Як написати супровідний лист

У статті ми готові представити вам деякі рекомендації щодо ідеального змісту супровідного листа, тобто такого тексту, який інформує отримувача про наповнення ваших документів, резюме, заяв тощо, які ви відправляєте. Працюйте з усіма порадами та намагайтесь застосувати їх, щоб отримати роботу своєї мрії.

 

Як скласти супровідний лист?

Досить часто роботодавці вимагають від кандидата не лише резюме, а й рекомендаційні листи, копії дипломів, результати тестів тощо. До такого пакета документів зазвичай додається супровідний лист. Навіть якщо ви надсилаєте лише резюме, до нього також потрібно прикласти особистий «місивний лист». Мета місіви, або ж супровідного листа - змусити майбутнього роботодавця зацікавитись та проникнутись вашою особистістю. Перш ніж скласти такий лист, важливо зібрати стільки фактів, скільки ви зможете дізнатися про організацію, в яку ви збираєтесь надіслати резюме. Письмовий текст повинен відображати вашу зацікавленість у працевлаштуванні безпосередньо в цьому закладі, організації чи підприємстві, і, крім того, ви повинні представити обізнаність потенційного роботодавця. Структура супровідного листа така:

 

Звернення

 Якщо є такий шанс, зверніться у своєму листі до певної конкретної особи. Персоналізоване звернення, наприклад "Шановна пані!", "Шановний пане / пані" приверне більше уваги до тексту, аніж надіслане "менеджеру з персоналу", "начальнику відділу кадрів". Ім'я особи, відповідальної за підбір персоналу, можна дізнатися на веб-сайті компанії або зателефонувавши до секретаря.

2)Перший абзац

Перший абзац повинен складатися з трьох частин. Перша частина містить факти та розповіді про те, як ви дізналися про вакансію. Доцільно згадати попередню зустріч або телефонну розмову, посилання на людину, відому адресату, або деякі матеріали про установу, які спонукали вас зв’язатися з ним. У другій частині свого письма вам потрібно представити себе та представити мету свого звернення до читача. Ви повинні згадати факти, які можуть викликати найбільшу симпатію роботодавця до вас. Третя частина являє собою матеріал, який показує ваші знання про організацію чи сектор, в якому вона працює. Важливо не перестаратися з порожніми похвалами, інакше одержувач відразу відчує вашу нещирість. Враховуйте, що людина, якій ви надіслали листа, добре знає компанію. Єдине, чого вона не знає - це лише те, чим ти можеш бути корисним для компанії, і наскільки ти зацікавлений у отриманні цієї роботи.

3)Другий абзац

У другому розділі ви отримуєте шанс представити свої навички. Запишіть розповідь, що описує ваш досвід, навички, освіту, описані в резюме, може бути корисним потенційній компанії, в якій ви хочете працювати.

 

4)Третій розділ

В останньому, третьому розділі, спробуйте ініціювати контакт. Після того, як ви представили себе, опишіть свої цілі та поговоріть про себе, дайте роботодавцю зрозуміти, що ви маєте намір робити. Заповніть лист із обіцянкою зателефонувати в певний час та переконайтесь, що ваше резюме надійшло до роботодавця, а також відповіді на будь-які додаткові запитання. Це може змусити менеджера переглянути його резюме в очікуванні дзвінка. Обов’язково дзвоніть, як обіцяли; якщо це високопоставлений чиновник, вам доведеться поговорити з секретарем, але начальник у будь-якому випадку скаже вам, щоб вам зателефонували. Вкажіть, де, коли і як вони можуть з вами зв’язатися.

5)Підпис

Використовуйте нейтральні вирази, наприклад "З найкращими побажаннями" або "З повагою". Додаток також повинен містити перелік документів, що додаються до листа. Пам’ятайте про того, кому адресовано ваше письмо, і що він, роботодавець, є дуже зайнятою людиною, тому, будь ласка, викладіть свій текст максимально лаконічно. Супровідний лист ніколи не повинен перевищувати розмір однієї сторінки. Документ не повинен бути довгим і містити інформацію про ваше хобі, захоплення та особисті дані. Найкращий варіант - два-три абзаци. Під час написання не вводіть жодних скорочень, дотримуйтесь ділового стилю. Підхід до складання супровідних листів, а також резюме дуже індивідуальний. Наші поради загальні, тому вибирайте ті, які найкраще відповідають вашому листу.

6) Вивчіть організацію

Перш ніж скласти такі супровідні листи, обов'язково дізнайтеся факти про заклад, директора, основні вимоги до заявника та його обов'язки, відвідайте сайт в Інтернеті, прочитайте огляди. Лист не представляє конкретного шаблону, тому якщо ви розміщуєте його на різних вакансіях у різних компаніях, варіанти листів повинні бути різними.

Якщо ви спрямовані на те, щоб дізнатися більше про те, як і що писати та як скласти місив, зайдіть у бібліотеку або шукайте матеріали на сайтах для претендентів. Ви знайдете масу корисних порад та зразків чудових місивних (супровідних) листів. Зі щирим бажанням і зусиллями кожен бажаючий може написати виграшний супровідний лист.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ольга Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;