Я, як репетитор з української мови та літератури, предмету який є обов’язковим на ЗНО, домагаю своїм учням готуватися до іспиту. Ключовим є слово «допомагаю», адже результати тестування не залежать від когось, окрім тебе самого. Це певний ваш крок у доросле життя, коли потрібно взяти себе в руки, налаштуватися на підготовку, сумлінно працювати, піти й показати свої знання!
Я впевнена, що кожен другий випускник й досі не розуміє з чого починати підготовку, проте часу залишилося не так багато. Тому саме сьогодні я хочу поділитися саме з тобою, кроками, котрі допоможуть тобі почати активно готуватися до іспитів.
Мої поради стосуються не тільки української мови, їх можна застосовувати майже до всіх предметів, потрібно тільки бажання.
Перше, на чому хочу наголосити – ознайомся з програмою на ЗНО. Проаналізуй, які теми виносяться з потрібної тобі дисципліни. Наводячи приклад іспиту з української літератури, важливо ознайомитися зі списком творів, котрі виносяться на екзамен.
Як це зробити? Зайди на сайт УЦОЯО, завантаж останню версію програми, роздрукуй і просто сядь і прочитай. Це допоможе тобі усвідомити, що саме треба повторити і на що звернути увагу.
Другим твоїм кроком буде проходження тесту ЗНО минулих років. Це робиться для того, аби усвідомити вид завдання, форму. Щоб у майбутньому ти був вже знайомий із цим не лякався. Тим самим, ви побачите як програма ЗНО, яку ви прочитали перед цим, втілюється у тестових завданнях. Це може стати дуже корисною звичкою для Вас, адже проходження тестів онлайн дуже гарно тренує вас перед іспитом.
Коли ви пройшли тест, побачили результати і можливо він вас не тішить. Не час падати духом, склади план тем, які тобі потрібно повторити. В першу чергу – найскладніші для тебе і далі до самого кінця. Після вивчення певної теми – проходь тест конкретно за вивченим, це допоможе узагальнити знання.
Четвертий, не менш важливий за попередні, крок, а саме обрати спосіб підготовки. Самостійно або з допомогою. На мою думку не всім підходить варіант готуватися самостійно, адже зазвичай важко себе організувати. Не заперечую є діти, які прекрасно з усім впораються. Проте є ті, котрим потрібна стороння допомога. Для цього є репетитори. Особисто я, готова допомогти тобі підготуватися морально і теоретично. Ми пройдемо всі ці кроки разом і отримаємо омріяний результат.
І остання моя порада – розклад. Всі ці кроки є ефективними, коли вони регулярні. Склади розклад своїх занять з підготовки до ЗНО і дотримуйся його. Це може бути раз-два на тиждень по годині, не треба багато, і при регулярному дотриманні ти отримаєш гарний результат!
А далі пропоную ознайомитися з продовженням нових правил правопису.
Назви державних посад
В офіційних текстах назви найвищих державних посад України, а також міжнародних пишуться з великої літери:Генеральний прокурор України, Президент України.
Проте, в текстах неофіційного характеру зберігається мала літера.
Лапки, як і де використовуємо.
Назви інформаційних агентств, які є складеними пишуться без лапок.
Назви сайтів у мережі Інтернет, які містять поруч із назвою родове слово пишемо з великої літери й в лапках : сайт «Букі», соціальна мережа «Інстаграм». Якщо поряд немає родового слова , то пишемо з маленької літери і без лапок: вайбер, гугл. Це є зовсім новітнє правило, адже за старим правописом взагалі не було передбачено інтернету.
Вживання «Й», «І», «ТА»
Аби наша мова завжди було такою співучою й милозвучною потрібно правильно вживати такі буквосполучення як: «й», «і», чи «та», зокрема і як сполучників. Якщо слово має на кінціна голосну, а наступне починається на голосний або приголосний, треба вживати «й»: Оксана й Анатолій; на траві й деревах роса, є ймовірність, ми йдемо.
Якщо зіставляються поняття, варто вживати «і»: правда і кривда, дні і ночі, батько і мати, просте і складне речення.
Єднальні сполучники «і» або «та» ми вживаємо після букв букв й, я, ю, є, ї.
Як вживаємо «АРХІ-» «АРХИ-» у церковних званнях.
Українські свята.
У назвах певних історичних подій, календарних періодів, епох й свят пишемо з великої літери перше (або ж єдине) слово і власні назви з великої літери. У назвах українських свят всі слова пишемо з великої літери.
З повагою, Гуменюк Вікторія!