Як повернутися у навчальний ритм?

Після літніх канікул у школярів настає час повертатися до навчальних буднів. Хтось чекає на це із нетерпінням, а хтось вже рахує кількість днів до нового відпочинку. Та панікувати - не вихід! Адже підлітковий вік - найпродуктивніший у плані навчання, пізнання світу, тож не варто його витрачати на хвилювання та розпач.

Коли на душі ще канікули, натхнення поки не прийшло, а традиційні методи навчання не цікаві, на допомогу приходить експеримент! 
 Що зробити, аби «розбавити» свої навчальну рутину:
1) обирайте «продуктивний» час для опрацювання складних тем;

Доведено, що це саме ранок. У цей період інформація засвоюється набагато швидше та якісніше. Деякі "сміливці" спеціально прокидаються о 05:00 чи 06:00, аби не втратити "золоті" години;
2) використовуйте різні способи сприймання інформації: не тільки книги чи підручники, але й презентації, аудіокниги, таблиці, візуалізовані конспекти тощо;

Існує думка, що сучасні шклярі радше знайдуть інформацію в інтернеті, ніж у шкільному підручнику. Тож не варто акцентувати увагу тільки на стандартному сприйнятті інформації, коли в наш час стільки способів пізнати щось нове. Можна запропонувати самотужки створити учню презентацію певної теми чи зробити візуалізований конспект. Так інформація не тільки стане цікавою, але й краще запам'ятається. Про актуальність аудіозаписів чи кінофільмів на уроках української літератури або істоії України навіть не варто казати. Це зовсім інше сприйняття "сухого" тексту.

3) робіть замітки, використовуйте маркери, роздруківки, створюйте свій особливий дизайн конспекту;

При підготовці до уроку конспект, написаний власноруч, відіграє неабияку роль. Саме записування матеріалу залучає ще один додатковий вид пам'яті - механічний. Конспектування, звісно, можна зробити цікавим та захопливим. Придбайте маркери, кольорові ручки, різні наліпки, роздрукуйте просто веселі картинки для хорошого настрою чи справді потрібні схеми для конспекту. Звісно, це все не має виходити за рамки офіційного стилю, але вчителі завжди підтримують ініціативу своїх учнів, тому творіть! Багато ідей можна взяти на сайті Pinterest. 

4) оберіть максимально зручне місце для роботи, добре освітлюване, спокійне, затишне;

Ваше навчальне місце - це Ваше обличчя. Воно має бути максимально адаптованим під Вас. На столі повинно бути достатньо робочої зони, на яку потрапляє якісне освітлення. Воно ж повинно змінюватись залежного від пори дня: від холодного до більш теплого. Також варто подбати і про естетичний бік свого навчального "офісу". Можна використати яскравий стакан для олівців, стильний коврик для комп'ютерної мишки чи дошку візуалізації над самим столом. Не забудьте знайти місце поруч для зелені - гарних вазонів, букета квітів чи хоча би маленького кактуса. Восени та взимку можна використовувати ароматизовані свічки для хорошого затишного настрою.

5) не забудьте робити перерви на відпочинок чи зарядку.

Яким максималістом Ви б не були, але відпочинок потрібен кожному. Тільки чергуючи навчання та вільний час, можна отримати насолоду від активної праці. Запам'ятайте, що кожне Ваше досягнення заслуговує на маленьку винагороду. Окрім раціонального балансу роботи та відпочинку, не забувайте і про здоров'я під час тієї самої роботи. Мінімальна зарядка протягом багатьох годин читання чи якоїсь іншої статичної роботи триматиме Ваше тіло в тонусі.

Пам’ятайте, що хороше самопочуття та внутрішній спокій найголовніші. Без них ніякі отримані знання не засвоюються на довгий період, а просто механічно забуваються. Тож берімо якістю, а не кількістю!

Більше корисної інформації тут: https://www.instagram.com/osnova_zno/

Натхнення поруч

Автор:

Викладач української мови і літератури Лілія Шморлівська

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Лілія Ш.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;