Як покращити китайську вимову?

Гарна вимова завжди турбує тих, хто вивчає іноземну мову, тому що саме цей аспект, на відміну від, наприклад, граматики, найскладніше контролювати та тренувати. Китайська мова теж не є виключенням. Більш того в китайській мові є навіть дві складові, які однаково важливі для правильної та зрозумілої вимови: тони та самі звуки. Тому ми робимо висновок, що для гарної вимови нам необхідно працювати у двох напрямках одночасно і оволодіти не тільки правильною вимовою голосних та приголосних, а і тонами.

Загалом звуки китайської мови (і голосні, і приголосні) не вважаються дуже складними, деякі з них схожі зі звуками української мови, деякі з англійськими. Тому навіть на першому уроці можна встигнути розглянути їх усі та зрозуміти базові принципи правильної вимови. Більш того існує безліч інтерактивних прикладок для тренування китайських звуків, вони всі у вільному доступі та абсолютно безкоштовні. Все що потрібно на цьому етапі – це ваше бажання.

Проте певні проблеми теж існують, найголовніша з них – це вивчення звуків, які не існують/не є типовими для мов, якими ви володієте. Наприклад, у китайській мові не існує звук [р], тому 99% китайців, які розмовляють російської мовою навіть на найвищому рівні, все ж не можуть подолати саме цей звук. Це працює і з українцями, які вивчають китайську мову, є певні звуки, які зовсім не типові для нашої мови, тому оволодіти ними значно складніше. Наприклад, звук [ü] – щоб вимовити його правильно, потрібно витягнути губи вперед, якби для вимови звуку [у], але при цьому вимовити [і]. Не так і складно скажете ви, це можна зробити за 1 секунду. Так, але уявіть що все це відбувається у розмові і повинно звучати невимушено. Потрібна практика!

Китайська мова є мовою тональною, це означає, що тон впливає безпосередньо на зміст. Слова, які звучать фонетично однаково, але мають різні тони, мають абсолютно різне значення і абсолютно різний зміст. На щастя, тонів в китайській мові всього 4, і вони також вивчаються доволі швидко. Зазвичай протягом перших двох занять учні отримують усю інформацію, необхідну для базового розуміння тонів та вправи, щоб тренуватися вдома.

А зараз ми розглянемо практичні поради та вправи для покращення вимови як звуків так і тонів китайської мови!

1)Найголовніше – це прислухатися до порад викладача, саме так ви зможете досягти максимального ефекту. Навіть якщо ваш викладач не є безпосередньо носієм мови, він підготує вас до спілкування з носіями та підкаже усі необхідні речі.

Кожний сучасний підручник обов’язково має аудіо записи до всіх текстів та вправ. Я завжди наголошую, що найголовніша частина домашнього завдання – це прослуховувати аудіо до уроку максимальну кількість разів. Навіть якщо ви з легкістю читаєте текст, знаєте усі слова та зробили всі вправи, прослуховування необхідне, щонайменш два рази.

2) Повторюйте за диктором, не бійтеся здатися смішними або дивними, не соромтеся. Чому діти молодшого віку так легко вивчають іноземні мови? Вони як маленькі мавпочки повторюють все за вчителем і абсолютно не зважають на оточуючих. Щоб мати гарну вимову необхідно наслідувати носіїв, їх вимову, інтонації, міміку. Це набагато легше зробили, якщо не сприймати це все серйозно. Беріть приклад з дітей та повторюйте за диктором максимально подібно, навіть якщо вам здається що ви виглядаєте кумедно.

3) Легкою але дієвою вправою є прослуховування радіо або подкастів. Навіть якщо ви не розумієте всього про що йдеться. Тут найважливішою частиною є саме процес прослуховування, а не розуміння або переклад тексту. Якщо вам здається, що це не має сенсу, це не так, в той час коли ви просто сидите навпроти комп’ютера і дивитеся китайське ток-шоу ваша сенсорна система адаптується до розуміння китайської мови. Ви звикаєте до темпу, до виразів обличчя, до міміки та інтонацій, а це дуже сильно допомагає у розумінні мови і її відтворенні. Чим більше ви слухаєте правильно вимову, тим легше вам її відтворювати.

4) Спеціальні мовні тренажери:

ViewVoice – безкоштовна прикладка для тренування вимови, знаходитьсяу відкритому доступі на всіх відомих платформах. Прикладка дає змогу повторювати різні слова і записувати себе на диктофон, щоб перевірити правильність. Більш того вам запропонують схему, щоб продемонструвати відмінність між вашим варіантом та правильним.

ChinesePronunciation– дуже схожа за функціоналом із попередньою прикладка (також безкоштовна та у вільному доступі). Головна відмінність в тому, що повторювати потрібно речення, приділяючи увагу не тільки звукам, а й тонам.

5) Спілкування з носіями. Як тільки ви вивчите необхідний для спілкування мінімум сміливо крокуйте на будь-які платформи та соціальні мережі! Там ви з легкістю знайдете друзів, які будуть спілкуватися з вами китайською мовою, що значно поліпшить вашу вимову. Головне не боятися того, що вас не зрозуміють. Ви будете розмовляти з живими людьми, які також не ідеальні і також вивчають іноземні мови. Знайти друзів та допомогти один одному – найкраще рішення проблеми правильно вимови!

Сподіваюся, що ці 5 порад допоможуть вам покращити вашу вимову і досягти кращих результатів у вивченні китйської мови! Бажаю успіхів!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олександра Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;