Як написати ідеальний motivational letter

Мотиваційні листи відіграють надважливу роль у процесі відбору на певну програму чи курси. Однак його написання часто може здатися ще тим челенджем. Сьогодні ви знайдете кілька порад та підказок, які не лише підготують вас до написання хорошого мотиваційного листа, але й збільшать ваші шанси бути прийнятими на омріяну програму.

Що таке мотиваційний лист?

Це свого роду документ, есе, де ви описуєте себе та особисту мотивацію бути прийнятим на обрану вами потенційну посаду, стажування чи курс. Його мета – справити враження, щоби серед сотень інших листів запам’ятався саме ваш! Коротко кажучи – це ваша можливість показати свою особистість і висловити чому саме ви найкращий.

Де пригодитьсямотиваційний лист англійською?

· для вступу до іноземних вишів;

· для прийняття на роботу;

· для участі в програмах обміну;

· для стажування

З чого почати?

Перш, ніж подавати заявку на якусь позицію обов’язково ознайомтеся з вимогами, дізнайтеся якомога більше про цю подію, як вона відбуватиметься і кого шукають організатори. Якщо ви підходите по всіх критеріях – сміливо приступайте до написання листа.

Крок 1 – Виділяйтеся серед інших

Як ми вже знаємо, метою мотиваційного листа є представлення вас з найкращої сторони. Вам потрібно показати людям, які читають ваш лист, що робить вас особливим і неповторним, і довести їм, що ви той тип учасника, якого вони шукають.

Наприклад, якщо у вас є якісь особливі навички, пишіть про них, про свої захоплення чи інтереси. Організаторам завжди важливі не лише ваші hardскіли, але й soft скіли теж.

Не бійтеся бути оригінальним, відходьте від усталених шаблонів. Якщо це курс закордоном, не полінуйтеся пошукати щось цікаве про ту країну, використати у своєму листі декілька їх рідних слів, це буде оцінено організаторами.

Загалом, ви повинні писати все, що робить вас особливим і виділяє серед натовпу.

Крок 2 - Академічні знання

Хороший мотиваційний лист завжди буде успішним, якщо заявник справді цікавиться темою. Отже, для того, щоб у вас було більше шансів бути прийнятим на курс, на який ви претендуєте, вам потрібно показати організаторам свій ентузіазм щодо теми курсу чи стажування, яке вони підготували, і як це допоможе вам у вашому подальшому розвитку (майбутня кар'єра / особистий бізнес / навчання в університеті / власна цікавість до теми). Подумайте про всі навички, досягнення, освіту, що роблять вас ідеальним учасником курсу та зосередьтесь на всіх перевагах, які отримають організатори, вибравши вас.

Інші поради

· Якщо це не лист для прийняття на роботу чи стажування у серйозній компанії, залиште формальності типу "Dear Sir or Madam" позаду.

· Мотиваційний лист - це НЕ автобіографія. Не потрібно перераховувати усі школи, курси, які ви відвідували, кожну роботу, де ви працювали. Організатори хочуть знати справжнього ВАС!

· Якщо ідеї не приходять вам одразу в голову і вам важко пригадати їх усі, коли ви починаєте писати лист, хорошим способом є занотовування  цікавих думок у блокнот, тоді ви точно нічого не забудете.

· Рекомендується також уникати подання заявок в останню хвилину, щоб запобігти збоям системи і щоб ваші зусилля не були марними.

На останок хочеться сказати, майте на увазі, що не існує ідеальних шаблонів чи інструкцій! Не соромтеся бути творчими та оригінальними, проявіть свій інтерес і у вас обов’язково все вдасться.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Тетяна К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;