Як покращити свою англійську вимову і чому це так важливо? Частина третя, дифтонги та практика.

Ну що? Ви готові до чергової дози фонетики? Тут ви можете ознайомитися з першою та другою частиною. Якщо Ви вже їх читали, то поїхали! В англійській, на відміну від нашої, є так звані дифтонги. Не лякайтеся такого складного слова. Це ті ж голосні, тільки подвійні, тобто два голосних звуки, які вимовляються разом. Наприклад, "go" вимовляється як "ґоу" (а в RP – "ґеу"). Голосний тут подвійний. Звичайно, і в українській є слова на кшталт "театр", але вони майже всі запозичені та між ними є ледь помітна грань, тому що голосні тут відносяться до різних складів. У дифтонгах перехід між голосними настільки плавний, що вони є, фактично одним звуком та відносяться до одного складу, коли в українській мові це, все ж таки, два звуки у двох складах.

Тепер давайте подивимося на список дифтонгів та варіанти їхнього написання.

Тепер черга розглядати трифтонги. Трифтонг – це будь-який дифтонг, до якого додається звук [ə]. Оскільки деякі дифтонги і так закінчуються на цей звук, то вони не утворюють трифтонги. Наприклад, [ɔɪ] не має в кінці звука [ə], але в слові після нього йде [ə]. Таким чином, в цьому слові є три голосні [ɔɪə], що йдуть одна за одною в одному складі, це і є трифтонг. Частіше за все кінцевий звук-шва – це літера R, яка не читається в неротичних діалектах. Таким чином, трифтонги існують у всіх варіантах англійської, проте частіше за все зустрічаються у британському, а не в американському варіанті.

Після ознайомлення із таблицями дифтонгів та трифтонгів раджу подивитися додаткові матеріали,  які я прикріпляю в кінці.

Тепер давайте перелічимо все те, що ви будете знати, коли добре засвоїте теоретичні теми всіх трьох частин:

· Ви знаєте як правильно вимовляти приголосні

· Ви знаєте як вимовляти голосні (короткі, довгі, дифтонги, трифтонги)

· Ви приблизно розумієте різницю у звучанні британської та американської англійської (чекайте на окрему статтю про діалекти)

· Ви можете вгадати як читається слово з його написання

· Ви можете прочитати фонетичну транскрипцію невідомого слова у словнику

· Ви легше сприймаєте схожі слова на слух, оскільки відрізняєте подібні звуки, наприклад, [ɪ] та [i:].

Практика

Маючи такий запас теоретичних знань, вам залишається покращити свою вимову на практиці. А для цього є два методи: слухати та говорити. Слухайте аудіювання, наприклад, на сайтах https://learnenglish.britishcouncil.org/skills/listening, а також аудіювання по піснях на https://www.lyricsgaps.com/en, звертаючи увагу на вимову та написання слів. Якщо ви любите співати, співайте англійські пісні разом із виконавцем як у караоке, а якщо ні, то просто розігруйте діалоги з гарною вимовою та інтонацією.

Є ще декілька цікавих способів змусити свій комунікативний апарат говорити як native speaker. Чому я говорю змусити? Іноді буває, що ви ніби розумієте різницю у звуках та їх звучанні, але коли вам необхідно щось сказати на англійській, то всі звуки та слова плутаються і виникають такі химери у вимові як "vill" замість “will”, "Zay" замість "They" та інші. Тому слід, відпрацювати всі ці звуки окремо на високій швидкості, щоб ваш язик був готовий до різких переходів між позиціями звуків. Нас в університеті тренували так. Намалюйте такий квадрат на папері із чотирма звуками:

Нехай хтось буде вказувати олівцем у випадковому порядку та у швидкому темпі на ці звуки, а ви повинні просто їх вимовляти. Це добре тренує вашу швидкість та чіткість вимови. За бажанням ви можете намалювати квадрати із будь-якими звуками, які хочете потренувати. Коли для вас це буде вже легко, можна перейти до наступної вправи. Англійські скоромовки. Їх існує безліч в Інтернеті для всіх звуків, їх ви можете пошукати та обрати самі (посилання я залишаю вкінці).

Наступний рівень складності – вивчитита розказати вірш "The house that Jack built". Якщо у вас немає часу на те, щоб його вивчити, то можете просто декілька разів прочитати вголос, прискорюючи темп, але вивчення текстів напам’ять покращить ваше володіння мовою.

Наступний рівень – вищий пілотаж! Спробуйте прочитати вірші Шекспіра вголос англійською. Майте на увазі, що вони складні для розуміння та вимови навіть англійцям, тому це вже для справжніх профі.

Сподіваюсь, вам допомогла ця серія статей в опануванні мови великого поета. Розуміння теорії фонетики та ряд фонетичних вправ та аудіювання, які практикуються на регулярній основі допоможуть вам за декілька тижнів значно покращити вимову. Але не забувайте, що вправи слід робити послідовно та після гарного засвоєння теоретичного матеріалу. Також раджу повернутися та освіжити в пам’яті через місяц-два та перечитати всю теорію заново та порівняти, як ваше практичні вміння. Бажаю вам успіхів у навчанні!

DiphthongSounds

Triphthongs in english

Tongue Twisters

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Андрій Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;