Як розв'язувати задачі в тесті ЗНО з хімії?
Чимало одинадцятикласників задаються цим питанням при підготовці до екзамену. Не так давно мене також це цікавило. І тепер, після успішного складання тесту, я хотіла би поділитися кількома порадами, які можуть вам знадобитися.
1. Завжди записуйте дано, незважаючи на те, що хід розв'язання задач на ЗНО не перевіряється. По-перше, ви ще раз пройдете умову, через що краще її усвідомите. По-друге, після зробленого запису вам буде легше побачити можливі способи і етапи розв'язку задачі.
2. Починайте розбирати задачу на складові з кінця. Що нам потрібно знайти в результаті, чи можна це зробити, опираючись тільки на подану інформацію. Якщо ні, то чи можемо ми розрахувати з умови елемент, який допоможе знайти шукане число. Продовжуєте до тих пір, поки у вас не залишиться невідомих.
3. Складання ЗНО для більшості абітурієнтів - це важлива подія, адже від цього залежить можливість навчання в омріяному ЗВО. І цей факт, звичайно, викликає у багатьох випускників хвилювання. А коли ми збуджені, то схильні робити більше помилок, забувати якісь давно відомі нам факти. Якщо ви не можете пригадати якусь формулу, необхідну для розв'язання задачі, часто її можна вивести, коли ви знаєте одиниці. Якщо не пам'ятаєте формулу якоїсь речовини, перегляньте частину тесту з органічної чи неорганічної хімії (в залежності від того, яка речовина вам потрібна), можливо це допоможе вам згадати.
4. Звіряйте одиниці вимірювання. Які подано в умові, які вийшли у вас і про які йдеться у запитанні. Іноді вони не співпадають.
5. Якщо для розв'язання завдання необхідно написати рівняння реакції(й), не забувайте розставляти коефіцієнти. Це дуже важливо!
6. Якщо у відповіді до задачі у вас виходить дробове чи ірраціональне число, то є велика ймовірність того, що ви щось зробили неправильно. Варіанти типу 1.5, 12.75, 3.8 і тд іноді допускаються, але в цьому випадку теж варто ретельно перевірити свій розв'язок.
7. Не поспішайте! Залиште час, щоб перевірити обчислення (навіть нескладні), правильність запису рівнянь реакцій, коректність складених пропорцій. Задача може бути легкою, але одна неправильна дрібниця і ви втратите бали.
8. Всі задачі, які будуть у вашому тесті ЗНО з хімії, є досить типовими. Завдання з однаковою схемою розв'язку трапляються з року в рік. Розв'язуючи багато типових завдань, ви наб'єте руку і будете значно швидше і легше розв'язувати схожі на ЗНО.
Успіхів!)