Як покращити свою англійську вимову і чому це так важливо? Частина друга, голосні.

Як вже зрозуміло з назви, в цій частині будуть розглянуті відмінності голосних в англійській мові від українських. Хочу сказати, що ця частина складніша для розуміння, а тому раджу прочитати першу частину цього допису(про приголосні), якщо ви це ще не зробили.

Чому англійські голосні такі складні для розуміння? Складні, бо скільки англомовних країн, стільки і варіантів вимови та навіть більше. В одній лише Британії їх десятки, та повсюди голосні різні. Тому ми розглянемо лише два основні стандартні та найпоширеніші варіанти англійської: британська (Received pronunciation або RP) та американська (General American або GA). А ще в англійській є довгі, короткі голосні, дифтонги та трифтонги, чого в нас не існує.

Перш ніж почнемо із конкретними прикладами, з'ясуймо, що означають такі важливі терміни, як довгий голосний та ротичний діалект (rhotic dialect).

Існують мови, що мають рівні голосні за своєю довжиною, наприклад польська чи португальська. Інші мови мають подовженні голосні, що стоять у наголошеному складі. До таких мов відносяться українська та російська. Це означає, що ми ледь помітно протягуємо голосну, що стоїть під наголосом. Англійська ж, на відміну від них, має ще й довгі голосні, які значною мірою відрізняються від коротких звуків через певну позицію у слові. Однак така особливість існує лише в британській англійській, в американському варіанті всі голосні майже однакові по довжині. Окрім того, американська вимова легка для використання тим, що літера "r" вимовляється завжди та у будь-якому положенні. Це й означає, що GA – це ротичний діалект.

А що з RP? Це – неротичний діалект. А коли тоді вимовляється літера "r"? Лише перед голосними. Наприклад: слово rude британці та американці вимовили б однаково, а от tear – по-різному. Замість "r" в цьому слові вимовляють звук шва, тобто повністю розслаблений голосний (щось середнє між е та а). Тому британці говорять "тіе", а американці – "тір".

Ну а тепер головна частина. Які існують голосні, та як вони звучать і позначаються на письмі? Тема складненька, тому давайте по черзі. Всього голосних аж 12, а саме 7 коротких та 5 довгих. Мало того, що не всі короткі голосні мають пару, довгі звуки ще й відрізняються по звучанню, а не лише по довжині.

Сподіваюся, що ви ще не заплуталися, бо далі я надаю список цих звуків з українськими відповідниками та їх позначення на письмі. Зверніть увагу на те, що довгі голосні (після них йде символ :) звучать довго головним чином в британській вимові!Таблиця голосних звуків

Після того, як ви ознайомились із цією таблицею, подивіться ресурси, які я радив у минулій частині цього допису, щоб не тільки прочитати, а ще й почути як ці звуки та слова треба вимовляти правильно. Також я раджу вам для кращого засвоєння теми знайти відео з носіями мови, які зачитують слова та звуки, пояснюючи їх різницю. Ці матеріали я надаю вкінці цього допису. А також зверніть увагу на різні варіанти вимови слова та наголос. Старайтеся декілька разів повторити кожний звук окремо та у слові. Використання онлайн-словників та фонетичного алфавіту допоможе вам завжди вимовляти нове слово правильно.

У наступній частині ми розглянемо дифтонги, трифтонги та подивимося, як засвоїти отримані теоретичні знання та використати їх на практиці. А практика буде веселенька. Я вам розповім про те, як нас, перекладачів, вчили в університеті на першому курсі практичної фонетики на матеріалі скоромовок та інших вправ.

Корисні ресурси:

English Pronunciation Training | Improve Your Accent & Speak Clearly

English Pronunciation | Vowel Sounds | Improve Your Accent & Speak Clearly

Sounds of English Vowels and Consonants with phonetic symbols

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Андрій Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;