Як легко запам’ятовувати біографії: 5 лайфхаків

Часто учні (а інколи і вчителі, на жаль) вважають вивчення біографій зайвим клопотом. Мовляв, їх і так нереально запам’ятати. Але насправді, якщо ми ігноруватимемо життєпис письменника, то не зможемо до кінця зрозуміти, чому митець ТАК писав, чому писав саме про ЦЕ, а не про інше, чому пише про село, а не про місто чи навпаки. Внаслідок цього ми і не пам’ятатимемо достеменно, хто написав твір, та і про що той твір був. Наприклад, Микола Хвильовий був активним діячем періоду «розстріляного Відродження» і поклав своє життя за ідею України. Стає зрозумілий і сам твір «Я (Романтика)» - автор пише про реалії того періоду, у якому сам перебував.

Окрім того, знаючи долю поета чи прозаїка, можна використати моменти із біографії для прикладів у власному висловлюванні. Наприклад, про силу волі Лесі Українки чи про незламність духу Василя Стуса.

Отже, як запам’ятати? По-перше, користуємося сучасними технологіями. Шукаємо в Youtube відео про конкретну постать. Важливо обрати якісний контент. І 3-5 тез записуємо собі в окремий блокнот для біографій. Не конспектуємо! Виписуємо тільки те, що вас вразило чи надихнуло.

По-друге, скористаємось ПК. У текстовому редакторі робимо колаж (хмаринками тощо) про найголовніші події життя (період життя, навчання, назви збірок) і додаємо фото. Користуючись кнопкою PrtSc, копіюємо, вставляємо у документ, обрізаємо зайве і зберігаємо як фото у окрему папку-альбом чи в один документ (я називаю такий документ «Біографічний архів»). 

По-третє, можна створити літературну карту. Видруковуємо звичайну незаповнену карту України  (бажано у форматі, більшому, ніж А4). Коли на уроці літератури вивчаємо якогось письменника, шукаємо його область, зафарбовуємо її у якийсь колір, наносимо назву області, міста чи села і вклеюємо невеличкий портрет людини (теж попередньо надрукований).

Знаю, скажете, що це все дуже клопітка робота, АЛЕ воно того вартує, щоб зробити якісно один раз і мати компактні дані з 5 до 11 класу на всі роки. Більше того, ви можете робити це разом із друзями та отримувати задоволення від спільно проведеного часу на користь навчання і ваших знань.

По-четверте, ми вже залучали зорове і слухове чуття водночас, візуально запам’ятовували, а можна окремо застосувати нашу слухову пам’ять. Потрібно створити свій телеграм-канал (якщо у вас його немає), і туди «складати» всі свої напрацювання. І до всього перерахованого додати ще подкасти. Це такі звукові записи з інформацією, яку ви запишете самі (наприклад, історії з життя письменника чи міні-лекція про творчість, чи власні думки щодо прочитаного). Таким чином, ви у будь-який момент можете освіжити у пам’яті призабуте, головне носіть із собою навушники.  До речі, це не займає багато часу!

По-п’яте, можна подружитися із митцями-сучасниками у фейсбуці чи твітері і там стежити за їхньою творчістю (хоча ми знаємо, що часто можна знайти сторінки «вічно живих» письменників, наприклад, у твітері є профіль Івана Котляревського). А якщо є бажання і вам пощастить, можна написати особисто (попросити міні-інтерв’ю, до-речі, я цей метод випробувала і маю інтерв’ю із українською дитячою письменницею в еміграції). Також автори часто проводять живі зустрічі, презентації книг, декламації власних творів, літературні обговорення. Шукайте інформацію про ці події у вашому місті і скористайтеся крутою можливістю. Тоді ви ніколи не сплутаєте цю людину ні з ким іншим, гарантую!

Якщо будете користуватися цими порадами, біографії більше не будуть нудними, навпаки, перед вами відкриється цілий світ мистецтва літератури. І напишіть про це мені!

Рейтинг:4.33 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Олеся К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;