Як почати думати англійською та подолати мовний бар’єр з іноземцями

Think

Чи потрібно думати англійською для того, щоб вільно говорити? Безперечно, у повсякденному житті у Вас немає потреби весь час думати англійською. До того ж, якщо ви не перебуваєте в англомовному середовищі. Однак, переклад кожного висловлювання з рідної мови на англійську забирає час. Крім того, ви можете звучати невпевнено, якщо робите багато пауз. Якщо ви не можете переключати на кілька хвилин свій внутрішній голос, щоб думати англійською, то ви не здатні відповісти на будь-яке питання відразу. Вам потрібен час на підготовку. Якщо ваша робота чи власні інтереси потребують спонтанних висловлювань на будь-яку тему, то вам просто необхідно почати думати англійською мовою. І чим скоріше, тим краще! Як же набути таке вміння? Пропонуємо кілька способів досягнення мети.

Перш за все, не потрібно силувати себе думати іноземною мовою. Все має бути природно. Працюйте над своїм природнім чуттям та сприйняттям мови. Звертайте увагу не лише на слова, а і на інтонації, вираз обличчя та жести інших людей, намагаючись їх відтворити. Можна зупиняти відео та повторювати, немов передражнюючи, мову і поведінку іноземців. Це виглядатиме кумедно, але допоможе побороти страхи, пов’язані з мовлення. Такі акторські вправи допоможуть налаштуватися на потрібну хвилю.

Крім того, потрібно більше слухати іноземців. Якщо у Вас немає природного мовного середовища, то створіть собі штучне, повністю оточивши себе англійською. Дивіться фільми чи відео улюблених блогерів лише в оригіналі, слухайте новини і пізнавальні програми на радіо та телебаченні англійською, навіть якщо не все розумієте. Якщо Ви будете постійно чути англійську мову. Звичка думати нею прийде сама собою.

Існує влучна англійська приказка “If you don’t use it, you will lose it” або “Use it or lose it”. Вона актуальна у контексті володіння мовою. Якщо Ви її не використовуєте, то забуваєте або розумієте, коли хтось говорить, а висловлюватися самому стає все дедалі складніше. Тож намагайтеся розмовляти англійською будь-де та будь з ким. Вступіть до дискусійного клубу, знайдіть собі друга-іноземця (краще кількох), відвідуйте онлайн-зустрічі та майстер класи англійською, користуйтеся чат-рулеткою.

Іноді нам перешкоджають вільно говорити без підготовки страхи та минулі невдачі. Когось часто виправляли вчителі, у когось батьки – філологи, а когось постійно змушували почуватися невпевнено знайомі, які постійно закидають модні вислови, бо багато подорожують чи повернулися із навчання по програмі обміном. Потрібно пам’ятати, що у кожного свій шлях до мови. Ніхто вже й не пам’ятає про Ваші невдачі чи про Ваш рівень мови, який був 5 років тому. Говоріть, що хочете і як хочете, незалежно від того чи це неправильно. Усі можуть сказати щось «не в тему» навіть власною мовою.

Також варто урахувати, що для говоріння іноді потрібен відповідний настрій та стан. У людей різні темпераменти і рівні комунікабельності. Якщо Вам не завжди вдається вільно говорити іноземною мовою, це не означає, що Ви її недостатньо знаєте. Можливо, Ви були стомлені або просто не мали бажання говорити. Якщо Ви соромитеся розмовляти з кимось чи висловлюватися у чиїсь присутності, то варто працювати над ораторськими здібностями та розвивати комунікабельність.

Але що робити, якщо Ви мегасоціальна людина, постійно слухаєте англійську та говорите нею, але все ще робите помилки. Мова не можлива без знання граматики. Запитайте себе. Що викликає у Вас труднощі під час висловлювання – страх помилки, незнання що сказати, нерозуміння співрозмовника чи сумніви щодо того, як побудувати речення і який час використати. Можливо, Ви просто неуважні. Однак, в будь-якому разі краще подумати і виписати граматичні теми для повторення. Вивчене – це не те, що прочитане, а те, що доведене до автоматизму. Тому робіть якомога більше завдань на складні для Вас теми, читайте та перекладайте, звертайте увагу на різні конструкції. Усе це дуже важливо для навичок розуміння мови та формулювання власних думок. Врешті-решт, культура також має свій відбиток на мові та на способі висловлювання. Приміром, українці схильні говорити більш прямо та безпосередньо, в той час, як англійці такий спосіб вираження думки сприймуть за грубість. Тож для вільного говоріння тою чи іншою мовою, потрібно розширювати ще й свої екстралінгвістичні знання та загальну ерудицію.

Отже, ставтеся до розмов англійською легко та робіть усе можливе, щоб почати думати іноземною мовою!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;