Як покращити рівень розмовної мови

Дуже часто я чую про те, що люди бажають говорити як носій мови (особливо, це стосується англійської). Але хто такі носії мови? Давайте розглянемо.

Англійська мова має давнє походження і є однією із найпопулярніших серед романо-германської вітки мов. Крім того, ця мова ж однією із мов ООН. Вчені висловлюють думку про те, що вже 2050 року більше половини населення планети буде спілкуватись англійською... чи, може, американською? 

А поки повертаємося до часів колонізації і пригадуємо, як Великобританія колонізувала значну частину Африки, Американський контент та Азію (зокрема, Індію, що вийшла останньою зі складу їх колоній після смерті Махатми Ганді). Всі ці держави знаходяться на великій відстані одна від одної, то ж, відповідно, мова розвивається по-різному. Я не даремно тут згадую Індію, бо це держава, що має 63 мови, але через те, що народ не зміг обрати головної, на державному рівні користуються англійською. Саме тому англійська в цьому варіанті звучить трохи незграбно: на побутовому рівні її широко не використовують та мовний апарат індусів розвинений до вигукування інших звуків. Але, не дивлячись на це, діти вивчають її в школі та є її носіями. 

Найбільш розвинені країни Африки також користуються англійською та французькою, що дістались їм від колонізаторів.

Американський континент користується англійською: з домішками іспанської, португальської або навіть американським варіантом, намагаюсь викоринити британський варіант; насміхаючись над вимовою жителів Великого Королівства; накладаючи звуковий переклад на британські новини.

Все ще бажаєте заговорити як носій? А як який саме? Тут ми не будемо розглядати боротьбу двох найпоштреніших варіантів мови, а перейдемо до найголовнішого питання:"Чи можна заговорити як носій?".

І моя відповідь:"Так, можна! АЛЕ..."

1. Запам'ятайте, що неможливо навчитися окремо лише розмовної мови. Ця наука, як і всі інші, вивчається комплексно та аби заговорити, ми мусите мати великий словниковий запас, велику граматичну практику, практику читання, письма та аудіювання. Тому не довіряйте, коли Вам говорять про те,що можуть з 0 навчити Вас вільно говорити. Сюди відносяться і "набиті учнями шишки", коли вони йшли до експерта на "розмовну мову по фільмам" і були засмучені відсутністю результатів. Фільми – важливий компонент у вивченні мови, аби вміти сприймати мову на слух, але є додатковим. Людям, що вже мають продвтнуттй рівень мови, така практика справді ж корисною. 

2. Вивчення мови – це процес зазубрювання складних слів, самостійної роботи з аналізом та побудови іншого мислення. Дуже часто люди бажають вивчити мову без роботи над домашнім завданням. Як на мене, це є нереальним, бо учень завжди має лишатися із завданням сам на сам – це дуже важливо для процесу побудови мовного мислення. Наш мозок задіяний лише на 10% і ми можемо лише здогадуватися про те, як саме він запам'ятовує інформацію та що саме йому потрібно для розвитку. 

3. Але одна із потреб нам відома – письмо. Вченими вже давно доведено, що процеси, пов'язані з моторикою рук, чудово впливають на роботу мозку. Аби вивчити нові слова обов'язково записуйте їх.

4. Розмовна практика. Не обов'язково після початку вивчення англійської їхати в гості до Королеви, можна, як мінімум, приділяти частину уроку з викладачем для практики спілкування та спроб побудови речень. Окрім того, звичайне перебування в іншій країні не дасть ніякого результату, якщо Ви паралельно не будете дфйсно вчити мову. Для розмови також можна задіяти друзів чи додатись до групи учнів Вашого викладача для закріплення практикою. Величезним плюсом буде знайти друга за листуванням, який володіє мовою, якої Ви вчитесь. З самого початку, прослуховування та запис голосових повідомлень може ввести в "легкий шок", тому що поруч нема ні викладача, ні друга, ні словника з завченимт словами (носій може користуватися і іншими), але жива мова – величезний скарб під час вивчення мови. Вже через кілька тижнів спілкування Ви будете почувати себе більш розкуто в мові. Якщо Ви маєте мету перебувати в певній країні, то знайдіть друга по листуванню звідти – так Ви дізнаєтеся ще більше корисної інформації для себе, та, можливо, отримаєте вірного друга :) І якщо Ви справді маєте таку мету, то Ви вже знаєте, якого носія треба шукати.

5. Вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Аби справді гарно оволодіти мовою, треба приділяти цьому, як мінімум, 30 хвилин на добу. 

Ще є якісь питання? Буду рада їх чути.

У Вас обов'язково все вийде! Йдіть до своєї мети не озираючись.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Яна В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;