Як подолати мовний бар'єр

Hi Guys!

Сьогодні я б хотіла підняти таку тему як speaking. Оскільки багато людей звертаються за допомогою до репетиторів саме з метою покращити навички говоріння, я думаю ця стаття стане корисною для вас.

Ви вже багато років вчите англійську мову, вже ніби і добре орієнтуєтесь в граматиці, маєте широкий словник, але ніяк не вдається подолати той мовний бар’єр та почати вільно розмовляти англійською, я вгадала? Давайте ж розберемося в причинах цієї проблеми.

Дослідження показали, що коли людину просять розповісти про себе щось англійською, вона видає 5-6 стандартних речень. Коли ж її просять розповісти рідною мовою, вона може сказати 6-8 речень. Тобто, можна зробити висновок, що причина того, що ви не можете щось сказати англійською часто полягає не в тому, що ви погано її знаєте, а в тому, що ви навіть на рідній мові не знаєте що сказати.

То ж що потрібно робити, щоб уникати безглуздих пауз, підбирання слів та звуків розуму, коли ви розмовляєте англійською?

Є одна техніка,яка допоможе вам навчитись вести якісні розмови англійською як на роботі, так і в інших аспектах життя.

Отже, по-перше, для того щоб у вас все вийшло потрібно уникати примітивних тем, з якими ви зустрічались в школі чи в університеті, на кшталт погоди, сім’ї, музики і так далі.

Спробуйте дати собі виклик та намагатися розмовляти на зовсім незвичні теми, наприклад волосся, пупок, дверна ручка, каблучка, або про будь-які інші речі, що ви бачите навколо.

От наприклад чи можете ви поговорити зараз своєю рідною мовою не тему «Палець»? Протягом 10-15 хвилин вести красиву розмову на цю тему? На жаль, більшість із вас просто опишуть палець за допомогою 5-7 речень і все. Але це зовсім не означає, що ви погано знаєте свою рідну мову. Саме тому секрет цієї техніки заключається в тому, щоб вибрати таку складну тему як «Палець» та придумати 15 підтем про що ще можна тут поговорити.

Ці теми повинні бути широкого спектру, але вузько переплітатись. Наприклад, до «Пальця» можна створити таку маленьку підтему як театр тіней, та в результаті вже розвивати її. Або, для прикладу, тема манікюру, або шлюб. Тобто тут вже все залежить від вашої фантазії та бажання вчитись.

Важливо робити багато підпунктів, які самі по собі є цікавими темами, продумувати їх, та розмовляти про кожну із них по черзі. Таким чином ви зможете розмовляти не тільки 15 хвилин, а й набагато довше та навчитесь розвивати будь-яку тему.

Коли ви вже навчились придумувати різноманітні теми та красиво розмовляти про них, вашим наступним кроком стане записування власних розмов на диктофон.

Я рекомендую для початку розмовляти рідною мовою, але зупинятись після кожного речення та подумки намагатись перекласти його на англійську. Якщо ж у вас не виходить , то тоді слід перефразувати речення так, щоб його було легко перекласти на англійську.

Навіть одного такого тренування буде достатньо, щоб навчитися думати яка носії мови.

Коли ви навчитесь формулювати речення як носії мови, можна продовжувати записувати свої розмови англійською на диктофон, але необхідно дотримуватись деяких правил:

  • Говорити набагато швидше ніж на рідній мові.
  • Старатися не робити пауз.
  • Розмовляти розслаблено та з посмішкою.
  • Переконувати себе, що у вас класно виходить.

Ця техніка справді працює та перевірена на тисячах людей. Пам’ятайте, що ваші аудіо необхідно прослуховувати (звісно спочатку буде важко, адже всі не люблять свій голос та інше). Але саме переслуховуючи власні розмови, ви зможете з часом знаходити власні сильні сторони та помилки, над якими потрібно працювати.

От побачите, що вже після 10 таких діалогів, ваші розмовні навички неймовірно покращаться і ви будете на сьомому небі від щастя.

Автор: Ярослава К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Інші статті викладача