Як підготуватись до ЗНО і при цьому не завдати шкоди здоров’ю?

Вступ до омріяного ВУЗу – бажання кожного випускника. Усі розуміють, наскільки важливим та відповідальним є рік закінчення школи, технікуму або училища. Нині у випускників він асоціюється не лише з останнім дзвоником, створенням спільних фото на пам’ять, врученням атестатів або золотих медалей, але й зі страшним для декого словом – ЗНО.

Уже багато років вступ до вишів здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Аби побачити себе у списку зарахованих на навчання в університет, кожний учень намагатиметься скласти цей іспит якомога краще. Та, щоб пройти весь цей нелегкий шлях, варто прикласти чималих зусиль у вивченні навчальних дисциплін.

Здоров’я – один з найцінніших скарбів, який ми маємо. Та, на превеликий жаль, не кожен з нас цінує його. Звичайно, підготовка до вступних іспитів іноді здається нелегкою та подекуди нездоланною справою, яка може супроводжуватись нервовим потрясінням, недосипанням та втратою бажання вирішувати поставлені задачі. Мало хто знає, що неправильний підхід до вивчення матеріалу не тільки завадить засвоєнню шкільних предметів, але й може завдати шкоди здоров’ю.

Тому перш за все необхідно навчитись грамотно розподіляти свій час. Почніть із побудови режиму дня. Знаючи послідовність щоденних дій, ви точно зможете виконати усі заплановані події. Виділіть по півгодини кожного дня для опанування навчального предмету. Це краще, аніж вивчати усе за один раз. Не забувайте про поєднання праці та відпочинку, оскільки ваш мозок теж втомлюється внаслідок тривалого систематизованого й напруженого вивчення тем. Виконуйте гімнастику у проміжках між виконанням домашніх завдань, тому що постійне сидіння в одній позі біля комп’ютера зумовлює застій крові у м’язах і негативно впливає на зір. Не менш корисними стануть прогулянки та рухові ігри на свіжому повітрі.

Сон – це запорука гарного настрою, зовнішнього вигляду і хорошого самопочуття. Не намагайтесь читати підручники уночі. Людина здавна пристосована до біоритмів, а це означає, що найбільша активність мозку та сприйняття інформації найкраще відбувається у першій половині дня, тоді як витривалість та здатність засвоювати будь-що після опівночі згасає. Спати необхідно у середньому вісім годин: за цей проміжок часу відбувається повне відновлення організму.

Що стосується харчування, то слід пам’ятати наступне: споживати їжу треба 5-6 разів удень маленькими порціями. Саме такий прийом їжі є корисним для процесів травлення та нормального функціонування шлунку та підшлункової залози. Досить часто підлітки, які у школі нічого не поїли або похапцем скуштували якесь тістечко на перерві, скаржаться на дискомфорт у верхній ділянці живота. Як правило, причиною цього можуть стати безліч факторів, у тому числі стреси, шкідливі звички і, насамперед, неправильне та нераціональне харчування. Задля того, щоб у майбутньому не мати хронічних хвороб шлунку та кишечнику, варто дотримуватись елементарних правил гігієни харчування, а саме: не споживайте продукти, які мають подразливу дію на шлунково-кишковий тракт, як-от, газовані напої, алкоголь, міцна кава, гіркі та солоні страви; мийте руки перед прийомом їжі, щоб запобігти потраплянню бактерій та вірусів всередину організму; вживайте лише свіжі та перевірені продукти у теплому вигляді; намагайтесь не ковтати великі шматки їжі, а ретельно пережовуйте; уникайте переїдань; вживайте поменше жирних, смажених, гострих страв; віддайте перевагу продуктам білкової природи, а також овочам та фруктам.

Кажуть, що підготовка до ЗНО – це неабиякий стрес. А й справді, постійне вивчення матеріалу, часті контрольні роботи у школі, міркування щодо вибору майбутньої професії та питання «Куди податись далі?» не дають спокою випускникам. Однак у жодному разі не треба втрачати надії, а працювати та досягати своєї мети. Абсолютно спокійно можна скласти ЗНО на 190 +, якщо почати підготовку до тестування ще з вересня та не лишати цю справу на потім, скажімо, на квітень. Ясна річ, абітурієнт, який матиме менше часу на підготовку, буде відчувати занепокоєння, що є першопричиною виникнення довготривалого стресу. Саме тому я раджу розпочинати повторення навчального предмету якомога раніше. До речі, а якщо стрес вас не покидає, то корисними стануть дихальна гімнастика, медитація та дрібна моторна робота, наприклад, складання пазлів, малювання, плетіння з бісеру або випилювання. Як відомо, за допомогою таких методів настає відволікаючий ефект. Таким чином, людина відхиляється від зайвих проблем, а її увага сконцентрована на виконанні мініатюрних завдань.

Існує чимало методик вивчення шкільних дисциплін. Візьмемо до прикладу англійську мову. Співаючи пісні свого улюбленого виконавця або роблячи ранкову гімнастику під іноземні хіти, ви будете отримувати подвійне задоволення, як фізичне так і емоційне. Недарма дослідники стверджують, що образна, рухова чи емоційна пам’ять дуже міцна. Вона добре закарбовує у мозку людини події на досить довгий проміжок часу.

Як бачимо, підготовка до ЗНО не така вже й страшна. Варто лиш пам’ятати про добре спланований режим дня, повноцінний сон, правильне харчування та уникнення стресів. Не треба перейматися з приводу вступних іспитів, краще замість цього повторіть якусь тему, а потім вийдіть надвір: свіже повітря так необхідне для вашого мозку!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Сергій Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;