Як правильно вивчати нові слова англійською мовою?

Детальніше»Всі блоги користувача

Будемо відверті. Нам зі школи дають списки слів і очікують, що ми як-небудь їх "запихнемо" в наші головки, а потім їх просто перевірять і подивляться, чи пам'ятаємо ми що-небудь.

Я пам'ятаю, як робила щось подібне на уроках англійської в старшій школі. Я також пам'ятаю, що ці слова значили для мене так мало, що вони чарівним чином випаровувалися з моєї пам'яті відразу після тесту.

І, тим не менше, я продовжувала робити цю помилку, навіть знаючи, що це безумовно не є спосіб ефективного вивчення словникового запасу.

А потім все змінилося. В той момент я взяла свою першу книгу, яка була повністю англійською мовою, і вирішила прочитати її від корки до корки.

У цей момент в гру увійшов інший гравець: контекст.

Що таке контекст?

Значення слова «контекст» настільки розпливчасто, що ви можете тільки здогадуватися про нього по контексту.

Проте, для багатьох з нас контекст - це текст, що оточує невідоме слово. І це досить хороша інтерпретація, за винятком того факту, що в ній відсутні 3 інших фактора, що змінюють правила гри.

Ми розуміємо всі, що читаємо і слухаємо. А слова - це просто зв'язки, які дозволяють вашому мозку підключатися до різних понять: «слово», «мозок», «анатомія». Подумайте про це. Ці слова не існують самі по собі; вони частини вашої системи сприйняття. Тому, коли ви зустрічаєте слово, яке вважаєте невідомим, проблема може бути в цій системі, а не в самому слові.

Давайте розглянемо декілька випадків. Ось основні порушники спокою:

1. Відсутність попередніх знань

Попередніми знаннями іноді називають здоровим глуздом або "світовим" знанням. Він складається з усіх тих простих фактів, що вода мокра, трава зелена, що птахи літають, а машини зазвичай застряють в пробці. Як дорослий, ви знаєте всі ці загальні концепції, тому це рідко представляє для вас проблему. Однак коли діти вивчають мову, їх основна проблема полягає в тому, що вони не знають поняття і, отже, не можуть помітити його словом.

2. Відсутність базових знань

Базові знання - це те, що автор тексту очікує від читачів до прочитання його роботи. На відміну від попередніх знань, базові знання часто носять технічний характер або залежать від предметної області. Наприклад, якщо ви читаєте керівництво по догляду і технічного обслуговування ребрізера напівзамкненого контуру без будь-яких спеціальних знань в даній області, вибачте, але ви облажались. Щоб зрозуміти значення невідомих слів, вам доведеться вивчити нові поняття, такі як «ребрізер», «соленоїд» і «аварійний клапан».

3. Незнання мови.

Як нескладно здогадатися, це основна проблема тих, хто вивчає мову. У цьому випадку поняття зазвичай відомо, але під іншим словом з іншої мови. У перші дні вивчення словникового запасу ви фактично заново відкриваєте для себе старі поняття, такі як «сонце», «автомобіль», «бігати», і поєднуєте їх з новими словами «the sun», «the car» і «run».

Неможливо ефективно вивчити словниковий запас, навіть з явним контекстом, якщо одна з цих трьох частин упущена.

Як працює контекст?

Уявімо, що у вас є речення українською мовою з одним незнайомим словом: Офіціант, раніше доброзичливий і добродушний, сьогодні ввечері був урочистим і мовчазним. 

Тепер давайте подивимося, як наші попередні знання допомагають нам розкрити якесь значення слова «мовчазний». Я говорю про "якесь" значення, тому що сенс гри полягає в тому, щоб отримати якесь тимчасове значення, яке дозволить продовжити читання.

В першу чергу, слова «доброзичливий» і «добродушний» описують якості людини (в даному випадку офіціанта). Можна сказати, що він товариський хлопець, який любить посміятися. Однак слова «раніше» і «сьогодні» вказують на зміну поведінки офіціанта. Отже, «доброзичливий і добродушний» протиставляється «урочистого і ___». Оскільки слово «урочистий» зазвичай описує людини, який веде себе дуже формально, ми можемо зробити висновок, що офіціант втратив товариськість і життєрадісність. Оскільки нам доводилося спостерігати таких людей в реальному житті, ми можемо помітити, що вони похмурі, сумні і досить тихі.

Ми не знаємо, яке з цих значень насправді має слово «мовчазний». Головне, зрозуміти концепцію і, маючи на увазі цю нову інформацію, продовжити читання. Якщо щось таке, що суперечить нашій «мовчазній» гіпотезі з'явиться в іншому реченні, ми просто скоригуємо гіпотезу відповідно до цієї нової інформації.

Чому корисно вивчати лексику в контексті?

Можна взяти заготовлений список з 2608 слів, перевести кожне з них, інтегрувати їх в будь-яку систему повторень і повторювати їх, поки не вичерпається мотивація. Нудно, чи не так? Не люблю нудні способи.

Більш того, скільки значень ви дійсно можете дізнатися за допомогою перекладу і флеш-карт? Одне, максимум два. Навіть прості слова мають безліч значень. Неможливо скопіювати всі значення зі словника і очікувати, що мозок спокійно їх всіх засвоїть.

Але, якщо замість того, щоб впихати різні значення слова, звернутися до загального значення, ви скоротите обсяг роботи. І як знайти цю загальну концепцію?

Все простою. З контексту!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Таїсія К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Інші новини:

;