Як легко приготуватися до екзамену HSK

Найголовніше в екзамені HSK – це його доцільність. Перед тим як почати готуватися до нього, закликаю всіх учнів перевірити, чи потрібно це вам. Кожний іспит має чітку цільову аудиторію та вимоги, тому давайте по-перше розберемося для кого був створений екзамен HSK і що він з себе представляє.

В Україні HSK має репутацію екзамену на підтвердження знання китайської мови. Фактично, це єдиний тест, на який можна легко зареєструватися і здати в кожному великому місті нашої країни, що робить його максимально популярним. Існує думка, що сертифікат HSK чітко відображає рівень володіння китайською мовою, але чи це дійсно так?

Екзамен HSK (汉语水平考试) – це стандартизований кваліфікаційний екзамен для міжнародних студентів, які подають документи на навчання в китайських університетах. Це означає, що абітурієнт має скласти цей іспит, щоб підтвердити свою спроможність навчатися в Китаї та займатися там науковою діяльністю. Саме наукова діяльність і задає основний вектор цього екзамену, роблячи акцент на формальність, специфічну лексику та ускладнену професійну граматику.

Маємо розуміти, що звичайне спілкування з носіями, побутові ситуації та реалії китайської мови не є тотожними науковому дискурсу. Для того щоб вільно спілкуватися, подорожувати, жити або працювати в Китаї вам не потрібно складати HSK та вивчати безліч формальних правил та слів, які використовуються для написання дипломів або наукових статей. Замість цього ви маєте свободу вивчати те, що цікаво саме вам і концентруватися на речах, які точно будете використовувати на практиці.

Особливо важкою ця проблема стає для дітей. HSK – це іспит для абітурієнтів. Теми підручників розраховані на дорослих людей з певним життєвим досвідом і є нецікавими для дітей та підлітків. Великою помилкою у вивченні китайської мови є прив’язка до будь-якого іспиту, особливо у дитячому або підлітковому віці. Китайська мова має бути джерелом зацікавленості і свободи спілкування, а не стресом від правильних або неправильних відповідях у тесті.

Тепер поговоримо про людей, яким точно необхідно складати HSK і отримувати сертифікат для успішної вступної кампанії в китайські університети.

Перш за все потрібно чітко розуміти вимоги вступної комісії університету, в якому ви хочете навчатися. Середній рівень прийому – HSK4, але, якщо конкурс занадто великий, рівень може збільшитися до HSK5. Тому ви маєте серйозно оцінити себе і закласти необхідний час для вивчення і практики.

Підручників по яким можна підготуватися до HSK багато, більшість із них знаходяться у вільному доступі. Найпопулярнішою серією являється HSK Standard Course, який складається з основного зошита, робочого зошита і пробних тестів до кожного рівня. В цих підручниках є вся необхідна інформація для успішного іспиту, і єдине що потрібно від вас, це серйозна і методична праця.

Корисні поради для підготовки:

  • Розбийте кожний урок на сектори: окремо граматика, окремо лексика, окремо вправи. Не поспішайте починати новий урок, ретельно та детально виконайте всі завдання та вивчіть кожне окреме слово. Таким чином ви будете приділяти приблизно 3 години на освоєння кожного уроку.
  • Слів буде дуже багато, рано чи пізно вони почнуть плутатися і забуватися. Використовуйте всі можливі методи для їх запам’ятовування. Авторка радить наступні популярні сайти: Quizlet і Wordwall.

Основною перевагою Quizlet є те, що ви легко зможете знайти вже створені картки у вільному доступі, а тому вам не потрібно буде створювати їх самостійно. Крім того, не забувайте про функцію «тест», де система автоматично генерує вам різні завдання для перевірки лексики.

Wordwall – ідеальна площадка для навчання у ігровому стилі. Створюйте ігри та вивчайте нові слова швидко та зручно. Цей сайт також підходить для дітей навіть самого молодшого віку.

  • Не забувайте про практику. При такій кількості слів та конструкцій, ваша активна пам’ять просто не справляється з загрузкою. Основна частина матеріалу залишається у пасивній пам’яті і згодом забувається. Є єдиний варіант дійсно запам’ятати необхідну лексику і граматику, це - перекази. Обов’язково переказуйте тести до уроків. Це значно підвищить ваш рівень і допоможе перевести знання в активну пам’ять.
  • Шукайте допомоги від професіоналів. Спробуйте зареєструватися на мовних сайтах, де люди допомагають вивчати іноземні мови однин одному. Заводьте нових друзів, запитуйте носіїв про лексичні та граматичні нюанси. Також можна звернутися до викладачів та репетиторів для перевірки і пояснення особливо складних моментів.
  • Не забувайте відпочивати, не можна постійно знаходитися під тиском. Робіть вихідні, на яких ви просто відпочиваєте від китайської мови. Намагайтеся спланувати свій учбовий графік так, щоб там були перерви і час на повноцінний відпочинок від занять.

Дуже сподіваюся що ця інформація і ці 5 порад стануть у нагоді тим, хто готується до тестування і мріє навчатися у Китаї. Пам’ятайте, це можливо! Так, HSK4 це вже доволі серйозний рівень, але до нього можна приготуватися, якщо старанно і регулярно займатися. Отже, бажаю всім удачі і найвищого балу на екзамені! 加油!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олександра Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;