Як розвинути інтерес до читання літературних творів?

У сучасному суспільстві дуже рідко трапляється молодь, яка дійсно любить читати книги. Замість цього, майже усі школярі віддають перевагу гаджетам. На жаль, час проведений у смартфоні не дасть нічого корисного дитині, окрім проблем зі здоров*ям та залежності від гаджета. Книга ж навпаки, вчить нас грамотно викладати власні думки, моралі, аналізувати ситуації тощо.

Як розвинути інтерес до читання?

(Поради батькам)

 1. Доведіть на власному прикладі, що читання це цікаво (розповідайте про твори, які ви читали у дитинстві, які жанри художньої літератури подобаються вам тощо).
 2. Обирайте лише те, що цікаво дитині (можна обрати декілька варіантів, які на вашу думку зацікавлять її, а вже потім продемонструвати дитині аби вона обрала те, що їй подобається).
 3. Створіть затишну атмосферу для читання (це може бути окрема кімната або куточок).
 4. Приділіть увагу обговоренню (після того як ваша дитина прочитала ту чи іншу книгу, слід поцікавитися у неї про сюжет, героїв, враження від твору тощо).
 5. Хваліть дитину (не скупіться на компліменти, адже у наш час для дитини змусити себе прочитати книгу - подвиг).

Але не тільки батьки повинні працювати над тим, щоб дитині подобалось читати літературні твори, над цим мають працювати ще й вихователі та вчителі.

Інтерес до книг та читання у дошкільному віці розвивається в оточенні книг, тому бажано відвідувати бібліотеки або книжкові магазини, дати можливість дитині побачити різноманіття літератури, переглянути ілюстрації. Однак красиве оформлення не змусить дитину розпочати цікавитись художніми творами. Їй потрібен посередник, який допоможе підібрати необхідну книгу, яка відповідала б інтерасам дитини, а також прочитає текст, допоможе його зрозуміти.

У більш дорослому віці, дитина уже сама розуміє, що потрібно читати художню літературу. Це відбувається під впливом вихователів та вчителів. Саме у школі ми знайомимось з різноманіттям авторів та художніх жанрів. У цей період дитина уже аналізує, які жанри її захоплюють, а які ні. Завдання вчителів допомогти розвивати дітям їхній інтерес до читання. 

Як розвинути інтерес до читання?

(Поради вчителям)

 1. Намагайтеся використовувати якомога більше ілюстративних матеріалів (презентації, відео обо аудіофайли).
 2. Розповідайте учням цікаві факти про письменників.
 3. Зазначте, що саме їх може зацікавити у тому чи іншому творі.
 4. Наголошуйте на тому, щоб учні читали повністю твір.
 5. Працюйте з батьками (поясніть наскільки важливо читати літературу, які якості вона може розвинути у дитині).
 6. Організовуйте літературні вечори (саме вони закріплюють та поглиблюють знання дитини, розвивають творчі можливості, організаторські здібності, прищеплюють любов до читання).
 7. На уроках позакласного читання дайте можливість учням презентувати свою улюблену книгу (у цікавій формі).
 8. Використовуйте інтерактивні вправи (в епоху Інтернету можна знайти велику кількість сайтів, де є інтерактивні ігри, вправи або платформи на яких їх можна створити).
 9. Зробіть уроки цікавішими (намагайтеся використовувати цікаві завдання, вправи, конкурси, для того аби ще більше заохотити дітей читати літературні твори).
 10. Удосконалюйте свої знання та вміння.

Отже, читання є важливим для кожного, адже ми удосконалюємось, розвиваємось, читаючи художню літературу. Завдяки цим порадам ви зможете з легкістю прищепити любов до книг дітям та розвинути у них творчі здібності.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ведення логопедичного YouTube каналу з завданнями українською мовою

Ведення YouTube каналу з розвиваючими завданнями українською мовою може принести значні переваги для логопеда, особливо у взаємодії з батьками. Запрошую до перегляду розвивальних відео.

Автор: Марина К.

Онлайн заняття з використанням інтерактивних завдань, ігор та без них

Інтерактивні презентації та завдання відіграють ключову роль у сучасних методиках логопедії, особливо під час онлайн занять.

Автор: Марина К.

Коли очікувати перших результатів від логопедичних занять?

Ця стаття описує, коли можна очікувати перших результатів від логопедичних занять, наголошуючи на унікальності кожної дитини та впливі різних факторів на швидкість прогресу.

Автор: Марина К.

Показникові рівняння

Де можна зустріти, практичне застосування

Автор: Сергій Б.

Множина, її елементи

Різноманітні приклади

Автор: Сергій Б.

Куля та сфера

В чому різниця, приклади, застосування в житті

Автор: Сергій Б.

Інші новини:

;