Як легко запам’ятати часи в англійській мові

Найпростіший спосіб швидко заснути – це почитати книгу на ніч, пообіцяти собі попрацювати вночі, або намагатися всоте розібратися з часами в англійській мові.

Насампередпотрібно засвоїти3 простих правила:

1. В англійській мові, як і в будь-якій іншій, є три часи: минулий, теперішній та майбутній. Лінгвісти, звісно, посперечалися б. Адже фактично в англійській мові виділяють всього два часи – це минулий та теперішній. Майбутній за час не вважають, оскільки слово willсприймають як модальне. Проте ми з вами не претендуємо на роль професійного знавця мови, тому рахуватимемо, що часів три. Простіше кажучи те, що відбувалося з тобою вчора, те, що відбувається зараз і те, що відбуватиметься завтра.

2. Але ж в школі ми вчили аж дванадцять часів?! Так, у кожному з трьох часів є по чотири складових або їх ще називають видами чи аспектами. Аспект дієслова характеризує тривалість дії, її частоту та завершеність. В англійській мові ключовими аспектами є Simple, Continuous, Perfect, Perfect-Continuous. Проста математика: 3*4=12. Проте з усіх дванадцяти складових в повсякденному житті переважно використовується лише п’ять: PresentSimple, PresentContinuous, PastSimple, PresentPerfect і FutureSimple. Тому в будь-якій незрозумілій ситуації сміливо обирай якийсь з них і не прогадаєш. Звісно, якщо ти не викладач англійської або ж не пишеш іспит, тоді доведеться активно використовувати усі дванадцять.

3. Завчити, зазубрити часи не вийде. Можна скільки завгодно видруковувати, виписувати та вимальовувати таблички із часами, але вони так і залишаться табличками на папері. Можна скільки завгодно раз задувати свічки на торті в свій день народження з бажанням вивчити часи, терти лампу з джином чи ловити золоту рибку – поки не зрозумієш логіку часоутворення, все буде марним.

Тут все проговорили, прямуємо далі.

А що ж таке взагалі час(tense)? Попросту – це те, що дає нам зрозуміти коли проходила/проходить/буде проходити певна подія.

Далі переходимо до аспектів.

Simple(regularity)

Цей аспект ми вживаємо тоді, коли хочемо сказати про щось як факт, коли повідомляємо щось без уточнення деталей чи часового проміжку. Він є найпростішим для розуміння та вживання. До того ж, це твій bestfriend, коли ти говориш про щось постійне, загальновідоме чи про якусь звичку.

I speak English every day. – Я розмовляю англійською щодня.

I spoke it yesterday. – Я розмовляла нею вчора.

I will speak it tomorrow. – Я буду розмовляти нею завтра.

Continuous(process)

Continuous використовуємо, коли хочемо наголосити на процесі, на виконанні певної дії. Цей аспект легко запам’ятати, бо він завжди має закінчення –ing, незалежно від часу. Окрім цього, ми його вживаємо, якщо важливо підкреслити тривалість дії, яка триває прямо зараз/тривала в минулому/буде тривати в майбутньому.

I am eating now. – Я зараз їм.

I was eating yesterday from 6 to 7 pm. – Я їла вчора з 6 до 7 вечора.

I will be eating tomorrow from 6 to 7 pm. – Я буду їсти завтра з 6 до 7 вечора.

Perfect(result)

Perfect – це про результат. Його використовуємо, коли після виконання дії з’являється щось, що можна відчути, спробувати, побачити, помацати.  

I have cooked soup. – Я приготувала суп.

I had cooked soup before we went out. – Я приготувала суп до того як ми вийшли.

I will have cooked soup by 6 pm tomorrow. – Я приготую суп до 6 вечора завтра.

Perfect Continuous(process + result)

Цей аспект є найскладнішим для розуміння та сприйняття, разом з тим він має і велику перевагу, бо використовується найрідше. Його основний маркер – «довго». Дія давно почалася, триває досі й навіть не думає закінчуватися, при цьому певні результати таки принесла.

I have been cooking pasta since 11 am. – Я готую пасту з 11 ранку. (і буду готувати її далі)

I had been cooking pasta before we went out. – Я готувала пасту до того як ми вийшли. (але не доробила її)

I will have been cooking pasta for three hours by 6 pm. – Я буду готувати пасту три години до 6 вечора. (до 6 вечора буде ЦІЛИХ три години як я готую пасту, але вона ще не готова)

В цій статті я дала вам логіку як використовувати часи, проте для цього необхідно відмінно знати усі часові конструкції та не плутатися у них. Тож підтягніть усі прогалини та активно користуйтеся наведеними вище порадами.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Тетяна К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;