Як готуватися до аудіювання на ЗНО з англійської? Поради з власного досвіду та підбірка ресурсів

Весь 11-ий клас у мене в голові стояла думка «ЗНО». Ще на початку навчального року я знала, що складатиму англійську мову. Сталось так, що мій рік саме став тим «випробувальним роком» із нововведенням під назвою «аудіювання».

Ми не знали, у якій формі це проходитиме, яким ж буде звук, якою ж буде швидкість. Тому все, що залишалось – це просто готуватись за допомогою різноманітних джерел, з надією, що аудіювання відбудеться на такому ж рівні.

Проте, сьогодні, коли я дещо маю досвіду на плечах, то з впевненістю можу дати такі «tips», які допоможуть саме з аудіюванням.

Поговоримо про аудіювання на ЗНО. Як ж краще проходити цю частину? На що звертати увагу?

Усім відомо, що на аудіювання відведено 30 хв., а сама частина складається із трьох таких підчастинок. Це відбувається на початку оцінювання, тому ваш мозок ще повний енергії та сил. Перше, що необхідно зробити – видихнути! KEEP CALM AND DON’T WORRY.

Записи програють двічі, що є досить великим плюсом, оскільки є можливість перевірити свій вибір.

Перед початком прослуховування вам дається певний відрізок часу прочитати саме завдання. Не нехтуйте цим, прочитайте! Таким чином під час слухання ви вже зможете відібрати головне та другорядне. Знатимете, на що потрібно акцентувати увагу.

Не забувайте за таку річ, як «синоніми», адже часто у відповідях можуть подаватись не такі ж самі слова, а синоніми. Якщо ж ви не знаєте правильного варіанту, то йдіть шляхом «викреслювання зайвого». Викреслюєте ті варіанти, які вам категорично не підходять і з того, що залишилось – обираєте найбільш точний.

Із особливою уважністю читайте умови завдання аудіювання ЗНО! Це найбільше правило. Дуже часто учні пропускають деталі, які містяться в умові завдання – відповідно вибирають хибні варіанти відповідей і допускаються помилок, а це веде за собою втрату балів. Звертайте увагу на «ОКРІМ», що є теж такою пасткою, оскільки не всі дочитують завдання до кінця.

І не зациклюйтесь на попередньому завданні, адже запис не чекатиме саме вас. У цьому випадку вам потрібно підлаштовуватись.

Звичайно, до підготовка до аудіювання ЗНО з англійської має бути ретельною. Адже саме сприйняття інформації на слух часто-густо є тією Ахіллесовою п’ятою кожного. Комусь це вдається легше, комусь важче, проте, практика необхідна всім. Давайте перейдемо до такої другої частини нашої статті – це саме підготовка до аудіювання.

Як готуватися до аудіювання на ЗНО з англійської?

Є безліч сайтів, які допомагають покращити listening skills. Ці сайти є безкоштовними, з різноманітними темами та рівнями для кожного. Тексти, переважно, не є довгими, що дає можливість слухати кожного дня. На аудіювання достатньо приділяти 10 хв. поступово збільшуючи рівень складності.

Дуже гарним варіантом буде слухати як жіночі, так і чоловічі голоси. Досить цікавим експериментом було б пробувати працювати з різними акцентами. Як відомо, у світі існує не тільки британський акцент. Їх безліч!! І якщо ви навчитесь працювати з декількома такими видами – вам буде набагато легше сприймати мову на слух.

Я б хотіла залишити декілька посилань, які допоможуть вам у підготовці до ЗНО.

Ресурси для підготовки до ЗНО аудіювання:

1.  https://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/6-minute-english

2. https://www.eslfast.com/

3. https://www.ezslang.com/

4. http://www.elllo.org/

5. https://learnenglish.britishcouncil.org/

На останньому сайті можна тренувати не тільки слух, але й читання, письмо, говоріння та граматику.

Ще однією такою порадою стане – прослухайте і зробіть аудіювання минулих років. Як пробні, так і основні варіанти. Тренуйтесь і не лінуйтесь!
Пам’ятайте, що аудіювання на ЗНО – не так і страшно, головне бути готовим та вірити у власні сили!!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Олександра В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;