Як новачку в шахах почати вигравати? Ключ до перемоги на початковій стадії навчання

Шахи - непроста гра, яка потребує не тільки витримки та розумових здібностей, а й правильної оцінки поля та найголовніше вашої позиції на ньому відносно супротивника.

Як же правильно оцінити ту чи іншу ситуацію? Особливо на початковому етапі, коли ще тільки вивчаєте основи або тільки, як то кажуть, «колись у школі грав найкраще», а на ділі ледь згадав як шахи ходять.

І так, як завжди все геніальне – просто: необхідно присвоїти кожній фігурі свою «вагу», щоб при необхідності можна було порівняти важливість вашої фігури в конкретній ситуації на полі (знову ж таки відносно фігур супротивника).

Що ж таке ця «вага» та від чого вона залежить?

Насправді кожна фігура унікальна по своїй геометрії ходів. Якщо в певній ситуації в пішака є два варіанти ходу, то в тури їх буде в рази більше. Виходячи з цього можна сформувати приведену «вагу» та важливість одної фігури відносно іншої. Це приводить до абсолютно різних манер та стратегії ведення гри, що своєю чергою дає перевагу гравцю, який зможе правильно використати цю стратегічну інформацію на свою користь. Для початківців, які ще не здатні зануритись в глибину гри та розраховувати наперед десятки ходів, ця інформація буде однозначною перевагою в партії з приблизно рівним супротивником та допоможе гравцю правильно оцінювати свої шанси в абсолютно різних ситуаціях, використовуючи на максимум свої здібності.

Як розрахувати важливість фігур?

Пам’ятайте, завжди відштовхуємось від пішака. Він матиме у нас номінал одиниці, так би мовити, «місцева валюта», в якій ми будемо оцінювати ту чи іншу фігуру.

Після пішака йде слон та кінь. Вони мають приведену вагу 3 одиниці, тобто три пішаки. Якщо на дошці в чорних є три пішаки та король, а у білих - кінь або слон та король, то відповідно до нашої оцінки вони будуть приблизно рівні, але не у всіх ситуаціях, тому важливо розуміти, як цю «вагу» використати на свою користь.

Тура має приведену вагу в 5 одиниць, тобто пішаків. Тепер можна визначити наші позиції як рівні в такому складі: в чорних - кінь, два пішаки та король, а у білих - тура та король. По своїм можливостям, виходячи з нашої «ваги», вони будуть приблизно рівні.

Останній в нашому хід параді важливих фігур – ферзь. Він має приведену вагу у 9 одиниць (пішаків).

Тепер ми можемо розглянути картину повністю й порівняти вагу (важливість) вищезазначених фігур в окремих ситуаціях на дошці. Якщо у білих є такі фігури як ферзь(9), два пішаки(2) та король, а у чорних - кінь(3), слон(3), три пішаки(3) та король, то в сумі у чорних9 одиниць, а у білих – 11 одиниць. Виходячи з цього, ми можемо спостерігати, що у чорних фігур більше, але їхня приведена вага менша. Це означає, що в більшості випадків перевага буде у білих, оскільки варіативність ходів вища, ніж у чорних. Якщо правильно використати цю інформацію, то можна, наприклад, принести у жертву менш малозначну фігуру, щоб своєю чергою побити більш важливу фігуру, таким чином зменшивши супротивнику варіативність його партії та збільшити свої шанси на успіх!

Пам’ятайте, успішна партія та, у якій ви робите 4 варіанти ходів:

1. Покращуєте становище своїх фігур на дошці.

2. Погіршуєте становище фігур супротивника на дошці.

3. Вигідно готуєте/здійснюєте розмін фігур (актуально в контексті нашої статті).

4. Укріплюєте свої слабкі сторони.

Підсумовуючи вищезазначене, можна дійти такого висновку: почавши з найпростішого – звичайної оцінки важливості фігур, є всі шанси вийти на рівень гри, яка не лише прокачає вашу здатність аналізувати ситуацію й добиватись успіху в тій чи іншій позиції, а й отримувати задоволення від гри, яку контролюєте саме ВИ!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Василь Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;