Як ефективно підготуватися до ДПА

Державна підсумкова атестація- дуже важливий етап в житті учнів, адже багато з них закінчують навчання після 9 класу і бал ДПА необхідний для успішного вступ до коледжу чи іншого навчального закладу. Тож як успішно підготуватися та скласти цей необхідний екзамен з англійської мови на максимальний бал?

По-перше, розберемося з тим, як саме виглядає екзамен ДПА.

Хорошою новиною ж те, що ДПА в 9 класі не вимагає від учнів написання есе (листа до друга, офіційного звернення, розповіді і тд). 

Чому це хороша новина? Тому, що в тестах є набагато більше шансів вибрати правильний результат і не наробити зайвих помилок. Під час довільного написання потрібно і притримуватися структури, і перевіряти правильність написання слів. В будь-якому випадку шанс зробити помилку набагато більший.

Поганою новиною є те, що ДПА вимагає з 2019 року написання аудіювання, в якому навіть найдосвідченіший репетитор не може гарантувати вам 100 відсотково ідеальний результат. Усі ми різні, по різному сприймаємо на слух, та й ніхто не знає, яке саме аудіювання ви отримаєте, а тому й ніхто не гарантує, що ви все зрозумієте. Бувають аудіювання-діалог двух друзів "привіт-привіт", а може бути " в католицькій церкві св. Антоніо було 33 балки в склепінні.." Відчуваєте різницю? А ще є проблема із включенням аудіювання. Багато шкіл не мають нормального технічного забезпечення, а тому, замість належного включення аудіювання, запускають його на старенькому програвачі, що його чутно тільки на 1 парті, чи замість програвання його читає викладач, у якого вимова залишає бажати кращого. Все це дуже впливає на результат.

І так. Екзамен триває +- 60 хвилин. Він поділяється на 2 рівні, в залежності від школи, в якій ви навчається. Якщо це загальноосвітня школа, то ви будете писати ДПА рівня А2, а якщо ви навчається в спеціалізованій школі з поглибленим вивченням англійської мови, то ви складатиме ДПА рівня В1.

Екзамен складатиметься з 3 частин. 

1-аудіювання. В рівні А2 це відповідь "True or False" в рівні А1 це обрати правильну відповідь серед трьох запропонованих варіантів. 

Порада: завантажити багато аудіювання з минулих років, та прослуховувати і виконувати завдання до них. Довести до автоматизму алгоритм. Спочатку читаємо завдання, розбираємо що потрібно. Потім за 2 рази, які включається аудіювання знаходимо відповідь. Якщо ви вже визначилися із нею, не переправляйте на іншу, це лише може наробити більше помилок. Пам'ятайте про правило "перша думка-вірна".

2 частина-читання. Зазвичай дається текст, чи його фрагмент. І завдання вставити правильне продовження речення чи заголовку до абзацу. 

Порада: дивимось на сенс речення, відкидаємо зайві непідходящі варіанти. Далі дивимось на структуру та граматику і обираємо найкращий варіант, що підходить і за сенсом і граматично. Якщо завдання-обрати заголовок до абзацу, то читаємо заголовки, обираємо ті, що підходять найбільш, а далі ще раз перечитуємо текст і визначаємо, яка головна ідея та обираємо єдину відповідь.

3 частина-граматика. Це текст на читання із пропущеними словами,які потрібно вставити. Є 4 варіанти відповідей, а вам потрібно обрати той, що підходить найбільше. 

Порада: навіть якщо ви не розумієте сенс речення, дивіться на структуру. Наприклад якщо в одній частині речення є минулий час, то і в іншій логічно було б вставити один із минулих. Чи наприклад є the..тоді було б доречно вибрати найвищий ступінь порівняння.

Загальні поради.

Хоч школа і каже, що викладачі розроблюють ДПА особисто, зазвичай вони беруть його із цьогорічної методики з підготовки. Тож не лінуйтеся купити цьогорічну методику і пройти по ній всі варіанти завдань та аудіювання. Так ви матимете більше шансів отримати на ДПА варіант, що ви вже його проходили вдома

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Дар'я К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;