Як правильно читати англомовну літературу

Якщо Ви взяли оригінальний художній твір, а не адаптацію, перші сторінки можуть виявитись важкими та незрозумілими, але так і має бути. Це означає, що Вам є куди розвиватись. Будьте наполегливими, терпляче йдіть до своєї мети, і через деякий час Ви набудете нових для себе навичок читання англомовних книг. А тепер про те, як же правильно читати книги мовою оригіналу, щоб не тільки отримати задоволення, але й покращити свій рівень англійської.

Читаючи книгу, звертайте увагу на незнайомі слова та розбирайте їх. Ви не вдосконалите свої знання з певної мови, якщо будете просто пропускати те, що Вам незрозуміло. Читання книг – хороший спосіб поповнити словниковий запас тільки в тому випадку, коли Ви над ним працюєте.

Візьмемо для прикладу речення з «Володаря Перснів» Дж. Р. Р. Толкіна: “It was already mid-day when they drew near the southernend of the path, and saw before them,  in the pale clear light of the October sun, agrey-green bank, leading up like a bridge on to the north ward slope of the hill”. Ми знаємо, що слово “draw” означає «тягти», але фразу “draw near” потрібно перекладати як «наближатися». У творі вона зустрічається досить часто. І якщо ви правильно перекладете її відразу, надалі Ви вже будете з нею знайомі, і Вам легше буде розуміти значення речень, в якій вона зустрічатиметься. Слово “bank” ми зі школи знаємо як «берег», проте воно має декілька значень, і з контексту ми бачимо, що ріки там поблизу не було, а от крутий схил був, як в даному випадку і перекладаємо слово “bank”. В наступному реченні, “They decided to make for the to patonce, while the day light was broad”, звертаємо увагу на те, що слово “make”, «робити», разом із прийменником “for” означає «направлятися».

Обов’язково перевіряйте та запам’ятовуйте, як правильно вимовляються нові слова. Це є вкрай важливим, адже якщо Ви будете вживати в мовленні слова з неправильно завченою вимовою, Вас просто не зрозуміють. Перевіряйте транскрипцію за словником, навіть якщо Ви знаєте правила читання та думаєте, що правильно читаєте слово. Вимова англійських букв залежить від типу складу, від того, де саме в слові вони знаходяться, та які букви стоять поряд. Ви впевнені, що прекрасно знаєте ці тонкощі? Та навіть якщо так, є слова, вимова яких не відповідає правилам читання англійських слів, бо вони були запозичені з іншої мови.

Так, ви можете тільки перекласти ті слова, які необхідні для розуміння загального змісту, і насолоджуватись прочитанням улюбленого твору. Але щоб отримати максимальний результат, я раджу детально розбирати кожне речення, приділяючи увагу лексиці та граматиці, звертати увагу на вимову та правопис.

Читайте регулярно. Хорошого результату можна досягти тільки тоді, коли Ви читаєте систематично. Це попереджає забування вже вивченого матеріалу, і Ви бачитимете прогрес у вивченні нової лексики, а позитивний результат слугуватиме чудовою мотивацією для продовження читання.

Після прочитання певного твору або окремої глави запишіть основні ідеї і Ваше ставлення до прочитаного, чим Вам подобаються чи не подобаються вчинки та характери персонажів, та як би Ви вчинили в тій чи іншій ситуації. Це змусить Вас уважніше читати та звертати увагу на деталі. Вживайте нові лексичні одиниці та граматичні структури для кращого їх закріплення. А при можливості, обговоріть прочитаний твір зі своїми друзями англійською, або просто розкажіть їм про те, що Ви дізналися.

Читайте книги мовою оригіналу, але не забувайте, що Ви це робите для того, щоб освоїти мову. І нехай задоволення від знайомства з творчістю Ваших улюблених авторів мотивує Вас на вивчення англійської!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 6 користувачів

Автор: Марина П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;