Я знаю англійську. АЛЕ боюсь говорити

Speak English

Дуже часто люди звертаються з проханням покращити розмовний рівень англійської. Це не дивно, оскільки у сучасному світі знання англійської мови хоча б на елементарному рівні необхідне для того, щоб почувати себе зручно та комфортно у мандрах за кордон, для того, щоб вміти правильно та швидко пояснити іноземцеві як зорієнтуватись у вашому місті чи просто для того, щоб не відставити від стрімкого розвитку та почуватись завжди up-to-date.
Незважаючи на те, що сьогодні фактично кожен на певному рівні розуміє англійську мову, все ж проблема так званого "мовного бар'єру" знайома багатьом людям. Навіть тим, які довго вивчають мову, чудово знають граматику та навіть мають у своєму арсеналі великий лексичний запас. На жаль, незважаючи на хороший рівень знань, ми часто недооцінюємо свої вміння, ставимо під сумнів власні здібності. Неодноразово доводилось бачити, як людина, яка вправно вирішує граматичні завдання, не може вільно спілкуватись англійською мовою навіть на елементарні теми.


Причини:

 • Страх сказати неправильно: обрати некоректний час, використати неправильне закінчення або переплутати порядок слів у реченні.
 • Невпевненість у значенні вживаного слова, страх допуститись лексичної помилки.
 • Відчуття незручностей через неправильність наголосів або "дивний" акцент.
Звичайно, найкращий варіант розговоритись - це практика. Якомога більше спілкування на різноманітні теми від найпростіших до складних, в ідеалі з носієм мови. Проте на жаль, такий варіант на початку підходить не всім, тому хочу поділитись набором рекомендацій, які допоможуть швидко, а головне легко навчитись виловлюти свою думку англійською мовою.

Рекомендації:
 • Не боятись говорити з перших днів вивчення англійської.
  Помилково, велика кількість студентів та, інколи, навіть викладачів, вивчення ангійської мови на початкових етапах обмежуть граматичними вправами та поповненням словникого запасу, абсолютно не приділяючи часу розмовам. Однак власне, вираження думки, обговорення різноманітних елементарних тем сприяє відсутності подальшого страху говорити.
 • Не зупиняти свого мовлення, якщо допустились помилки.
  Якщо ви зробили помилку під час розмови, не потрібно на цьому зациклюватись і зупинятись говорити. Чудово, якщо ви можете виправити помилку одразу, однак якщо ні - дозвольте вашому наставнику, колезі чи іншій людині, з якою ви практикуєте розмовну англійську, вказати на вашу помилку та допомогти її виправити після того, як ви висловились. Дуже часто одна помилка може сформувати страх помлитись у майбутньому, тому дозвольте собі помилятись, однак обов'язково - з подальшим виправленням та проговоренням похибки.

 • Відчуйте себе носієм мови.
  Коли ви спілкуєтесь іноземною мовою, дуже корисно уявити себе носієм мови, культури, етносу. Старайтесь говорити з інтонацією, з якою говорять носії. Одного разу на першому занятті Speaking club, де я була присутня і яке проводив американець, він творив правило - "Можна спілкуватись виключно англійською, оскільки за межами аудиторії ви можете бути сором'язливими та невпевненими, однак тут, у межах класу, ми всі - американці: емоційні, говіркі та без жодного страху помилитись". Це працює!

 • Переглядайте фільми в оригіналі.
  Обов'язково переглядайте фільми або серіали в мові оригіналу. Не бійтесь чогось не зрозуміти, адже навіть на підсвідомому рівні інтонації, манери спілкування, налогоси та акценти будуть відкладатись. Також сьогодні доступна величезна кількість іноземних фільмів, які можна легко поділити по рівнях знань англійської мови та обрати той, який буде найбільш доступним та зрозумілим саме для вас! 


  Не забувайте, що до вивчення іноземної мови потрібно підходити комплексно та систематизовано, а власне розмовна практика - це одна з найважливіших складових! 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Наталія О.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;