Як працювати з трьома текстами на ЗНО-2021 з української мови двох рівнів

Репетиторський сайт «Букі» пропонує дуже корисний для абітурієнтів розділ «Блоги репетиторів». Саме тут можна знайти багато потрібної інформації про те, як ефективно та максимально просто підготуватися до ЗНО, як виконувати ті чи інші задання, на що звертати увагу, які лайфхаки з практичного досвіду викладачів може застосувати учень, щоб отримати бажані результати, коли на підготовку не так багато часу. Досвідчені викладачі діляться досвідом якісної підготовки та порадами щодо самопідготовки до ДПА чи ЗНО.

У 2021 році абітурієнти складатимуть ДПА у формі ЗНО з української мови (хто вступатиме на факультети гуманітарного спрямування) та з української мови й літератури (хто вступатиме на факультети природничо-математичного профілю). Абітурієнти самостійно обиратимуть вид роботи, але це буде зумовлено тим, який саме тест вимагатиме той факультет, куди вступатиме учень. Тест з української мови виконуватимуть 150 хвилин (2 год. 30 хв.), а з мови та літератури – 210 хвилин (3 год. 30 хв). Новими у демонстраційному тестовому зошиті є завдання до текстів з української мови, у яких треба дати розгорнуту відповідь, користуючись табличками, діаграмами. Така робота визначає рівень розуміння тексту учнем та рівень його критичного мислення, вміння висловити свою думку щодо тексту та обгрунтувати її. Ще одним нововведенням є діаграма до власного висловлення. Вона полегшує роботу абітурієнтів, допомагає зорієнтуватися навіть у такій темі, про яку учень знає зовсім мало.

Серед тестових завдань обидвох рівнів є робота з текстами. У демонстраційному ЗНО-2021 запропоновано аж 3 тексти та 6 питань тестових, які вимагають однієї відповіді. У зошиті з мови та літератури, окрім цих 6 тестових питань, є ще 3 питання, які вимагають розгорнутої відповіді на 3-5 речень. Щоб дати таку відповідь, потрібно уважно прочитати тексти, проаналізувати їх, порівняти.

Як же працювати з текстами на ЗНО, щоб максимально правильно зрозуміти, що саме пише у текстах, а чого там немає (бо є 4 питання з 6, які вимагають відповісти, наприклад: «Правильними щодо головного символу національної кінопремії є всі твердження, ОКРІМ…»).

Я пропоную нескладні лайфхаки для роботи з текстами на ЗНО-2021 з української мови.

1. Спочатку прочитайте заголовок тексту й сам текст. Постарайтеся зрозуміти про що він розповідає в загальному. Так само зробіть із другим та третім текстами.

2. Прогляньте та прочитайте завдання та відповіді до них. Зауважте, що саме Вам знайти: ствердну відповідь чи «ОКРІМ…»

3. Підкресліть у питаннях важливі слова, щоб запам’ятати, що саме шукати в тексті.

4. Тепер уважно читайте текст і шукайте варіанти відповідей на питання, які Вам підходять.

5. Якщо не знаєте відповіді, то спочатку пропустіть цей тест, виконуйте ті, які можете.

6. Виконайте тести, які пропустили, використовуючи метод виключення.

7. Постарайтеся знайти відповіді на всі питання, а потім переходьте до наступних завдань, тому що не варто повертатися до текстів ще раз пізніше, адже Ви не все будете пам’ятати, коли виконаєте тести до кінця.

8. Якщо Ви пишете тести з української мови та літератури, то мусите виконати на основі текстів ще 3 завдання, які вимагають розгорнутої відповіді. Переходьте до них.

9. Уважно прочитайте завдання, зосередьтеся на діаграмах чи таблицях. Постарайтеся зрозуміти, що саме зображено в них. Потім визначте для себе, про що варто писати, як саме відповісти. Шукайте відповіді в текстах.

10. Подивіться уважно, скільки речень Ви повинні написати у відповіді. Старайтеся писати коротко, зрозуміло та конкретно й прямо давати відповідь на запитання.

Отже, працюйте послідовно, крок за кроком, будьте уважні при читанні. Перед ЗНО обов’язково потренуйтеся виконувати подібні завдання до тексту, визначати його головні ознаки. Хай вам щастить, шановні абітурієнти.

Мар’яна Тимків

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Мар'яна Т.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;