Як потоваришувати з англійськими словами? Words create worlds!

Рейтинг:
Детальніше»Всі блоги користувача

Що ж найскладніше у вивченні англійської мови? Граматика? Вимова? Чи, все ж таки, вивчення слів?
Мабуть, відповідь на це питання у кожного своя. В когось найбільше зусиль вимагає 
повторення та застосування граматичних правил – адже в англійській мові аж дванадцять часів!

Інші бояться англійської вимови – вона ж така складна, та ще й має як мінімум два варіанти, британський і американський. Що ж до слів – багато хто з нас вважає, що вивчити їх – найлегше завдання, ми часто відкладаємо його “у довгу шухляду”. Але коли ж настає слушний час нарешті розширювати свій словниковий запас, і як найкраще це зробити?

Відповідь на це питання дати нелегко, тому я спробую обмежитись декількома порадами для тих, хто вже взявся за вивчення слів, але не знає, з чого почати.  

 

 

1.         Асоціації.

Ви коли-небудь пробували вивчати всі слова зі словника в алфавітному порядку? Вже давно доведено експертами, що цей спосіб вивчення слів найменш ефективний та найскладніший для сприйняття. Адже слова належать до різних мовних груп і не мають практично нічого спільного. Краще скористатись спеціальними тематичним розподілом, взявшись за вивчення слів, пов’язаних, скажімо з їжею, одягом чи рисами характеру. Такі тематичні підбірки можна знайти не лише у спеціалізованих підручниках, але й просто в інтернеті. Подібний поділ слів допоможе якомога ширше охопити корисні для вас сфери, уникаючи тих, які поки що є зайвими чи надто складними. Це також допоможе людям з асоціативним мисленням – згадавши слово “Apple” (яблуко), ви з легкістю відтворите у пам’яті Pineapple” (ананас). 

 

2.         Читайте, дивіться, слухайте.

Просто перечитати слово багато разів – ще не означає вивчити його. Щоб запам’ятати, потрібно зіткнутися з ним в певному контексті. Можливо, спершу ви все ще будете звертатись до словника, але повірте – за п’ятим разом він вам вже не знадобиться. Щоразу зустрічаючи те чи інше слово та знову перекладаючи його, ви запам’ятаєте його легше та швидше, аніж намагаючись визубрити це слово на пам’ять. В цьому нам допоможуть ті самі підручні засоби, з допомогою яких ми можемо полегшити вивчення мови у всіх її аспектах. Це, перш за все, читання текстів, прослуховування аудіо та перегляд відео. Матеріали, які напряму пов’язані з пройденою вами темою, будуть особливо корисними. Скажімо, після вивчення слів на тему “Їжа” – обов’язково прочитайте текст про улюблену їжу британців, прослухайте аудіо про національні страви Ірландії чи перегляньте відео про те, чому американці так люблять гамбургери.

 

 

3.         Слова та їх сусіди.

Вивчити слово? Що ж, це не так вже й складно. Але чи зумієте ви правильно його застосувати? Не забувайте, кожна мова є унікальною, і ті словосполучення та вирази, які є звичними для нас, не обов’язково будуть правильними в англійській. Сполучення слів (Collocations) є важливим аспектом мови, який не варто ігнорувати. Наприклад, українською ми звикли, що робимо фотографії, тому, дослівно перекладаючи цей вираз на англійську, отримаємо словосполучення “Make a photo”. На жаль, це буде однією з найтиповіших помилок, адже англійською ми можемо лише “брати” фотографії – “Take a photo” – не інакше. Тому, вивчаючи нові слова, не забувайте поцікавитись, якими є їхні традиційні сусіди.

 

4.         Замість одного слова – десять!

Кожна мова є багатою і розмаїтою, чи не так? Ми знаємо, що існують слова, які мають схоже чи однакове значення (синоніми) та слова, протилежні за значенням (антоніми). Можна сказати не лише “друг”, але й “товариш”, “приятель”, “колега”, “побратим”. Протилежністю буде “ворог”, “супротивник”. Володіючи не одним словом, а відразу декількома, ми робимо свою мовою багатшою, цікавішою та яскравішою. Так і з англійською. Пам’ятайте: можна вивчити лише одне слово і завжди користуватись тільки ним. Але якщо разом із тим ви запам’ятаєте слова, які мають подібне значення, а також ті, які є їх протилежністю – ваші англомовні співрозмовники зрозуміють, що мають справу не з початківцем, а з ерудованою і цікавою людиною. Тому під час вивчення нового слова не полінуйтеся виписати поруч його “друзів” та “ворогів”. Так, замість одного, ви отримаєте шанс вивчити аж десять слів!

 

5.         Від теорії до практики.

Вивчаючи англійські слова, стійкі вирази та граматику – не залишайте їх напризволяще в зошиті, словнику чи підручнику. Обов’язково беріть їх зі собою – і використовуйте. Так ви зможете відчути результат, якого так прагне кожен, хто береться за вивчення мови. Їдете за кордон? Обов’язково спробуйте застосовувати свої знання при кожній можливості. Переписуєтесь із друзями по інтернету? Знайдіть англомовних однодумців, нехай допомагають вам подолати мовний бар’єр. Маєте товариша чи товаришку, які також вивчають англійську? Спробуйте свої сили з ними – це буде не лише веселою розвагою, але й чудовою практикою для вас обох! Не забувайте, мова живе не в підручниках, не в словниках і не у граматичних правилах. Вона живе в людях, які спілкуються нею.

 

 

* з англ. – “Слова створюють світи”.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Тарас Ш.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Методика навчання CLIL

Теоретичні засади методики CLIL та як підвищити мотивацію до вивчення іноземної мови за допомогою даної методики?

Автор: Аліна С.

Важливість дихання під час тренування

У цій статті розглянемо, чому правильне дихання під час тренування має велике значення і як воно впливає на ефективність фізичних вправ.

Автор: Наталія Ф.

Інтерактивні методи викладання математики: як залучити учнів до активного навчання

Стаття описує інтерактивні методи викладання математики: використання технологій, гейміфікацію, проектне та колаборативне навчання, і їхню роль у залученні учнів до активного навчання.

Автор: Вадим П.

Зробіть вивчення англійської цікавим та захопливим

Пам'ятайте, що вивчення мови - це марафон, а не спринт.

Автор: Юліана Г.

Поєднання кардіо та силових тренувань

Поєднання силових та кардіо тренувань є ефективним підходом для зниження ризиків серцево-судинних захворювань, покращення загального фізичного стану та досягнення гармонійного розвитку тіла.

Автор: Наталія Д.

Порядок прикметників у реченні

Порядок декількох прикметників у речення в англійській мові.

Автор: Вікторія В.

Інші новини:

;