Як почати готуватися до ЗНО? Новітні правила правопису. Частина 2

Я, як репетитор з української мови та літератури, предмету який є обов’язковим на ЗНО, домагаю своїм учням готуватися до іспиту. Ключовим є слово «допомагаю», адже результати тестування не залежать від когось, окрім тебе самого. Це певний ваш крок у доросле життя, коли потрібно взяти себе в руки, налаштуватися на підготовку, сумлінно працювати, піти й показати свої знання!

Я впевнена, що кожен другий випускник й досі не розуміє з чого починати підготовку, проте часу залишилося не так багато. Тому саме сьогодні я хочу поділитися саме з тобою, кроками, котрі допоможуть тобі почати активно готуватися до іспитів.

Мої поради стосуються не тільки української мови, їх можна застосовувати майже до всіх предметів, потрібно тільки бажання.

Перше, на чому хочу наголосити – ознайомся з програмою на ЗНО. Проаналізуй, які теми виносяться з потрібної тобі дисципліни. Наводячи приклад іспиту з української літератури, важливо ознайомитися зі списком творів, котрі виносяться на екзамен.

Як це зробити? Зайди на сайт УЦОЯО, завантаж останню версію програми, роздрукуй і просто сядь і прочитай. Це допоможе тобі усвідомити, що саме треба повторити і на що звернути увагу.

Другим твоїм кроком буде проходження тесту ЗНО минулих років. Це робиться для того, аби усвідомити вид завдання, форму. Щоб у майбутньому ти був вже знайомий із цим не лякався. Тим самим, ви побачите як програма ЗНО, яку ви прочитали перед цим, втілюється у тестових завданнях. Це може стати дуже корисною звичкою для Вас, адже проходження тестів онлайн дуже гарно тренує вас перед іспитом.

Коли ви пройшли тест, побачили результати і можливо він вас не тішить. Не час падати духом, склади план тем, які тобі потрібно повторити. В першу чергу – найскладніші для тебе і далі до самого кінця. Після вивчення певної теми – проходь тест конкретно за вивченим, це допоможе узагальнити знання.

Четвертий, не менш важливий за попередні, крок, а саме обрати спосіб підготовки. Самостійно або з допомогою. На мою думку не всім підходить варіант готуватися самостійно, адже зазвичай важко себе організувати. Не заперечую є діти, які прекрасно з усім впораються. Проте є ті, котрим потрібна стороння допомога. Для цього є репетитори. Особисто я, готова допомогти тобі підготуватися морально і теоретично. Ми пройдемо всі ці кроки разом і отримаємо омріяний результат.

І остання моя порада – розклад. Всі ці кроки є ефективними, коли вони регулярні. Склади розклад своїх занять з підготовки до ЗНО і дотримуйся його. Це може бути раз-два на тиждень по годині, не треба багато, і при регулярному дотриманні ти отримаєш гарний результат!

А далі пропоную ознайомитися з продовженням нових правил правопису.

Назви державних посад

В офіційних текстах назви найвищих державних посад України, а також міжнародних пишуться з великої літери:Генеральний прокурор України, Президент України.

Проте, в текстах неофіційного характеру зберігається мала літера.

Лапки, як і де використовуємо.

Назви інформаційних агентств, які є складеними пишуться без лапок.

 

Назви сайтів у мережі Інтернет, які містять поруч із назвою родове слово пишемо з великої літери й в лапках : сайт «Букі», соціальна мережа «Інстаграм». Якщо поряд немає родового слова , то  пишемо з маленької літери і без лапок: вайбер, гугл. Це є зовсім новітнє правило, адже за старим правописом взагалі не було передбачено інтернету.

Вживання «Й», «І», «ТА»
Аби наша мова завжди було такою співучою й милозвучною потрібно правильно вживати такі буквосполучення як: «й», «і», чи «та», зокрема і як сполучників. Якщо слово має на кінціна голосну, а наступне починається на голосний або приголосний, треба вживати «й»: Оксана й Анатолій; на траві й деревах роса, є ймовірність, ми йдемо.
Якщо зіставляються поняття, варто вживати «і»: правда і кривда, дні і ночі, батько і мати, просте і складне речення.
Єднальні сполучники «і» або «та» ми вживаємо після букв букв й, я, ю, є, ї.

Як вживаємо «АРХІ-» «АРХИ-» у церковних званнях.

 

Українські свята.
У назвах певних історичних подій, календарних періодів, епох й свят пишемо з великої літери  перше (або ж єдине) слово і власні назви з великої літери. У назвах українських свят всі слова пишемо з великої літери.

З повагою, Гуменюк Вікторія!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;