Як сприймати англійську мову на слух?

Вітаю! Сьогодні я хочу дати Вам поради з приводу сприйняття англійської мови (або будь-якої іншої іноземної мови). Адже саме розуміння аудіо- та відеоматеріалів є однією з найпоширеніших проблем, з якими стикаються люди, які вивчають англійську мову. Зазвичай такі проблеми виникають через недостатній словниковий запас (коли ми чуємо незнайоме слово, то сприймаємо його як набір звуків) або через брак практики прослуховування (коли нашим вухам незвично чути англійську мову). Ще на відміну від читання ми не бачимо початок і кінець слова, і при прослуховуванні почуті слова можуть зливатися в одне.

 1. Регулярність. Регулярність важлива у вивченні будь-чого, в тому числі іноземних мов.Я раджу Вам набути щоденну звичку аудіювання англійською мовою. Потрібно слухати аудіоматеріали англійською мовою хоча б 10 хвилин на день. Якщо ми довго не будемо чути англійську мову,потім потрібно буде починати все спочатку.
 2. Англомовне середовище.Якщо Ви не знаходитесь в англомовній країні і не чуєте англійську мову всюди, потрібно самостійно створити навколо себе англомовне середовище. Можете знайти аудіокнигу, подкаст, youtube канал, телепередачу або радіопередачу англійською мовою та слухати їх фоном.
 3. Різні акценти. Англійська мова є офіційною у Великій Британії, Сполучених Штатах Америки, Австралії, Новій Зеландії Індії, Ірландії та Канаді. Звучання мови відрізняєтьмя в різних країнах, тому варто слухати різних носіїв англійської мови. Якщо ви подорожуєте, то обов'язково почуєте різні акценти та діалекти і необхідно бути готовими до цього заздалегідь.
 4. Сленги та діалекти. Так само як і акцентами, англійська мова в різних країнах відрізняється також сленгами і діалектами. Для кращого розуміння мови не завадить знати і їх.
 5. Скорочення слів. У живій розмовній мові дуже популярними є скорочення. Ми часто можемо почути їх у фільмах чи піснях (I'd замість I would, чи you're замість you are). Тому раджу вивчити скорочення, вони неодінно Вам згодяться.
 6. Англійські субтитри. Дивіться вже відомі Вам фільми чи серіали з англійськими субтитрами. Так Ви будуте більше зосередженими на мові, а не на сюжеті. У будь-який момент можете зупинити фільм, щоб перекласти невідоме слово чи фразу та потім повторити їх за акторами.
 7. Граматика. Вам буде легше сприймати нові слова англійської мови на слух, якщо Ви добре знаєте граматику. Тому що Ви відрізняєте різні частини мови.
  Контекст.На початковому рівні важливіше розуміти загальний контекст, а не кожне слово. Тому не зациклюйтесь на кожному окремому слові чи фразі. Намагайтесь осягнути сенс сказаного.
 8. Темп прослуховування. Знайдіть для себе прийнятний темп, з яким Вам буде зручно на початку. Потім з часом темп можна збільшити. Це щось подібне на бігову доріжку)
 9. Концентрація. Сконцентруйте свою увагу на дикторові і постарайтесь позбутись того, що може Вас відволікати (телефон, телевізор чи комп'ютер).
 10. Інтонація та ритм. Постарайтесь звернути увагу на інтоніцію та ритм. Так Ви краще зрозумієте сказане і потім краще зможете відтворити певні слова чи фрази.

Хай це буде для Вас цікаво.Підбирайте для себе аудіо- чи відеоматерали з тих тем, які Вам цікаві. Тоді є більша ймовірність, що Ви вивчите якісь нові слова і проведете час з користю.
Бажаю Вам успіхів у вивченні англійської мови!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Вікторія В.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;