Як ефективно вчити слова?

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

⭐️ Вчіть слова завжди в контексті.

Ми полюбляємо емоції, тому слова, які викликають особливі враження та спогади легко запам'ятовуються. Вивчення деяких слів необхідно супроводжувати мімікою або жестами. Оскільки наш мозок зберігає інформацію здебільшого в образах і картинках, тому й найефективніше вчити нові слова у поєднанні з уже відомими та використовувати до них асоціації. Наприклад, слово " conduct" запам'ятати набагато легше у поєднанні із словом "a lesson" (урок). Отримуємо словосполучення "to conduct a lesson", що означає проводити урок. Тепер слово " conduct" асоціюється із уроком. У результаті, ми швидше пригадаємо цю фразу через асоціацію і з легкістю використаємо " conduct" у інших контекстах: to conduct business - вести комерційну діяльність; to carry on / conduct a campaign - проводити кампанію; to conduct a ceremony - здійснювати церемонію.

Окрім складної системи часових форм, в англійській мові спостерігаємо вживання артиклів, які не властиві нашій рідній мові та прийменників, які часто не співпадають із вживанням в українській мові. Такі розбіжності в мовних системах і спричиняють труднощі у вивченні іноземної мови. Тому рекомендую запам'ятовувати готові шаблони словосполучень: at the weekend - на вихідних; go on holiday - поїхати у відпустку; it depends on - це залежить від.

⭐️ Не обмежуйтеся одним словом.

Знаючи, слово "improve" запам'ятаються ще й усі однокореневі слова з легкістю. Тому стараємося вчити похідні слова: improve - покращувати, improvement - покращення, improved - покращений.

⭐️ Для дітей молодшого віку процес вивчення слів можна доповнити супроводом картинок. 

Метод візуалізації надзвичайно важливий у процесі навчання дітей молодшого віку. Оскільки дитина не взмозі ще зрозуміти абстрактні поняття, тому картинки, рухи та інтонація голосу слугують основними підсилючими методами вивчення нових слів. 

⭐️ Вводьте нове слово у речення та повторюйте час від часу.

Найкраще використовувати фрази чи речення, що стосуються вас особисто. Наприклад, ви не звикли пропускати сніданок. Так і запам'ятаємо: "I never skip my breakfast". І слово "skip" у вас в кишені. 

⭐️ Вчимо малими порціями, але часто.

Не кожен зможе вивчити велику кількість слів якісно за один раз. Тому рекомендую опановувати невелику кількість невідомих слів і повторювати їх через день протягом декількох днів або тижня.

⭐️ Для закріплення найкраще використовувати метод обговорення. Можна провести дискусію англійською, вживаючи нові слова. Немає співрозмовника, тоді розвиваємо уяву.) ????

⭐️Використовуйте відео та аудіоматеріали. Існує безліч чудових ресурсів: BBC (навчальний ресурс, який вміщує матеріали як для самостійного вивчення англійської, так і ресурси для викладачів), TED ( зібрано виступи людей з усього світу, котрі поширюють унікальні ідеї. Чудово підійде для обговорення актуальних проблем.), Cambridge English ( навчальний ресурс, де зібрано матеріали для вдосконалення різних видів мовленнєвих навичок). Там ви знайдете величезну кількість матеріалів різного рівня складності. Переглядаючи невеликі відеоролики на TED, ви не тільки тренуєте навички сприймання на слух, а й несвідомо запам'ятовуєте багато слів завдяки тому, що вони подаються в контексті. Якщо полюбляєте переглядати фільми, почніть дивитися їх англійською. Рекомендую одразу вимикати субтитри, щоб сприймати інформацію на слух.

⭐️ Використовуйте іноземну мову у повсякденному житті.

Кажуть, щоб говорити вільно англійською необхідно думати на ній. Звісно, таке вміння вимагає багато зусиль та величезну кількість часу, а інколи навіть років. Впевнена, що саме часті перерви у вивченні мови заважають якісно та швидко опанувати іноземну. Тому коли йдете вулицею, помрійте трішки англійською, або ж постарайтеся назвати усі навколишні об'єкти.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Лілія Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Методика навчання CLIL

Теоретичні засади методики CLIL та як підвищити мотивацію до вивчення іноземної мови за допомогою даної методики?

Автор: Аліна С.

Важливість дихання під час тренування

У цій статті розглянемо, чому правильне дихання під час тренування має велике значення і як воно впливає на ефективність фізичних вправ.

Автор: Наталія Ф.

Інтерактивні методи викладання математики: як залучити учнів до активного навчання

Стаття описує інтерактивні методи викладання математики: використання технологій, гейміфікацію, проектне та колаборативне навчання, і їхню роль у залученні учнів до активного навчання.

Автор: Вадим П.

Зробіть вивчення англійської цікавим та захопливим

Пам'ятайте, що вивчення мови - це марафон, а не спринт.

Автор: Юліана Г.

Поєднання кардіо та силових тренувань

Поєднання силових та кардіо тренувань є ефективним підходом для зниження ризиків серцево-судинних захворювань, покращення загального фізичного стану та досягнення гармонійного розвитку тіла.

Автор: Наталія Д.

Порядок прикметників у реченні

Порядок декількох прикметників у речення в англійській мові.

Автор: Вікторія В.

Інші новини:

;