Викладання онлайн. Як зацікавити тiнейджера.

Сьогодні з впевненістю можу сказати, що майбутнє саме за онлайн викладанням, оскільки воно, без сумніву, має численну кількість переваг. Відомо, що основний контингент, що вивчає англійську мову – підлітки. А робота з підлітковою аудиторією, як відомо, не тільки цікава, а ще й вимагає бути у постійному пошуку. Тим паче, коли мова йде про розмовну практику.

Ми часто ставимо перед собою питання «Як зацікавити учнів? Як спонукати їх говорити?»  Навіть якщо ви не ведете розмовні клуби, цей досвід буде корисним для вас, шановні колеги, адже розмовна практика була і залишається у найбільшому попиті серед наших учнів.

Ми знаємо, що багато учнів не бачать зв'язку між вивченим матеріалом та можливістю його застосування на практиці. А тінейджерів це стосується у першу чергу. Випадок, коли підліток чітко знає, з якою метою вивчає англійську - скоріше виключення. Для більшості ж заняття мовами - це ініціатива батьків, які просто переконали дитину, що "без англійської тепер нікуди, вчи, знадобитися, тощо".

Викладання онлайн. Як зацікавити тiнейджера.

А як саме знадобитися англійська? Про це учневі потрібно розказати.

- Ти можеш їздити по обміну в англомовні країни.

- Тобі буде легко подорожувати.

- Ти можеш не тільки добре скласти ЗНО, але й отримати крутий сертифікат, з яким можна поступати навчатися за кордон.


Як правило, студентів мотивують вищесказані фрази. Але, перечитайте їх знову. Всі вони - про майбутнє. Це не конкретні цілі, це розмиті шанси, які, можливо, і не стануть в нагоді учневі.


Як показує досвід, слід окреслювати більш приземлені перспективи, говорити про те, як англійська згодиться саме ТУТ І саме ЗАРАЗ:

- Ти зможеш дивитися класні ролики на YouTube: розпочнемо з мультфільмів і перейдемо на музичні кліпи та серіали.

- Можна зрозуміти тексти своїх улюблених пісень і підписів в Instagram улюблених блогерів.

- Зможеш читати комікси.

- Зможеш переписуватися з друзями з інших країн.

- Покращаться твої оцінки в школі, буде простіше здавати усні заліки в кінці теми,тощо.

Таких результатів можна досягти, не виїжджаючи за кордон, навіть, не виходячи з дому. Учень бачить, що вони реальні та актуальні. Перспективи можна варіювати, виходячи із захоплення підлітка. Наприклад, якщо у вас є учениця-відеоблогер. У такому випадку, об'єктивна перспектива - навчитися знімати відео для свого каналу англійською мовою. Тепер, коли ми мотивували учня, показали, як йому згодиться досвід розмовної практики, потрібно цю практику організувати. Існує міф про те, що викладати розмовний курс легко і готуватись до цього не потрібно. Але пам’ятаємо - це урок, а не розмова в кафе, і потрібно продумати всі його етапи.


На екрані обов'язково повинні бути наочні матеріали. Ідеально підходять презентації: вони створюють інтерактив для учня і служать певним планом для вас. По можливості включіть в них короткі відео або комікси.

 

Загальні поради щодо підготовки матеріалів:

- Презентації повинні бути стильними, не загромадженими іншою інформацією. Можливо, не варто виносити на екран усі питання, бо підлітки повинні навчатись сприймати мову на слух.

- Пам’ятайте, що питання, які ви будете задавати учням, повинні чітко відповідати його рівню (порівняйте: Do you like your city? Why? та What are the advantages of living in Dnipro?) - це розмовний урок, і головна задача - не вчити нові слова, а вивести вже знайомі з пасиву в активне мовлення. Заздалегідь сформуйте vocabulary list, щоб студент міг підготуватися до заняття. Для цього прекрасно підходить, наприклад, quizlet.

https://root-nation.com/soft-all/applications/quizlet-kartochki-dlya-izucheniya-yazykov/

- Картинки повинні бути якісними, так само, як і звук і картинка відео. Відео слід підбирати по рівню учня.

- Бажано, щоб були слайди з анімацією: це завжди приваблює увагу.


Але найголовніше, що захоплює тінейджера - це цікава й актуальна тема. Теми, як і для загального курсу, можна обрати найрізноманітніші: від класичних (їжа, подорожі, книги, музика) до оригінальних (у формі рольових ігор). Класичні теми спадають на думку автоматично. Що стосується оригінальних, тут відмінно підходять рольові ігри або просто будь-яке інтерв'ю. Рольові ситуації можна і потрібно включати в контекст класичної теми. Наприклад, якщо ви обговорюєте моду, добре підійде наступна гра: перед вами фотографії декількох моделей, вам потрібно визначитися, яка з дівчат гідна рекламувати нові парфуми і пояснити, чому ви зупинили вибір саме на ній. З хлопчиками добре проходить автомобільна тема, IT технології (наприклад, який девайс ти б вибрав собі, якби працював у службі безпеки і чому). Коли ви працюєте індивідуально, завжди уточнюйте інтереси студента. Дуже часто виявляються досить оригінальні (наприклад, верхова їзда). Якщо працюєте в групі, не забувайте влаштовувати break-outs, даючи дітям можливість самостійно, без учителя, поспілкуватися один з одним. Це тренує не тільки навик сприйняття мови, але також уміння працювати в команді. Підліткам подобається завдання «збери ідеальний сніданок», «заплануй ідеальний вікенд» або «створи ідеальну кімнату» для свого друга або для себе. Також вдалими для підлітків є завдання, в яких присутній елемент змагання. Наприклад, скласти стратегію у 5 етапів для досягнення якоїсь конкретної мети.

 

Автор: Наталія Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.