Як часто необхідно займатися англійською мовою? Складаємо правильний розклад

Кожну людину, яка вивчає мову, хвилює питання: «Як часто потрібно займатися англійською?» Зазвичай все залежить від індивідуальних особливостей сприйняття інформації, мети навчання, віку студента, наявності вільного часу, та багато інших факторів. Однак є кілька загальних рекомендацій, яких варто дотримуватися при плануванні своїх занять іноземною мовою.

Частота та тривалість занять.

Що краще: займатися раз на тиждень 3 години (скажімо у свій вихідний день) або 3 рази на тиждень по годині? Начебто і в одному, і в другому випадку ми займаємося три годин на тиждень. Але чи рівнозначні ці заняття? На жаль, ні. Згадайте принцип «краще менше, та частіше», адже він працює фактично будь-де: при заняттях спортом, при розробці системи здорового харчування, і так само у вивченні англійської. Уявіть, що сталося б зі спортсменом, якби він замість щоденної ранкової пробіжки бігав в неділю сім годин поспіль ?! А якщо два дні не їсти, а потім спробувати проковтнути дводенну порцію? Ви просто перевантажите себе. Приблизно те ж саме відбувається і з мозком: «передозування» англійською мовою також принесе не користь, а шкоду.
Якщо ви хочете підвищити свій рівень знань, покращити навички спілкування, оптимальна кількість занять іноземною мовою – 2-3 рази в тиждень по 60-90 хвилин. Займаючись таким чином, ви зможете домогтися значного прогресу. Також зверніть вашу увагу на тривалість занять: вважається, що найефективніше займатися не менше 60 хвилин. Причина в тому, що людському мозку необхідно перелаштуватися з рідної мови на іноземну, це займає певний час, тому короткі уроки менш продуктивні.
Однак заняття з викладачем принесуть мало користі, якщо ви будете нехтувати самостійною роботою, особливо домашніми завданнями. У багатьох учнів є звичка робити все напередодні заняття. Це не зовсім правильно. Набагато ефективніше «розтягувати» виконання завдання на декілька днів. Чим частіше ви повертаєтесь до вивчення нової теми, тим надійніше знання закріпляться в пам'яті. Якщо ж домашня робота невеличка за обсягом, знаходьте собі додаткові матеріали. Намагайтеся приділяти вивченню мови хоча б 30 хвилин в день, не враховуючи уроків з педагогом. При цьому не обов'язково зациклюватися виключно на граматичних вправах. Обирайте те, що вам до душі, інакше самостійна робота ризикує перетворитися на рутину, нудний обов'язок.Так ви тільки втратите бажання вчити мову, а це - найбільш поширена причина незнання англійської.
Ви можете попросити вашого викладача порекомендувати цікаві ресурси, які підходять під ваш рівень знань, або знайти їх самостійно.
Однак не намагайтеся вчити «все і відразу». Якщо вам сподобалося кілька ресурсів, приділяйте щодня час одному з них, на наступний день беріть інший. Наприклад, в один день можна опрацьовувати граматику, в іншій – дивитися відео, в третій – співати пісні і т. д. Один-два дні на тиждень виділіть на повторення пройденого матеріалу, щоб старання не були марними. Таким чином ваше навчання буде більш плідним.
Кому можна вчити англійську рідше
Займатися один раз в тиждень можна студентам з рівнем Advanced і вище, якщо ви хочете тільки підтримувати свої знання. Однак такий підхід виправданий, якщо крім занять з репетитором ви активно використовуєте мову в повсякденному житті: спілкуєтеся з діловими партнерами чи колегами по роботі, читаєте книги, слухаєте музику та дивитеся фільми англійською. Це дозволить вам не розгубити знання та тримати навички спілкування іноземною мовою на високому рівні.
В яких випадках виправдані тривалі часті заняття англійською

Тим, хто готується до здачі іспитів, можна і потрібно займатися частіше. Якщо ви хочете добре підготуватися, а терміни дуже обмежені, то можна брати і 4-5 уроків на тиждень у педагога, а в інші дні займатися самостійно.
На домашні завдання при підготовці до іспиту витрачається до 3-4 годин в день. Але не забувайте про перерви. З цим вам допоможе техніка« Помідора» - високоефективний метод планування часу. Якщо ще не чули про неї – варто погуглити.
Треба відзначити, такі темпи підготовки - нелегке випробування для організму. Тому якщо ви плануєте в майбутньому складати іспит, доречно заздалегідь почати навчання, щоб в розумному темпі йти до своєї мети.
В цілому висновок такий: чим частіше ви будете займатися англійською, тим швидше і легше будете просуватися до високого рівня володіння мовою. Однак не варто забувати про розумні межі: оптимальна тривалість щоденних занять становить одну-дві години, якщо нема потреби в інтенсивному навчанні.
Тож обирайте комфортний вам режим занять і не забувайте про повноцінний відпочинок.
Good luck!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Юлія М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;