Як створити для себе англомовне середовище не виїжджаючи за кордон?

Всі погоджуються з тим, що перебування в англомовному середовищі сприяє швидшому опануванню іноземною мовою. Проте якщо переїхати за кордон зараз можливості немає, не варто засмучуватися. Достатньо організувати своє повсякденне життя так, щоб англійська мова стала його невід’ємною частиною. Зробити це досить легко, головне – ваше бажання. В статті знайдете деякі ідеї корисних щоденних звичок і зможете обрати щось для себе. 

Ранок

  • Заняття йогою.

Прихильникам здорового способу життя, які піклуються як про стан свого тіла, так і душі сподобається розпочинати свій день з каналу SarahBethYoga https://www.youtube.com/channel/UC-0CzRZeML8zw4pFTVDq65Q. 20-30 хвилин занять у спокої достатньо, щоб прокинутися і налаштуватися на гарний день.

  • Новини.

Поки готуєте сніданок, дивіться британські новинні телеканали BBC і Sky або американські - CNN, CBS, Fox, Bloomberg. Для різноманітності можете знайти канадські, новозеландські, австралійські або з регіональним діалектом.

Не хвилюйтеся, якщо не все розумієте. Спочатку вам будуть доступні новини розважального характеру: про дитячий садок панд в Китаї або зворушливий лист маленької дівчинки до Дональда Трампа. Згодом ви все більше будете занурюватися в соціальні, культурні, ділові та політичні теми.

  • Подкасти і радіо.

По дорозі на роботу слухайте іноземні радіостанції розмовного формату. Для прикладу, можна скористатися сайтом: https://tunein.com/radio/Talk-c424725/?attributes=filter%3Dl1. Вибирайте цікаві категорії від відеоігор і фільмів до науки і здоров'я та тренуйте активний навик Listening. Можливо, якісь складні теми або діалекти вам спочатку будуть незрозумілі. Краща перевірка - під час перерви на роботі коротко перекажіть колезі українською/російською, що ви дізналися сьогодні. Якщо це буде важко зробити, потрібно переключитися на щось інше.

  • Додатки зі словами.

Дорога на роботу - відмінний привід вивчити нові слова та повторити раніше вивчені. Додавайте в Quizlet потрібні слова та вирази і вчіть лексику в ігровій формі. Не втрачайте дорогоцінні хвилини на пожирачів часу на кшталт безглуздих ігор і роздивляння інших пасажирів.

Однак не забувайте, що нову лексику потрібно постійно тренувати - використовуйте її в бесідах англійською з викладачем або ким-небудь, хто теж вивчає мову.

День

  1. TED Talks https://www.ted.com

Під час обідньої перерви дивіться TED Talks на актуальні теми. Обирайте найновіші ролики або сортуйте їх по цікавим вам темам. Переваги ресурсу: є субтитри, можна звикати до різних акцентів і діалектів та поповнювати свій словник живою лексикою.

Якщо є бажання заглибитися в тему, можете робити короткі замітки в телефоні англійською про те, що ви дізналися з того чи іншого виступу. Так ви будете тренувати і навичку Writing.

  • Аудіокниги.

Також ви можете приділити час аудіокнизі. Ретельно обирайте тему і жанр. Якщо всі навколо вчать англійську за книгами про Гаррі Поттера, це не означає, що ви зобов'язані робити так само. Вибирайте книги з психології або бізнесу, або «Щоденник Бріджит Джонс» - немає правильної або неправильної книги, але важливо, щоб твір був сучасний, з актуальною лексикою. Також важливо не відкладати аудіокнигу на довго, щоб не втратити сюжетну лінію.

  1. Книги та статті.

Ніколи не годуйте свій мозок відмовками про брак часу. Припустимо, в книзі 300 сторінок. Якщо ви будете читати хоча б по 10 сторінок на день, за місяць встигнете прочитати цілу книгу! Якщо ж вам все одно здається, що це занадто багато, зверніть увагу на статті в англомовних журналах: The New Yorker, Vogue, The Atlantic, The National Geographic і т. д. Їх можна читати навіть частково, пробігаючи очима тільки найцікавіші вам пункти - краще прочитати 20%, ніж 0%.

Вечір.

  • Музика.

Після важкого робочого дня дайте своєму мозку перепочинок - по дорозі додому послухайте пісні улюблених англомовних виконавців. Якщо ви їдете в машині, не зайвим буде підспівувати - так ви потренуєте навички Speaking і Pronunciation :-) Але при цьому пам'ятайте, що для отримання гарної рими автори текстів часто порушують правила граматики, тому повноцінно вивчати англійську по пісням не варто.

  • Розмовні клуби.

Шукайте можливість тренувати розмовну англійську постійно, а не тільки у відпустці. Записуйтеся в спеціальні клуби у вашому місті, або онлайн-зустрічі з вітчизняними викладачами чи носіями мови, обговорюйте те, що хвилює весь світ. До речі, поцікавтеся, чи є десь поблизу вас волонтери Корпусу Миру чи інших благодійних організацій, які часто популяризують вивчення іноземних мов безкоштовно, або за дуже символічну плату. З кожного такого заняття ви будете виносити корисну лексику, яку на наступний день зможете тренувати в Quizlet.

  • Листування.

Тренуйте навик Writing. Слідкуйте за обговореннями в улюблених блогах і форумах, пишіть пости і спілкуйтеся на різні теми в коментарях. Серед людей, які вивчають англійську мову популярними є: Reddit (https://www.reddit.com), Quora (https://www.quora.com), або знайдіть собі друга по листуванню і шліть один одному електронні листи.

Ні у кого з нас немає ні сил, ні часу, ні бажання проводити вечори за написанням величезних текстів, та ще й англійською мовою. Але цього і не потрібно робити, щоб потренувати Writing, досить регулярних коротких коментарів, повідомлень в месенджерах, мікропостів в блогах.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Юлія М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;