Як побороти страх розмовляти з носіями

2023-08-21

Костянтин Б.

Ми всі хочемо добре спілкуватися англійською мовою. Перш за все, треба вирішити з чого вона складається.


Більшість учнів вважає, що найголовніше це знати граматику англійської. Але для мене особисто граматика це лише розчин для укладання цегли. Для того, щоб побудувати дім треба розчин та цегла - граматика та лексика.


Навіть знаючи добре і граматику і лексику ми стикаємось з проблемою спілкування. Чому це відбувається? Що ще треба вчити, щоб вільно та сміливо розмовляти цією мовою.
Дуже гарно це можна відчути коли людина намагається згадати слов домогати. Як тільки ти додаси емоції та закричиш - Допоможіть!, так зразу учень каже - хелп. Тому, що людина переживає відчуття. Не просто переживає, а я б сказав проживає це своїм життям.
Коли ми вживаємо іншомовні слова ми їх намагаємось запам'ятовувати, а коли ми їх вживаємо як свої, то вони перестають бути чужими. Ви не замислювалися чому слово "странный" пов'язано зі страною. Та людина стрейндж, яка подорожує країнами світу, і воне ніде не своя. Завжди хтось відноситься до неї як до чужої, не своєї. Так само і зі словами, якщо ви будете їх зубрити, то вони завжди залишатимуться для вас дивними, чужими, але якщо ви їх зробите своїми, вони перестануть вас дивувати і стануть рідними.


Прикладом такого відношення може бути маркетинговий підхід, коли іноземна назва перестає бути реально чужою. Коли це відбувається? Коли вам сподобався товар і ви їм користуєтесь часто не звертаючи увагу на те, що вживаєте раніше чуже слово. З кожним разом таке чуже слово стає все ріднішим. Візьміть, наприклад, шейк.
Всі діти знають що це, де продається і навіть скільки коштую, але дуже часто люди навіть не замислюються як це слово перекладається.


Чи інше слово - комп'ютер. Наскільки це слово популярне в суспільстві. Розмовляючи англійською дуже рідко почуєш, щоб людина свідомо вживала слово комп'ютер, незважаючи на те, що це означає вичислювати. Подивіться на наше життя зараз. Війна нас навчила таким словам як байрактар, шахед чи кінжал. Нажаль, всі ці слова стали частиною нашого повсякдення. Ми не сиділи вдома і вчили їх. Так і лексика повинна заходити - треба знаходити приклади і робити слово частиною вашого життя. Тоді вам буде здаватися, що це не якась там іноземна мова, а просто нове відношення до вже знайомих вам слів.


Дивлячись той чи інший фільм ми звертаємо увагу на події в ньому, на гру акторів. Певні фільми залишаються на багато років в наших головах. Такі фільми називають классикою тому, що з часом вони не втрачають популярність. Дуже раджу вам дивитись улюблені фільми мовою оригіналу. Тоді ви вже не будете перекладати слова та емоції акторів, бо вони їх переживають. Так і ви можете просто повторюючи фрази з фільмів відчути як саме носії мови думають англійською.
Дітям в садочках показують мультфільми англійською мовою. Мені здається це не допомагає вивчити англійську. Так, дитина чує англійську, але вимовлення залишається мультяшним. В житті так не кажуть. Тому треба знайти таке джерело, щоб вам подобалося.


Зверніть увагу як люди перейшли на українську мову. Війна змінює людей. Навіть якщо людина добре, без помилок розмовляє українською не означає, що вона думає українською. Іноді на уходять роки щоб людина думала українською мовою. Те саме відбувається і з будь якою іноземною мовою.


Тому намагайтесь не тільки вивчати граматику та лексику, а також спробуйте бути гарним актором, вимовляючи англійські слова зробіть так, щоб оточуючі вам повірили. Що ви не просто кажете вивчені речення, а саме маєте на увазі те, що кажете. Приходьте до нас на безоплатне заняття і побачите на власні очі як це працює. Коли я навчався в Америці ніхто мене не запитував чи знаю я часи англійської граматики, - вони слухали мою емоцію чого і вам бажаю.

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Костянтин Б.

Автор та репетитор на BUKI: Костянтин Б.

25 років досвіду роботи, навчався і жив в штатах, готую до міжнародних іспитів, вчу думати мовою, роблячи акцент на асоціативне сприймання, корпоративний тренер, також веду міні групи.

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора