Шановний абітурієнте, ставиш ціль написати хороший мотиваційний лист? Тоді варто звернути увагу на декілька порад. По-перше, потрібно чітко дотриматися структури листа саме такої, якої пропонує той чи інший вищий навчальний заклад. Де знайти структуру листа?
Структуру листа ти можеш знайти на сайті того університет, куди збираєшся вступати! Варту звернути увагу саме на освітню програму, за якою готуватимуть на ту чи іншу спеціальність. На що ще потрібно звернути увагу? Обов’язково відслідкуй цікаве на сайті про твою майбутню спеціальність! Що пропонує університет такого оригінального й цікавого саме на підготовці за цією освітньою програмою! Переглянь, які цікаві є наукові студентські гуртки чи міжнародна співпраця тощо. Тобто, потрібно добре вивчити сайт саме того університету, де збираєшся навчатися. По-друге, чітко подумай що цікавого оригінального в контексті твоєї майбутньої спеціальності можеш про себе розповісти! Ти повинен не «нахваляти себе», а дійсно розповісти про свої досягнення, які дотичні до обраної професії. По-третє, перевірити лист на наявність помилок: орфографічних, пунктуаційних, граматичних! Подаю примірну структуру мотиваційного листа, а також зразок мотиваційного листа!
Структура мотиваційного листа
1. Адресат - Адресант
Приймальній комісії або ректору
Визначеного вами університету
ПІП,
електронна адреса, телефон
вступ – 2 абзаци: мета звернення; аргументоване пояснення причин вибору ЗВО;
основна частина – 2-3 абзаци: мотивація– вступник доводить, що він є вмотивованою особою з визначеною метою; демонструє, що ознайомлений із ЗВО і свідомо обирає його; подає інформацію про себе (академічні здобутки, навички, здібності, соціальні навички; плани і сподівання; пояснення як саме навчання сприятиме професійному розвитку та зростанню);
заключна частина – 1 абзац: вступник підтверджує готовність навчатися за обраною освітньою програмою.
подяки
прощання
2. Технічні вимоги до оформлення мотиваційного листа
Формат сторінки – А4
Кегль шрифту – 14
Шрифт тексту – TimesNewRomаn
Інтервал між рядками – 1,5
Формат файлу – PDF (конвертувати з Microsoft Word)
Розмір – 1–2 аркуші
Абзаци
Кількість слів: 250 – 450
3. Загальні вимоги
зміст – лаконічний, стислий виклад думок, небагатослівність, важливі деталі, цифри, факти
структура – чітка
текст – поділений на абзаци, кожен з яких містить певну інформацію
мова – офіційно-діловий стиль
виклад – простий, для легкого розуміння змісту
мовне оформлення – без орфографічних та пунктуаційних помилок
4. Варто уникати
Використання цитат, жартів, шаблонних висловлювань
Орфографічних та стилістичних помилок
Фото, картинок, відео
Креативного дизайну
Необ’єктивного описування себе
Розповіді про себе в третій особі
Копіювати чужі роботи
Приклад мотиваційного листа
Приймальній комісії
Національного університету імені Тараса Шевченка,
ПІБ,
адреса проживання:
тел:
електронна пошта:
Шановні члени Приймальної комісії!
Я, (ПІП), учениця (назва вашого навчального закладу), прошу розглянути мій мотиваційний лист і ухвалити сприятливе рішення щодо мого зарахування на спеціальність «Економіка та аудит» Національного університету імені Тараса Шевченка.
Хочу навчатися в Університеті, здобуття освіти в якому поєднує в собі багатовіковий досвід та інноваційні технології. Впевнена, закінчивши Ваш Університет, стану викококваліфікованим фахівчинею за міжнародними стандартами з доскональними знаннями іноземних мов. Заснований у 1834 році, він став всесвітньо відомим освітнім закладом. Університет Шевченка – єдиний український вищий навчальний заклад, що бере участь у рейтингу найкращих установ світу.
Протягом навчання в школі брала участь у багатьох олімпіадах та маю велику кількість нагород – в 11 класі посіла l місце (подається перелік нагород, дотичних саме до вашої спеціальності) .Хочу брати участь у написанні наукової роботи, оскільки маю приємний досвід у цій діяльності.
Я цілеспрямована, розумна, відповідальна, зібрана та пунктуальна. Умію вислухати всіх, але завжди виважено та самостійно приймаю рішення, у критичних ситуаціях дію рішуче, ніколи не розгублююся та не втрачаю віри, умію розставляти пріорітети. Я – лідер, а також соціально активна людина: є членом команди місцевого проєкту «Разом ми сильні», а також президентом школи.
Усі ми, громадяни України, зраз переживаємо складні часи. Військове вторгнення країни-агресора, Росії, залишає руйнівні наслідки на всіх теренах нашої держави. Важкі економічні проблеми будуть спостерігатися впродовж післявоєнних десятиліть. Я хочу брати активну участь у відновленні економіки України. Мрію, щоб наша країна досягла ще вищого соціально-економічного рівня життя, ніж у довоєнний період, щоб наша держава стала повноцінним партнером країн-членів Європейського Союзу. Вірю, що знання та навички, здобуті в Національному університеті імені Тараса Шевченка, допоможуть мені в досягненні моєї мети – служіння народові України та моїй Батьківщині.
Саме тому я хочу навчатися за обраною освітньою програмою, яка допоможе реалізувати мої плани на майбутнє.
Щиро дякую за розгляд мого мотиваційного листа.
З повагою