Як обрати репетитора. Частина 2

private_tutor

Підшукуєте репетитора для себе чи для своєї дитини, але не знаєте, на кому зупинитися? Тоді стаття саме для Вас! Продовжуючи тему минулою публікації, я напишу про те, що варто знати при виборі репетитора та на що варто звернути увагу.

Перш за все, потрібно пам’ятати, що репетитор із будь-якого предмету – це звичайна людина, така ж сама як Ви. Не варто від нього очікувати чогось надприродного, як і в плані навиків, так і в плані проведення уроків. Для освоєння бажаної дисципліни потрібно однаково старанно працювати та докладати немало зусиль незалежно від учителя, його методик, досвіду та структури заняття. Навчання легким не буває, навіть якщо урок проводить Професор Дамблдор із Хогвартсу, тому треба бути до цього готовим і не будувати повітряні замки.

Як Ви вже зрозуміли, потрібно ставити собі реальні цілі. Якщо у Вас нульовий рівень англійської, і зі школи ви зовсім нічого не пам'ятаєте, то не сподівайтеся, що за місяць-два хтось підтягне ваші знання до рівня В1 або навіть B2. Щоб за короткий час вийти на середній рівень, потрібно займатися з репетитором кожного дня хоча б по 2 години і решту часу вчитися самостійно, повністю оточивши себе підручниками, англійськими відео та фільмами. Якщо Ви ще й працюєте, то вивчити все за місяць після роботи точно не вийде. На рівень B2 виходять найталановитіші учні гімназій та спеціалізованих шкіл за 11 років, тому не варто вірити в магію експрес-курсу.

Будьте прискіпливими до свого репетитора, але в міру. Встановіть із цією людиною стосунки, які ґрунтуються на довірі та розумінні. Тоді для обох сторін уроки будуть святом і найскладніші теми будуть викладатися та вчитися із задоволенням. Не соромтеся перепитувати те, що Вам не зрозуміло. Ви можете самі продумувати наперед теми для наступних уроків чи обирати тип завдань. Репетитор – це не завжди суворий радянський вчитель, який цілий урок кричить та заставляє писати вправи. Сучасні вчителі працюють за новими методиками. Вони знають, як зробити уроки цікавими та часто йдуть на уступки, адаптуючи заняття під інтереси учнів.

У будь-якій галузі людський фактор є досить важливим. Зверніть увагу на те, що один і той же репетитор може викладати один і той самий матеріал по-різному для різних учнів. У всіх людей навіть протягом дня буває різний настрій, рівень енергійності та зацікавленості в роботі. Саме тому Ваш репетитор може підійти Вам, але не влаштовувати Ваших знайомих або навпаки.

Обирайте репетитора залежно від Ваших потреб. Якщо у Вас початковий рівень і Вам потрібно лише пригадати щось зі школи або допомога дитині з домашніми завданнями, то не варто переплачувати і шукати престижних висококваліфікованих викладачів або нейтів спікерів. Для подібних цілей підійде навіть учень-відмінник зі старших класів. Або ж навпаки – якщо Вам необхідно підготуватися до міжнародного екзамену, то не слід розраховувати на низьку ціну та наймати недосвідченого репетитора.

Яким би вмілим, досвідченим та сертифікованим не був репетитор, він не вивчить нічого за Вас. Якщо Ви очікуєте знайти людину, яка б за гроші вселила вам чарівні здібності до якогось предмету, то Вам допоможуть лише генні інженери. У різних людей неоднакові здібності та можливості. Потрібно враховувати те, як швидко Ви навчаєтеся новому, як добре розумієте предмет, а не сподіватися, що хтось позичить вам свої мізки. Просіть більше домашніх завдань, завжди виконуйте їх та вчіться самостійно.

Таким чином, Ваша результативність повністю залежить від розуміння та усвідомлення Ваших очікувань. Поважайте себе та людей, які вас навчають. Тоді ефективність занять гарантована.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;