Як підвищити ефективність самостійних занять на гітарі? (стаття буде корисною як початківцям, так і професіоналам)

Одними з найактуальніших питань для музикантів є: "Як ефективно організувати самостійні заняття?", "Як за короткий проміжок часу досягнути максимального результату?", "Основні принципи підвищення особистої продуктивності?". У цій статті я поділюся своїм досвідом та розкажу як правильно займатися на гітарі. Вся інформація, що сьогодні прозвучить є перевіреною та з успіхом застосовується в моїй практиці!

1. Розминка.

Раджу на початку кожного Вашого заняття грати вправи. Так Ви розігрієте свої пальці, приведете їх в працюючий стан, а подальша Ваша гра стане легшою та кращою, руки будуть відгукуватись на всі прохання.  Звісно, вправ існує дуже багато: акордова техніка, гра різними інтервалами, вправи на ліги (hammer-on and pull off), теппінг і т.д. Але обов'язковим мінімумом я вважаю два види техніки: пасажна та арпеджіо.

 

- Гра під метроном!


Як тільки Ви розібрали вправу та зрозуміли її суть, одразу вмикайте метроном. Так Ви вб’єте двох зайців:  і правильно гратимете, і розвиватимете почуття ритму. Не женіться за швидким темпом, виберіть той, який буде зручним для Вас, в якому зможете контролювати абсолютно всі моменти (чіткість, синхронність рук, ритм…). Знайшли цей темп? Чудово. Запишіть його. Тепер кожного разу, коли займаєтесь - підвищуйте цю цифру на кілька одиниць. Наприклад: сьогодні граєте в темпі 70, завтра ставите 80. Так зможете слідкувати за своїм розвитком і завжди прогресуватимете. Пам’ятайте, не достатньо заграти вправу 2-3 рази в повільному темпі, кострубато, поспішаючи, інколи зупиняючись, роблячи паузи і т.д. З таким підходом точно нічого не досягнете. Займайтеся спокійно, повільно, ритмічно, поступово пришвидшуючи темп (і все це під метроном). Розвивайте моторику пальців, адже це фундамент.

 

2. Вивчення композиції.​

Після розминки можна приступати до вивчення конкретної композиції. Зауважте, конкретної, а не конкретних. Тобто якогось ОДНОГО твору. Я вважаю, що краще зробити менше, але якісно. Другій композиції присвятите наступне заняття.


- Робота над проблемними місцями.

 

Всі ми любимо відкладати складні завдання «на потім». Шкода, адже змінивши цей момент, зможемо набагато швидше освоїти гітарну майстерність.
Відкрийте перед собою табулатуру твору або ноти та візьміть олівець (я люблю кольорові, так швидше впадатиме в око). Проглядайте від початку до кінця, обводячи всі «проблемні місця», впевнена, Ви чудово їх знаєте.


Що ж, півроботи зроблено. Тепер потрібно попрацювати над кожним з цих моментів окремо. Знаходимо перше наше обведене місце і граємо його стільки разів, поки не вийде, а потім ще кілька для закріплення вивченого матеріалу. Нагадаю, що спочатку працюємо повільно, обдумано, стараємося зробити наші рухи мінімальними та плавними, поступово доводимо це місце до оригінального темпу композиції. Таким чином вивчаємо всі проблемні зони. Коли найважчу роботу буде виконано, спробуйте програти твір від початку до кінця, Ви будете приємно вражені позитивним результатом.

 

3. Перерва на відпочинок.

 

Не забувайте, що заняття продуктивні тоді, коли Ви граєте усвідомлено та сконцентровано. Але справа в тому, що через певний час роботи ми втрачаємо увагу. Важливо впіймати цей момент та дати собі невеличкий відпочинок. Дітям потрібна перерва кожні 20-30 хв, дорослим 30-45-60 хв, в кожного по-різному. Не шкодуйте на це часу, адже виділивши його, заняття стане ефективнішим.

 

4. Регулярність занять.

Краще займатися потрохи щодня, ніж раз на тиждень кілька годин підряд. Притримуючись цієї думки, Ваші заняття будуть ефективними.

 

5. Записуйте свою гру на відео.

 

Дуже корисно, коли Ви записуєте свою гру на відео. Вам може здаватися що все звучить більш-менш, однак почувши свою гру «збоку» зазвичай помічаєш ще кільна суттєвих моментів, які потребують опрацювання. Речі, які без запису важко помітити:

- пришвидшення мелодії, або її заповільнення
- сама мелодія може інколи втрачатися
- дисбаланс звучання між мелодією,басом та акомпанементом

- якість звуковидобування і т.д.


Буває таке, що переглядаючи старі відео, записані кілька років тому, усвідомлюєш, що на даний момент граєш гірше, ніж колись, тому раджу зберегти для себе приємні спогади). 

Основні висновки зі статті:
 

- граємо вправи перед кожним заняттям під метроном

- робота над проблемними місцями в першу чергу
- все над чим працюємо потрібно грати повільно та обдумано

- перерва на відпочинок

- заняття щодня - ефективні
- записувати свою гру на відео

 

Сподіваюся Ви отримали відповіді на свої питання. Успіхів Вам та натхнення!

З теплом,

Сніжана Стельмащук

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Сніжана С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;