

 - Створення для дитини умов для отримання соціального досвіду, досвіду поведінки в колективі. 

 -  Ефективне виховання відбувається при високій мотиваціі.

 -  Найефективніше виховання відбувається за умови взаємоповаги учня і вчителя.

 -  В ході виховання важливо враховувати психологічні і вікові особливості учня. 

 -  Процес виховання повинен спиратися на позитивні якості учня.

 -  Учень повинен отримувати радість від досягнення успіху.

 -  Виховання відбувається в процесі реальної діяльності, а не в теорії.

 -  Важливо розвивати в учнях прагнення до самовиховання. Навчання, як і виховання, не має базуватися на авторитарному принципі. Лише вільний, усвідомлений вибір дає позитивний результат.

Людині необхідно постійно вдосконалювати свої знання. У процесі шкільного навчання дитина постійно отримує інформацію. Це відбувається на уроках, гуртках, позакласних заходах. А отримання школярем знань поза уроком багато в чому стихійно, не систематизовано. Тому вчитель повинен допомогти дитині успішно увійти в соціум, зорієнтуватися у виборі майбутньої професії і стати повноцінним членом суспільства.

Те саме стосується репетиторства. Зазвичай ціллю репетиторства є отримання певних знань. І потрібно виконувати саме основний запит батьків - дати знання по предмету. Але найважливіше це адаптація до зовнішнього середовища, до самостійного дорослого життя, вміння самостійно справлятися з несподіваними викликами.  І демонстрація важливості здобуття знань та навичок, які дозволять реалізуватися в дорослому житті і, як наслідок, отримати всі радості  та задоволення від життя, є важливом аспектом в роботі викладача.

Репетитору потрібно навчити дитину мислити. У цьому полягає розвиваюча функція навчання. Навчившись мислити і аналізувати, школяр уже стає здатним ставити перед собою цілі самостійно, він  може вдосконалюватися. 

Ознакою розумово розвиненої особистості є потреба в отриманні знань. Організація навчання здатна прискорити або загальмувати розвиток дитини.

Існує ряд факторів, від яких залежить розвиток дитини. Деякі з них працюють незалежно від свідомості людини - це біологічний фактор. Інші залежать лише від волі людини і суспільства.

Акценти на розвиток конкретних здібностей дитини, у будь-якому  випадку, допоможуть отримати ій задоволення від процесу навчання, що буде потужною мотивацією.

Поряд з іншими видами діяльності, навчальна діяльність впливає на всі сторони розвитку дітей. Задоволення та інтерес дозволять дитині здійснювати свій істинний вибір протягом життя . Не проживати чуже життя.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Володимир Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;