Як ПОЧАТИ готуватись до ЗНО?

Я–репетиторка з української мови та літератури, а також з математики, і я допомагаю дітям готуватись до зовнішнього незалежного оцінювання. Так-так, саме допомагаю, а не готую. Чому? Все просто, адже результат насправді не залежить ні від вчителів, ні від репетиторів, ні від батьків, а саме від учня. Можна сказати, що це таке перше випробування в дорослому житті, коли потрібно справді взяти себе в руки, налаштуватись на підготовку, підготуватись і показати наявність своїх хороших знань. Проте, на жаль, я часто отримую повідомлення від учнів, що вони не знають, з чого почати, бо ж стільки предметів і невідомість лякає їх. Звичайно, страх–це захисна реакція нашої психіки, і саме він стає блоком яких-небудь дій.

Тому зараз я дам вам 5 конкретних порад, які, безсумнівно, стануть вам у пригоді. Ці поради стосуються конкретно державної підсумкової атестації з української мови та літератури, проте ви можете застосовувати їх для усіх.

По-перше, завантажте програму зовнішнього незалежного оцінювання. Для цього зайдіть на сайт https://testportal.gov.ua/programe/

Це найважливіший документ щодо підготовки, адже тут конкретно написані всі основні теми, якими будуть керуватися укладачі завдань. Коли ви побачите, які саме розділи потрібно пройти, то це набагато облегшить життя в тому, що

- зможете скласти собі конкретний план;

- розподілити й розрахувати раціонально час;

- оцінити свої можливості: може, якісь теми вже знайомі, тож їх буде потрібно тільки повторити.

По-друге, пройдіть пробний тест. Це може бути будь-який рік. Так само не важливо, чи це буде основна сесія, чи додаткова. У цьому кроці є також багато чого корисного, а саме:

· подивитесь, як це – складати тест зно, які там є типи завдань;

· скільки часу наразі ви витрачаєте на нього;

· які помилки робите найбільше.

Для цього потрібно перейти на сайт https://zno.osvita.ua/ та обрати потрібне вам.

Так само цей крок допоможе розібратись краще у програмі, адже завдяки цьому ви побачите, як вона втілена у тестових завданнях. Наприклад, якщо взяти тему складнопідрядні речення, то буде очевидно, що потрібно при вивченні звертати увагу саме на типи речень, а не на щось інше. І так з кожною темою. Взагалі, мотивація з’являється там, де є конкретика. І згідно з психологічними фактами, мозок починає краще функціонувати тоді, коли у тебе чітко визначені цілі та кокретно окреслена мета. Проте не спішіть ставити просто мету: я маю скласти зно на 190. Ні, спочатку варто хоча б дотриматись того, щоб приділяти кожній темі по півгодини часу. Не даремно ж кажуть, що маленькими кроками до великої мети!

По-третє, приступимо скласти план підготовки. Не важливо, чи готуєтесь самі чи з репетитором–план повинен бути. Він вас надихатиме, даватиме розуміння, що все під контролем, все встигнете і все осягнути цілком реально. Можете завантажити чек-листи з Інтернет-ресурсів, таких як https://vseosvita.ua/library/cek-list-z-pidgotovki-ukrmovi-do-zno-322265.html

Або просто взяти зошит чи блокнот і писати там, або занотовувати прямо в гугл-календарі.

По-четверте, визначте, як саме Ви будете готуватись до іспиту, оберіть спосіб підготовки. Це може бути опрацювання матеріалу самостійно, або з репетитором. Якщо ви виконаєте попередні пункти, то визначитись буде не складно, адже завдяки такому досвіду осмислення обов’язково прийде саме. Тим не менш, цей пункт також дуже важливий, адже основна наша ціль для мотивації–конкретика!

І останній, п’ятий пункт – заплануйте регулярні заняття. Дуже важливо планувати не величезні проміжки часу, наприклад, три годині на українську в суботу і чотири на літературу в середу– це зовсім не ефективно. Чому? Мозок втомлюється через 40 хвилин занять, це біологічний факт. Тому й уроки в школі тривають приблизно так. Та зараз не про це. Найбільш оптимальний варіант–одна година через один день. Особисто я планувала саме так, таким чином я всі теми з чотирьох предметів встигла пройти ще в березні, тож на повторення у мене залишалось цілих два місяці! Також важливо постійно змінювати тип роботи. Наприклад, одного дня вчу винятки, іншого роблю тести, третього дивлюсь відео про наголоси (до речі, найкраще відео про наголоси, завдяки якому я виконала тест правильно https://www.youtube.com/watch?v=bH4OBpYCv9U , я навіть не вчила нічого, просто часто слухала репчик і автоматично пригадувала потрібні слова, коли вирішувала тести–ось який цікавий наш мозок!) І так кожних один-два дні. Цей процес схожий на спорт, тільки тут качаємо не м’язи, а розум.

Таким чином всього лише за нецілий рік ви можете підготуватись до зно і круто еволюціонувати у знаннях з предметів. А ще у мене було таке відкриття, що я поки готувалась до географії, то дуже полюбила цей предмет і лише тоді зрозуміла, який він цікавий (до того взагалі терпіти не могла карти і все таке).

А ще круто те, що коли ви почнете розбиратись у предметах, то потім зможете цей ресурс перетворити на гроші, тобто стати репетитором і допомагати дітям отримувати знання.

Тому вдалої та натхненної підготовки вам, друзі! Пам’ятайте, що ви можете все! Тепер залишилось переконати себе в цьому та працювати, працювати і ще раз працювати! А я з радістю стану вам у пригоді та поділюсь ще більшою кількістю лайфхаків для підготовки!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Інесса М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;